sa abilerim kardeslerim Büyük Dedemizin eski evindeki kuyu hakkinda bilgi

Fatih3478

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sa herkese hayirli geceler suan resmini koydugum yer eski bir kuyu ve yakininda eski yikilmis ev var bu bolge dedemin yasadigi eski evin bolgesi sadece bu fotolarla bisey cikarmi yardimci olursaniz sevinirim

Ekli dosyalar

Fatih3478

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ninem tarafindan anlatilan ve bizzat benimde gordugum yilan olaylari var ustalarimdan yardim bekliyorum

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Burdan birşey çıkmaz 50 senelik mazisi var bunun

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şu kuyu mu kuyu ise içine bak resimle

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Kuyunun içini resimle korkudan mı 5 metre geriden resimledin. Daha dur sen o kuyunun içine bile gireceksin :) yok olmaz diyorsan boşa uğraşma.Selametle

Fatih3478

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Burdan birşey çıkmaz 50 senelik mazisi var bunun
Sirvan ustam mazisi 15Hocam yildan tazla dedem in dedesi bulgaristandan gocmusler savastan once ve biseyler gommus dedem kuyuyu kendi yapmis kuyu simdi kurumus devamli hayvan dusuyodu icine en sonunda kurudu

Fatih3478

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kuyunun içini resimle korkudan mı 5 metre geriden resimledin. Daha dur sen o kuyunun içine bile gireceksin :) yok olmaz diyorsan boşa uğraşma.Selametle
Sagolun toyalp hocam korktum yakininda ki ev bolgesinde yilan gordum bi kackere korktum dogrusu ama yer bizim dedemizim insallah arastirmak istiyorum yardimlarinizi bursan bekliyorum

timur964

konularim
Süper Moderatör
yılanlarda diğer canlılar gibi bizimle beraber yaşıyorlar iş pan zehire gelince yılan aranıyor define söz konusu olunca hemen başka yönlere çekmeyin

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bulgaristandan göc 89 da oldu demekki 28 senelik mazisi var

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
İçinde su yoksa tamamen kuruysa bir kaç odun parçası yak sonra at kuyuya içeride duman olsun sende uzaklaş uzaktan izle gör bak nasıl kaçıyor o hayvanlar. Kuru değilse ağzı kapalı bir tenekede yak iple sal aşağı ama ip uzun olmalı saldıktan sonra uzak durman lazım. Sonra kuyunun etrafına bir metre mesafeli kükürtle daire çiz. Daha sonra içini aydınlatabildiği kadar aydınlat resimle.

Fatih3478

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yılanlarda diğer canlılar gibi bizimle beraber yaşıyorlar iş pan zehire gelince yılan aranıyor define söz konusu olunca hemen başka yönlere çekmeyin
Ayni yerde ruyamdada coreklenmis yilan gormustum bu konuyu daha once acmistim simdi resimledim tel boslukla bisey ummuyorum cunku yer evin oldugu bolge dedem getirdiklerini gommus size sorum dedektormu kullanmaliym tam yer tesbiti icin ne onerirsiniz

xakrepx

Engellendi
kardeşim kuyunun etrafındakı otları yak eğer arazi sizinse kuyunun içinede gaz yağı dök güzelce yansın yaşayan hayvanlarda ölür yada kaçar sende rahatttça çalışırsın belki eski dende bişeyler çıkar dedenden hariç roma Bizans dönemini bahsediyom bi arazi 100 sene birinde durur neyin üstünde durduğunun farkında olmaz sonra satarlar alan kişi zengin olur anladın sen ne demek istediğimi selametle

timur964

konularim
Süper Moderatör
kuyu duvarlarında ancak dedektör iş görür bence bir tırpanla çevresini aç temizle kapağı aç 4 cepheden içini dışını bir resimle baksın ustalar