Sahilde dedektör ile sadece arama yapmak yasakmı?

bir_umut

Yeni Üye
bu konuda hukuki yardım almak lazım
TCK derki;
KAYBOLMUŞ VEYA HATA SONUCU ELE GEÇMİŞ EŞYA ÜZERİNDE TASARRUF
Madde 160 - (1) Kaybedilmiş olması nedeniyle malikinin zilyedliğinden çıkmış olan ya da hata sonucu ele geçirilen eşya üzerinde, iade etmeksizin veya yetkili mercileri durumdan haberdar etmeksizin, malik gibi tasarrufta bulunan kişi, şikâyet üzerine, bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

kanun böyle der ama uygulama nasıl olur bilemeyiz artık.
kolluk işlem yapmak istedikten sonra bir kılıf bulur derim ben :)

the escape

Member
Uzun zaman Ege de yaşamış biri olarak gördüğüm kadarı ile herhangi bir sıkıntı olmadığı gördüm ki zaten faturalı bir dedektör ile keşif ve bu tür aramaları yapmak problem teşkil etmez fakat jandarmasında insiyatifi önemli iyi niyetli ise hiç sıkıntı olmaz tek problem yerli halk bu tür olaylara sıcak bakmaz oralarda şikayet ederler ve jandarma polis te mecbur işlem yapmak zorunda kalır Şu ara Antalya lara plajı,Fethiye ölü deniz plajı,dalyan iztuzu plajı ve yine Fethiye çalış plajında ve sayamadığım çoğu yerde arama yapan arkadaşlar vardır... Sen yinede iyi niyet ile hanhi bölge ile ilgileniyorsan jandarma yada polisr sor bunu senin için daha iyi olacaktır...

wanted.07

Member
Yaklaşık üç sene önce gece sahilde balık avliyodum baktım adamın birisi elinde dedektör ile arama yapıyor yanımdan geçerken rasgele dedi bende ona rasgele dedim başladık muhabbete sordum yasak değilmi diye yasak değil sende arayabilirsin sonuçta define değil kayıp eşya dedi yani arama yapacağın yerde polis jandarma yada Valilik gibi yerlerden bilgi alıp öyle yap zaten o geceki arama yapan adam polisti :200:

S

sercan33

Misafir
yani şimdi net cevap yok bu konuyla ilgili öylemi yasal yada değil diyemiyoruz

Mahir3535

Yeni Üye
Bi jandarma astsubaya sordum samimi olduğum bana sahilde aramak kazı yapmadan suç deyilmiş eğer işlem yaparsa yargıtayın bir kararı varmış onu emsal gösterip ceca almazmışız.

kebikec

Member
elinizde dedektür ile sit olmayan heryerde gezebilir altın arayabilirsiniz ziynette bulunabilir hatta sahillerde bile fakattt sit olan yerleri yoklarsanız mapushane kolidor koludorunda pardon ama sizide yoklarlar

Mahir3535

Yeni Üye
Yaklaşık üç sene önce gece sahilde balık avliyodum baktım adamın birisi elinde dedektör ile arama yapıyor yanımdan geçerken rasgele dedi bende ona rasgele dedim başladık muhabbete sordum yasak değilmi diye yasak değil sende arayabilirsin sonuçta define değil kayıp eşya dedi yani arama yapacağın yerde polis jandarma yada Valilik gibi yerlerden bilgi alıp öyle yap zaten o geceki arama yapan adam polisti :200:
??????

dexcort

Yeni Üye
Son düzenleme: