Sa Ustalar daha önce bu konuyu açmıştım ama hala bi sonuc alamadım

Storm

Editör
Benzeri durum tercübe edilmiştir.Bu aslan dediğiniz yatay kaya üstünde yuvarlak hareket yetkili kimse yüksek statü mezardır.İşarete yakın Yığma olmalı eğer zamanında alınıp yok edilmemişse yığma küçüktür .Yakın bölgesinde yamaçta blok kayalarda mahzen oda da olur zaten kayalara vardığında benzeri işareti kayalar arasında zor sığacağın bir noktada ikinci işareti görürsün.Son olarak yakınında zeminaltı toprakta oda şekli mezarı vardır.Değerlidir.Herhalükarda değerli mezardır.Eğer döneminde talan edilmemişse mutlaka birşeylere ulaşırsın.bizans dönemidir.
Alan dönem soygunu yememişse bakir alan ustam. 3 nokta belirledim bakalım boşlukta tespiti yapabilirsem işleme başlayacağım. Dediğin gibi Aslan’ın baktığı yönde 400-500 metre uzaklıkta bit koltuk taşı sonrasında başka yardımcı işaretlerde var alanlara dağıtılmış şekilde. Koltuk tasının olduğu yer yükselti yığma gibi baktığı yönde vadi ve koltuk taşınım sol kısmı yok. Büyük ihtimal bu koltuk taşının olduğu yerde sanırım . Yığma şeklinde yükselti var ve kayalık alandan oluşuyor. Hemen yığma gibi tepeciğin olduğu kısmın yanında dikili taş ve dikili taş etrafında kareyi oluşturacak şekilde farklı işaretlerin bulunduğu Kaya parçaları var.

Cann

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 223341 Mevzu burası ustalar

Ekli dosyayı görüntüle 223344

Ekli dosyayı görüntüle 223367 Ama bunun tek gözü yok gibi zamanla tahrip olmuş gibi

Ekli dosyayı görüntüle 223353Bu taşta bir aslan kafası kabartması var ustalar ve bu taş
Ekli dosyayı görüntüle 223345 Yerde bu şekilde olan bu taş aynı şekil tabana doğru eşeledim ve 1 metreye kadar bu şekilde gidiyor. Olduğu alanda işlem yapmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım ? Dönem Roma dönemi

ekstra olarak birşey daha var

Ekli dosyayı görüntüle 223347 Mavi ile işaretledigim bu taşta bi yani kesik ve o sarı ile almış olduğum noktada
Ekli dosyayı görüntüle 223348 Taşın bu yüzü böyle be ön tarafı da bu sekil
Ekli dosyayı görüntüle 223350

Ekli dosyayı görüntüle 223341 Ekli dosyayı görüntüle 223351

Bu iki resmî birleştirdiğimizde araziyi anlarsınız ustalarım

Ekli dosyayı görüntüle 223352 Siyah ile işaretledigim nokta da ustam bunların hepsi

Batı dan çektim bu resmî ve burası Sabah -Akşama çok net şekilde
gün Işığı almaktadır.
Storm sana yerleri işaretleyip gönderen ustalardan hangisine işlem yaptın. ? Yaptın mı bir çalışma bu işaretlerin olduğu alanda. .?

Storm

Editör
Storm sana yerleri işaretleyip gönderen ustalardan hangisine işlem yaptın. ? Yaptın mı bir çalışma bu işaretlerin olduğu alanda. .?
toprağın kurumasını bekliyorum ustam. Şimdi sürekli yağmur yağıyor boşluk basmak icin geçmesini bekliyorum. Çünkü çok yanıltır zaten acemiyiz.

Storm

Editör
tatar26 ustam mesela bu konuda seninde yorumunu görmek isterim. Ben siz değerli ustaların yorumlarını harmanlayıp öyle bir sonuc yapıp işlem yapıyorum.
Burda aslan kafası ve 2 adet yarım ay şeklinde yorum geldi

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Pusula yönlerinide alıp not et kıyas ederekten bakalım doğruluk payı varmı değerlendirelim?
Kutsal alanı çözelim bu gidişte çamura batacan :)

Storm

Editör
Taş böyle ustam büyüklüğü Ekli dosyayı görüntüle 224336

Ekli dosyayı görüntüle 224338

Güney Doğu manzarası böyle ustam Ekli dosyayı görüntüle 224332
Uzaktan fotoğrafı
Ekli dosyayı görüntüle 224334

Doğu yönü de böyle
Ekli dosyayı görüntüle 224335

Sarı çizgi hizasında giderseniz farklı işaretler var ustam.

Ekli dosyayı görüntüle 224337
kaynak ustam

Bir de Güney Doğu da boşluk bak demiştin yüzeyde boşluk aldım ama ustam detaylandıramadım koyunlardan

kaynak

G.doğudan şaşma arkadaşım delikler doğru yönünde yapılmış kandırmaca aldatmaca yok yani

kaynak

Peki bu taşdan itibaren kaçıncı metrelerde boşluk verdi? veya kaçıncı adım ? buna dikkat edip not aldınmı?