Saçma bir tez mi sizce

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Merhaba ustam, uzun zamandir aktif olamadim iyisindir umarim. Benimde bir kac gundur kafami kurcalayan bir sey var hazir konu acilmis senide burada bulmusken sorayim.

Malumunuz cubuk isi yurtdisinda universitelerde okutulan yuz yillardir arastirilan gercekligi kabul gormus bir sey. Dunya uzerinde cok cesitli sekillerde ve amaclarda kullanimi mevcut. Kimisi su arar, kimisi yer alti madeni, kimisi kayip arar, kimiside bizim gibi bosluk.

Peki bunun dunya disinda kullanimina olanak varmi? Misal ayin bize uzakligini veya gunesin veya gezegenlerin. Yildiz haritasini onumuze koysak hangi bolgede yasama olanakli gezegen oldugunu bulabilir miyiz? Bu tur Sorular cogaltilabilir. Konuyu kisaca anlatmak istedim ins aciklayici olmustur.
Kardaşım,
Senin sordukların beni aşar, daha o kadar okumadım ve tecrübemde yok, aklıma gelen "deli" sorularda yok. :174:

Darkangel34

Member
BulursamKader25 enteresan bahsettiğiniz konuyu araştıracağım ilim de bilim de kazandırır diyenlerdenim bakalım neler çıkacak

BulursamKader25

@BulursamKader25 enteresan bahsettiğiniz konuyu araştıracağım ilim de bilim de kazandırır diyenlerdenim bakalım neler çıkacak
madem araştıracaksınız, size şu bilgiyi de vermeliyim:

Anadoludaki OCAKLIK müessesini de inceleyiniz. Ocaklık Meunetin tam ortasındadır.
Nazar Ocağı-Yılancık Ocağı-Terma Ocağı-Kuluç Ocağı-Kurdeşen Ocağı-Siğil Ocağı vd...

Darkangel34

Member
Kesinlikle inceleyeceğim merak ettiğim anlamadığım bir konu olur ise yardım etmenizi dilerim çok teşekkürler BulursamKader25

carsambali

Bilgili Üye
Ben çubukla ve şakülle bulunacağına inananlardanım ve bilenlerdenim ve bulanlardanım.
Hatta bankada paranız var mı, varsa kaç lira söyleyebilerdenim (kuruşu söyleyemiyorum).
Reşadiyede kaybolan adaşımın nasıl öldüğünü, evine kaç metre mesafede olduğunu söyleyenlerdenim,
amma sözü dinlenmeyenlerdenim.
Vanda kaybolan o güzel yavrumun Leylamın öldürüldüğünü ve kim tarafından öldürüldüğü bilende benim,
- öldürülme sebebini bilende benim, dikkat edin tutuklanma oldu amma sebebi hiç haber yapılmadı konuşulmadı, mahkeme safahatında bu konu ülkemizde çok ses getirecek, ölmezsek hep beraber izleyeceğiz, okuyacağız-

Bunların hepsi, genelin Radyestezi dediği bizim "çubukçuluk" dediğimiz şeyle oluyor.
Çubuk işi MEUNET tir. Meunetin ne olduğunu incelerseniz bir fikir verebilir.
Amma meunet de "bilimsel" değildir. O yüzden kanaatiniz değişmeyebilir.

Lakin bir gün kıymetli bir gözlük veya cüzdanınız kaybolursa bana yazın nerede bulabileceğinizi söylerim.
Belki o zaman çubuk hakkındaki düşünceleriniz değişir. :)

