Şakül-Çubuk-lecher-anteni Vb Tartışma Bölümü

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Cam şakül denedim bir aralar evde geline bilezikleri saklayıp buluyordum oğlumda buldu aynı şekilde ama yerin altindakine ne der bilemiyorum bu arada Gültekin hocanın dersi saati 50 tl idi geçen sene çarşamba gunleride tanıtım dersleri vardı bildiğim kadar

odin

Editör
benim deneyimlerimde soru sormak yoktur.maddelerin inç değerleri,ni doğru bulmak için kaç profösör arkadaşa danıştım.bunlarda hep bilimsel değerler.ben kendi kafamdan bulamam.o kadar okuyamadım.sadece şakülü yapmakta yetmiyor.en önemli olan inç değerleri ve ip uzunlukları.bilgili arkadaşlarımız illaki vardır aramızda,maddelerin inç değerlerini yazarlarsa ip boylarını hesaplayıp ben veririm.bakın o kadar iddalıyım ki.verdiğiniz inç değerini ayarlayım.o ölçülerde o malzemeyi bulmayın hemde dönme sayısınıda size bulduracam.istediğinizi söylemekte haklısınız.o zaman bana hak vereceksiniz.şimdi ne desem boş.deneyin görün.yalancının mumuda yatsıya kadar yanarmış.bi sorunuzvarsa sorun diyom.hatasız kul olmaz der orhan baba.

benim bildigim inç uzunluk olcusu. baska anlamlarida mi var? veya bir seyin kisatmalsi mi?

bermina

Aktif Üye
yine yazıyorum.soru bana ise ??????? cam şakül hiç denemedim. kötü amaçlı kullanım derken neyi kast ettiğini hiç söylemiyor.define olabilirmi bilmiyorum.şuda var.rahmetli olan bi hocamız vardı.ileri derecede bu konulara vakıf idi.kayıpları kalbi temiz bi bayana gösterip yerini bulduruyordu.uyutup herşeyi gösterebiliyordu.fazla açık yazmıyorum.bu tür hocalar ilim adamları.bu sırlarını oğullarına dahi öğretmezler.defineyi gösterseler,bulan kişi bunu kötü amaçlı kullanırsa parasını,vebali bizim diye düşünebilirler.ben çok yalvardım banada öğretmedi.bi yere geldi.benden bu kadar dedi,bıraktı.gerisi sana kalmış dedi.bizde kaldık cahillll.yoksa se nin şu anda ne yaptığını belkide görecektim.neyse bizi aşar.
Ben bu konunun bu.kadar genis oldugunu inan biomiyordum.ileri gerii sallandimi definr ilerde, daire cizdimi define hemen altinda saniyordum. Ben kendim evde denedim izledigim videolara gore sakulu kurdum soruler sormaya basladim. Ve cok.sasirtici bir durum geecektende. Kizim nerde diye sordugum soruyu 3 tasindaki kizim duymus ve kendine yaptigim kucuk sakule babam nerde diye soruyor. :) simdilik ortadan kaldirdim cocuklarin olmadigi zaman yapmakta fayda var. Velhasil busakule cok zaman ayirmak gerek .paraya ihtiyaci olmayan biri icin guzel bir hobi niteliginde. Hemen bana define bulacak bir alet lazim o kadar :)

odin

Editör
kabakburgiba birde bu var 8.8cm boy, 3.3cm en 289gr agirlik ve bronz. bu uygun olurmu?

odin

Editör
Bir kac saattir ali gultekin hocayla ilgili internetin elverdigi olcude arastirma yaptim. Yaptigi bazi seyler mantikli geliyor ama bazi seylerde de sahtekarlikmi yapiyor sorusunu aklima getirmedi degil. Bir yerden sonra gercekten film kopuyor diyebilirim. Yalniz yazdiklarim yanlis anlasilmasin kimseyi su seviyede suclu gostermek mumkun degil. Her sey yaptiklarini yapabilmekte sakli. Ve ortada bir gercek var ki sonuclara ulasmak yillar alacak.

Bu konudaki ilgim halen gecmis degil. Basladigim zaman ne kadar ileriye gidecegimi tahmin edemiyorum. Belki bir kac ay sonra hevesim gececek belkide gercekten bu iste bir seyler ureten hale gelecegim.

kabakburgiba

Operatör
düğümden sonra çıkmasını önlemek için japon yapıştırıcıyla ipin ucunu sertleştirebilirsin.veya kendi aklına göre başka yöntemlerde deneyebilirsin.

kabakburgiba

Operatör
odin kardeş özeline birşeyler yazacam onları okuyuver

kabakburgiba

Operatör
Bir kac saattir ali gultekin hocayla ilgili internetin elverdigi olcude arastirma yaptim. Yaptigi bazi seyler mantikli geliyor ama bazi seylerde de sahtekarlikmi yapiyor sorusunu aklima getirmedi degil. Bir yerden sonra gercekten film kopuyor diyebilirim. Yalniz yazdiklarim yanlis anlasilmasin kimseyi su seviyede suclu gostermek mumkun degil. Her sey yaptiklarini yapabilmekte sakli. Ve ortada bir gercek var ki sonuclara ulasmak yillar alacak.

Bu konudaki ilgim halen gecmis degil. Basladigim zaman ne kadar ileriye gidecegimi tahmin edemiyorum. Belki bir kac ay sonra hevesim gececek belkide gercekten bu iste bir seyler ureten hale gelecegim.
odin kardeş,hiç kimse bazı sırları vermez.bunu bilesin.burda da birçok ustam bazı sırları üstü kapalı geçiyor.bunun farkına varmışsındır.mesela kare oyma bi konuda var.en 35 boyda 45 derinlikte 22 diyelim mesela bunun derinliğini,kaç metre ilerde olduğunu,kapak kalınlığı kaç cm olduğunu,derinliğini formülü ile çözen ustlar çok.bazen sadece o püf notayı söylerer,bazen diğererini,aradabunu yakalanyakalar......bilmem anlatabildimmm,i.

odin

Editör
Anladim ustam tesekkur ederim ilgilendiginiz icin. Sakul secme konusunu kapattim yardiminla. Artik basladigim zaman kullanimindan kaynaklanan sorunlarda kapini calarim.