S.a balta işareti var yardimci olur musunuz

Ares-xl

Aktif Üye
Tahmin ettigim gibi drmsts15 .bu balta bir savas baltasi cirt tarafli .iki tarafida esit oldugundan herhangi bir yon tayin etmiyor .ama yon tayin eden kucuk bi isaret daha koymuslar oda z isareti .bu yunan mitolojisinde aslnda tanri isaretidir.ama romada adim sayisini gosterir karsiligi 7 dir .yuvarlak cizimler tabiki mezar .ama aile mezari degil hepsi esitler.aile mezarinda baba anne buyuk olur cocuklar kucuk .zaten savasci baltasi askeri mezar oldugunu ki helede burdur yoresindeysen tahminlerimce roma donemi oldugunu vurguluyor tabiki hac isaretide bunu destekliyor.yuvarlaklar ile balta arasinda bir cizgi var .bu da kapali sivali yer demek .bunlarin hepsini birlestirdigimzde isaretten 7 adim ilerde kapali sivali acik veya kapali bir magara olmasi gerek .ama sivanmis odalar .

drmsts15

Member
Tahmin ettigim gibi drmsts15 .bu balta bir savas baltasi cirt tarafli .iki tarafida esit oldugundan herhangi bir yon tayin etmiyor .ama yon tayin eden kucuk bi isaret daha koymuslar oda z isareti .bu yunan mitolojisinde aslnda tanri isaretidir.ama romada adim sayisini gosterir karsiligi 7 dir .yuvarlak cizimler tabiki mezar .ama aile mezari degil hepsi esitler.aile mezarinda baba anne buyuk olur cocuklar kucuk .zaten savasci baltasi askeri mezar oldugunu ki helede burdur yoresindeysen tahminlerimce roma donemi oldugunu vurguluyor tabiki hac isaretide bunu destekliyor.yuvarlaklar ile balta arasinda bir cizgi var .bu da kapali sivali yer demek .bunlarin hepsini birlestirdigimzde isaretten 7 adim ilerde kapali sivali acik veya kapali bir magara olmasi gerek .ama sivanmis odalar .
Çok teşekkürler

drmsts15

Member
Ares-xl peki hocam romada asker mezarlarında ne olur kemik dışında bi şeyler olma ihtimali var mıdır

Ares-xl

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 133439bunlar gordugum isaretler. Halka icinde halka kapali magaradir.gazlidir.giriste tuzak vardir. Cevre fotograflarindan biraz gorsem seni yonlendiririm.cok fazla isaret var ve hepsi magara isaretleri .ama kapali oldugundan sivali ..gazlidir .cok dikkat et

Ares-xl

Aktif Üye
En alttaki haclarin yanndaki ermenice rakam 8000 e roma donemince 5 adima karsilik gelen isarettir. Bi islatsan daha farkli isaretler de olabilir. 5 adima karsilik gelen kayanin baska tuzaksiz girisini gosterebilir

Ares-xl

Aktif Üye
Birde ucgen var onuda smdi gordum .yine oda kapali yer isareti .yani dostum hepsi magarayi isaret ediyor .isaretinkuzey batisi 7 adim gazli tuzak snra mezarlar ..isaret guneyi sivali yer 5 adim mezarlar .magaraya iki giris

drmsts15

Member
Birde ucgen var onuda smdi gordum .yine oda kapali yer isareti .yani dostum hepsi magarayi isaret ediyor .isaretinkuzey batisi 7 adim gazli tuzak snra mezarlar ..isaret guneyi sivali yer 5 adim mezarlar .magaraya iki giris
Gidince ıslatıp fotoğraflarım çevreyi de fotoğraflarım da gazlı yeri nasıl açmam lazım ne yapmam gerekiyor gaz direkt etkisini gösterir mi

Ares-xl

Aktif Üye
Icerisinde yasayan hayvan varmi onu kontrol ederek tabiki . gaz defineciyi yavas yavas oldurur .anlayamazsin.

drmsts15

Member
Icerisinde yasayan hayvan varmi onu kontrol ederek tabiki . gaz defineciyi yavas yavas oldurur .anlayamazsin.
Ya zaten mağara dediğim yer kovuk tarzı bi yer 8 9 adımı geçmez karanlık bile değil açık hava sayılır kayalarda boşluk mu arayamam gerekiyor tam olarak

Ares-xl

Aktif Üye
O kovuk dedigin yeri gorebilsem.sivamami degilmi cozecegim.kapali magara isareti cok var evet bosluk ara .smdilik bu isaretlerden bukdr bilgi verebilirim.fotograflari gorebilrsek herkes seni yonlendirir bir fikirde bu forumda topraktan kayac yapisindan anlayan insanlar var olayi cozerler.yalnzca detayli fotogflar.iyi bir makinayla