Not: Bir solukta yazdıklarımı tekrar okuyunca aklıma geldi:
Aman ha kimse bana yazıp birşeyler sormasın, cevaplamam. :200:
@Mithra kardaşım hariç.
istisnasın gardaşım :322:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Darkangel34 cubuk ile yapılamıcak şey yoktur arkadaşım.ben kılavuzsun kullanırım.en son teğit için kılavzu kullanırım.. odin kardeşim bayram abi gibi bende bulunablir diyenlerdenim bulanlardanım.daha çok şey yapıyorum ama yolun başında olarak goruyoorum kendimi..yapılanlardan kitap yazılır inanki..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ben çubukla ve şakülle bulunacağına inananlardanım ve bilenlerdenim ve bulanlardanım.
Hatta bankada paranız var mı, varsa kaç lira söyleyebilerdenim (kuruşu söyleyemiyorum).
Reşadiyede kaybolan adaşımın nasıl öldüğünü, evine kaç metre mesafede olduğunu söyleyenlerdenim,
amma sözü dinlenmeyenlerdenim.
Vanda kaybolan o güzel yavrumun Leylamın öldürüldüğünü ve kim tarafından öldürüldüğü bilende benim,
- öldürülme sebebini bilende benim, dikkat edin tutuklanma oldu amma sebebi hiç haber yapılmadı konuşulmadı, mahkeme safahatında bu konu ülkemizde çok ses getirecek, ölmezsek hep beraber izleyeceğiz, okuyacağız-

Bunların hepsi, genelin Radyestezi dediği bizim "çubukçuluk" dediğimiz şeyle oluyor.
Çubuk işi MEUNET tir. Meunetin ne olduğunu incelerseniz bir fikir verebilir.
Amma meunet de "bilimsel" değildir. O yüzden kanaatiniz değişmeyebilir.

Lakin bir gün kıymetli bir gözlük veya cüzdanınız kaybolursa bana yazın nerede bulabileceğinizi söylerim.
Belki o zaman çubuk hakkındaki düşünceleriniz değişir. :)

Not: Bir solukta yazdıklarımı tekrar okuyunca aklıma geldi:
Aman ha kimse bana yazıp birşeyler sormasın, cevaplamam. :200:
@Mithra kardaşım hariç.
Usta bilirsin hukukta beyan esastır, aksini ispatlamaya çalışmak gibi bir niyetim de yok zaten
madem bulur diyorsunuz bulurum diyorsunuz buldum diyorsunuz o halde ben de saygı duyarım
:4:
Meunet; kelime olarak değil ama mana anlamında vaktiyle çokça yaşadığım bir durumdur
yeri gelmiştir ertesi gün yaşayacağım bir olayı bir gece önceden rüyamda görmüşümdür
bilimden bahsettiysem Yaradan'ı ve varlık nedenimizi elbette ki bir kenara atacak değilim
sonuçta Yunusun dediği gibi

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır

Okumaktan murat ne
Kişi Hak'kı bilmektir
Çün okudun bilmezsin
Ha bir kuru emektir

Dört kitabın ma'nisi
Bellidir bir elifte
Sen elifi bilmezsin
Bu nice okumaktır

Yiğirmi dokuz hece
Okursun uçtan uca
Sen elif dersin hoca
Ma'nisi ne demektir

Yunus Emre der hoca
Gerekse bin var hacca
Hepisinden iyice
Bir gönüle girmektir

@BulursamKader25 inan dünya malı zerre umurumda değil sonuçta bu dünyadan götüreceğimiz bir top kefen bezi
Arkeoloji ya da definecilik ne derseniz bende çocukluktan beri bir hobidir
kendi çapımda her türlü cihaz ve teknolojiyi bilimsel dökümanları belgeleri vb. kullanırım çalışmalarımda
zaman zaman çubukçu arkadaşlar da gelir ar ge çalışmalarımıza ama bilirler benim bu konudaki fikrimi
istanbula yolunuz düşerse buyrun davetlim olun semaver de yakarız icabında mangal da
uzun zamandır sonuçlandıramadığımız belgeli bir ar ge çalışmamız var zahmet olmazsa gider bakarız
buradan ipucu vermiyorum ama yüklü miktarda malzeme var
yalnız özelinize tek fotoğraf atacağım merak ediyorum yorumunuzu
selametle kalın

