S.a . Resimlerden birşey çıkarmı.

skopa1903

Yeni Üye
Resimlerde sol tarafta gözüken ağaçlık alanın dibinden küçük bir dere geçiyor. Hafta sonu piknik zamanı fotoğrafladım. Yorumlarsanız sevinirim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Son düzenleme:

Nil

Engellendi
hiç birşey yok boşuna uğraşma emeğine zamanına yazık.

Nil

Engellendi
hemen her foto da değerli boşluk tespiti yap deniliyor . bu insanlar neyle yapacak o tespitleri yapacak teknolojileri olsa zaten buralarda kimseye sormazlardı .ben anlamadım bu değerli boşluk tespiti neyle nasıl yapılıyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
hemen her foto da değerli boşluk tespiti yap deniliyor . bu insanlar neyle yapacak o tespitleri yapacak teknolojileri olsa zaten buralarda kimseye sormazlardı .ben anlamadım bu değerli boşluk tespiti neyle nasıl yapılıyor

Konu açanların en az yarısında cihaz veya çubuk becerisi var.
Amma yerleri çözmek o kadar da kolay değil.

Boşluk ve değerli tespiti; ya cihazla yada çubukla yapılacak.
Herkes de sizin gibi program yok maalesef.
Sizde program olmadığı yıllarda siz nasıl tespitte bulunuyordunuz..??

İşaretleyip şurada işlem yap desek daha iyi mi olacak...??
Orada olsak noktayı verirdik.
Her açılan konu için memleket memleket gezme imkanımız yok malesef.
Bu iş makinasız/cihazsız ve ekipmansız zor.
Ya cihazınız olacak yada iyi bir şekilde çubukla boşluk bulmayı becermek lazım.
Bunlardan dolayı ÖNCE TESPİT - SONRA İŞLEM diyoruz.

Kayalarda işçilik var.
Birşey yok mu diyelim..?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Nil usta, yardım isteyen üyelerin cihazı yoksa, en azından çubuk kullanmıyorsa nokta dahi belirlesen, şüphe ile çalışacakları için belki 10 santimetre kala işi bırakacaklar. emekler zayi olacak. Bu işlerle uğraşılıyorsa temel bazı alet edavatı edinmeleri ve kullanmaları gerekmiyor mu?

Nil

Engellendi
size göre var bana göre yok, size göre çubukla boşluk metal bulunur bana göre bulunmaz, olay size göremi bana göremi değil , daha çubukla birşey bulan tarihinde görülmemiştir. buldum buluyorum diyen çoktur lakin ortada ekonomi yoktur,

Nil

Engellendi
mesele o değilki ustam mesele çubukla milleti dağ tepe araştırma yapıp bedavadan işçilik ve zaman kaybetmesi .
@Nil usta, yardım isteyen üyelerin cihazı yoksa, en azından çubuk kullanmıyorsa nokta dahi belirlesen, şüphe ile çalışacakları için belki 10 santimetre kala işi bırakacaklar. emekler zayi olacak. Bu işlerle uğraşılıyorsa temel bazı alet edavatı edinmeleri ve kullunmaları gerekmiyor mu?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Keşke herkesin parası olsada jeoradar alsa. Ama parası olmayana ve yeteneği olana çubuk en güzeli.

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm değerli ustalar konuya muhalefet olmak istemiyorum fakat kayada hiç bir şekilde işcilik yok tamamen doğal oluşum ve lapya haa bu demek değildir yer boş şansına uygun bir yerdir mezar çıkar yada başka bir şey lakin iş işcilikse her hangi bir işcilik görmedim sevgi ve saygıyla kalın.

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
realite den çıkanlar , ancak hasbelkadere birşey bulurlar. 50 , 100 tl lik ekipman ile milyon dolar peşinde koşarsan dağ tepe ömür çürütürsün bu alemin gerçeği bu. ekonomi yok ise çubuğa sarılıyor insanlar keşke gösterse bulsa da herkez şenlense, örn, ayakkabı boyacılığı bile yapıcak olsak sermaye lazım değilmi ! boya idi cila idi , sandık fırça vs neticede mayasız ekmek olmuyor. çubukların peşine takılmaktan ise sermayesi olmayan arkadaşlarımız 160 cm çelik şiş yaptırıp , açılan odaların etraflarında kapaklı mezarları yakalasalar, günü de kurtarırlar sermayede elde ederler ,