Sahilde dedektör ile sadece arama yapmak yasakmı?

Mahir3535

Yeni Üye
Arkadaşlar sahilde kışın kaybolan düşen vs. Yüzük kolye alyans vb. Gibi metaryelleri aramak kazı yapmadan bu suçmu? Kesin resmi bilgisi olan varmı ?

arasmetin

Member
güzel bir soru. bildiğim kadarı ile yasal olarak dedektor ile arama yapmak yasak değil kazı yapmak yasak kendi arsanda bile izinsiz 2 metre den fazla kazamassın. ama jandarma ve polisler yasaları iyi bilmediği icin dedekör ile yakaladığında yine de işlem yapiyorlar. ustalar daha detaylı bilgi verecektir

Frigyali

Yeni Üye
Benimde merak ettigim bir konu aciklik getirilirse sevinirim

Rıfkı333

Yeni Üye
arkadaşlar bnm bildiğim kadarıyla define aramak suç değil.

kazmak ve gün yüzüne çıkarmak suç

Şanslı1

Yeni Üye
Sahilde dedektorle arama yapılıyor zaten kardes antalya alanya sahillerinde baslamıslardır bile yasak ve cezası yok istedigin sahilde git aramanı yap

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
dostum türkiyede sahilde karada dağda bayırda dedektörle gezerken jandarmaya denk gelirsen dedektörle birlikte ilçe jandarmaya götürülürsün şehirde ise polis alır götürür karakola bir çay içersin ifadeni alırlar makinana el koyarlar çookk ilerki zamanlarda belki alabilirsin oda verirlerse.. 5 yıl tekrar yaparsan mahkeme seni hapse atar direk .. yalan olmasında bayag bi karakola ayda 1 imzaya gidersin....aşağıdaki notumu dikkate al..

İzinsiz olarak define araştıranlar, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Şanslı1

Yeni Üye
Tatar kardesim alanya ve antalya sahiline bir göz at kışın. Herkez dedektorle arama yapıyor hic bir cezası yok bak kardesim sahilde arama yapacaksan bulundugun sahil beldesine kim bakıyorsa jandarma. Polis gidersin sahilde arama yapacagım yazın kaybolan eşyalar için diye açıklamanı yaparsın gider aramaya baslarsın bu sajil işi bu sekilde emin olabilirsin cezasıda yok

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şanslı ii miş.. ben yasadan olması gerekenden bahsediyorum

Şanslı1

Yeni Üye
Tatar kardesim yasal olarak dedigin gibi lakin konu sahil için oldugından bende bu yorumu yaptım sahilde izin veriyorlar yoksa yasal olarak senin dedigin gibi işler yönetmelikte

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sahillerde bol miktarda bira kapağı toplarsın gibi geliyor bana

burak020202

Engellendi
Benim bildiğim Serbest olması lazım çünkü burda define aramak söz konusu değil yuzugumu kaybettim onu arıyorum kahkaha

mayhem

Co Admin
Co Admin
2016 itibari ile yeni kanunlar gelicek bu konuda umarım daha iyi olur bu kadar makineyi boşa satmadılar alanlarda boşa almadı önüne geçemiyorlar kaçak kazıların bir şekilde orta yolu bulunucak bu işin.