odin

Editör
BulursamKader25 ustam meunet dedinizde benim hissiyatim kuvvetlidir. belki bendeki karsiligi bu degil ama bir seyin olup olmayacagini bilirim. veya halk diliyle içime dogar diyim. tabi bu her seyi biliyorum manasina gelmesin. belli basli kendimi ilgineldiren husulardir bunlar. su an oturdugumuz ev için misal vereyim. aile 1 kisi kalabaliklasinca haliyle ev kucuk geldi bizde 1 oda fazla ev icin muracat ettik. sifir bina yapiliyordu oradan daire vereceklerdi ama zemin kat soylendi bize. bizde mumkunse katta olsun dedik cunku 54 aileye dagitilacakti ve bunuda kurul karar veriyordu. benim içime 2. kat malum oluyordu. zirada binanin 2. katina tasindik.

bu sekil cok olay geciyor basimdan. sinav olur gecip gecilmeyecegi, uzucu bir olay olur sonu hayirli olup olmayacagi vs seklinde. neyse konuyu fazlada dagitmayim.

uzay ile ilgili cevabin icinde tesekkurler ustam.

BulursamKader25

Usta bilirsin hukukta beyan esastır, aksini ispatlamaya çalışmak gibi bir niyetim de yok zaten
madem bulur diyorsunuz bulurum diyorsunuz buldum diyorsunuz o halde ben de saygı duyarım
:4:
Meunet; kelime olarak değil ama mana anlamında vaktiyle çokça yaşadığım bir durumdur
yeri gelmiştir ertesi gün yaşayacağım bir olayı bir gece önceden rüyamda görmüşümdür
bilimden bahsettiysem Yaradan'ı ve varlık nedenimizi elbette ki bir kenara atacak değilim
sonuçta Yunusun dediği gibi

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır

Okumaktan murat ne
Kişi Hak'kı bilmektir
Çün okudun bilmezsin
Ha bir kuru emektir

Dört kitabın ma'nisi
Bellidir bir elifte
Sen elifi bilmezsin
Bu nice okumaktır

Yiğirmi dokuz hece
Okursun uçtan uca
Sen elif dersin hoca
Ma'nisi ne demektir

Yunus Emre der hoca
Gerekse bin var hacca
Hepisinden iyice
Bir gönüle girmektir

@BulursamKader25 inan dünya malı zerre umurumda değil sonuçta bu dünyadan götüreceğimiz bir top kefen bezi
Arkeoloji ya da definecilik ne derseniz bende çocukluktan beri bir hobidir
kendi çapımda her türlü cihaz ve teknolojiyi bilimsel dökümanları belgeleri vb. kullanırım çalışmalarımda
zaman zaman çubukçu arkadaşlar da gelir ar ge çalışmalarımıza ama bilirler benim bu konudaki fikrimi
istanbula yolunuz düşerse buyrun davetlim olun semaver de yakarız icabında mangal da
uzun zamandır sonuçlandıramadığımız belgeli bir ar ge çalışmamız var zahmet olmazsa gider bakarız
buradan ipucu vermiyorum ama yüklü miktarda malzeme var
yalnız özelinize tek fotoğraf atacağım merak ediyorum yorumunuzu
selametle kalın
Kardaşım,
Benzer düşüncemiz fazla.
Allah cc nasip ederse Seneye İstanbul'a geleceğim.
Ölmezde nasip olursa sizin yere de gider bir çay içeriz.
(01 Temmuz 2019 da iş hayatını bitireceğim)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Kardaşım,
Benzer düşüncemiz fazla.
Allah cc nasip ederse Seneye İstanbul'a geleceğim.
Ölmezde nasip olursa sizin yere de gider bir çay içeriz.
(01 Temmuz 2019 da iş hayatını bitireceğim)
Eyvallah usta
2023 te ben de emekliyim ölmez de görürsek
Her zaman başımın üstünde yeriniz var.

Ha bu arada bir konunuza açıklık getireceğim gece 00 dan sonra
Çubukla değil ama bilimsel yoldan
:200:
Hadi eyvallah

Ebu Computer

Bilgili Üye
Bu fikir bana saçma geldi.

Hızla uzaklaşmak lazım.

Son düzenleme: