Sa Ustalar daha önce bu konuyu açmıştım ama hala bi sonuc alamadım

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
6 ise adam uyanıkmış:)
Bu bir şeyin merkezi diğim ve ritüel kavramlar içinde yapmışlar,bence bu bir avantaj :)
Peki bu taç dedinya ne tarafa bakıyor? veya yuvalar ne tarafda kaldı batı,doğu vs

Storm

Editör
6 ise adam uyanıkmış:)
Bu bir şeyin merkezi diğim ve ritüel kavramlar içinde yapmışlar,bence bu bir avantaj :)
Peki bu taç dedinya ne tarafa bakıyor? veya yuvalar ne tarafda kaldı batı,doğu vs
Batı ustam o taç gibi şey belki 6 dan da fazladır ya da eksiktir zaman içinde biraz tahrip olmuş doğal etmenlerden

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Storm ustam aslan gücü simgeler taç krala işaret.. Ama ben ustalarıma muhalefet edip tacın yön yada mesafeyi verdiğini düşünmüyorum.. Son attığın kaya nefesinde aslanın

kaynak

O zaman şöyle yapabilirsin , işi sağlam tutalım , taşın hem g.doğu hemde k.batı istikametlerine doğru boşluk etütü yap.Bu mezarsa kendini yakalatır düşünüyorum.

Storm

Editör
Peki birşey daha sormak istiyorum ustam. Bu taş bu çemberin olduğu taş
I I bu sekil derine doğru iniyor. Düz bi şekilde eşelesem devam eder diye düşünüyorum. Acaba kapak mıdır ki bu ? Kuyu felan da olma ihtimali nedir ? kaynak Gönül_Eri ustam

kaynak

Nacizane biz yorum katkısında bulunuyoruz sende değerlendirip seçeneklerini artırıyorsun,
kararı sen vericeksin,şahsen ben veri almadığım noktayı gale almam.Eh bunuda bilebilme şansımız yok.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Benzeri durum tercübe edilmiştir.Bu aslan dediğiniz yatay kaya üstünde yuvarlak hareket yetkili kimse yüksek statü mezardır.İşarete yakın Yığma olmalı eğer zamanında alınıp yok edilmemişse yığma küçüktür .Yakın bölgesinde yamaçta blok kayalarda mahzen oda da olur zaten kayalara vardığında benzeri işareti kayalar arasında zor sığacağın bir noktada ikinci işareti görürsün.Son olarak yakınında zeminaltı toprakta oda şekli mezarı vardır.Değerlidir.Herhalükarda değerli mezardır.Eğer döneminde talan edilmemişse mutlaka birşeylere ulaşırsın.bizans dönemidir.

Jüpiter1

Engellendi
acaba bu nedir , öğrenmek için soruyorum. 9 nolu fotodaki ,ağaçta, lale kabartması mı ?