Şanssızlığın dip alası

the escape

Member
turlü saha çalışmalarından ötürü bir süredir forumda olamıyodum bu süreçte yine yeni şeyler öğrendik acı tatlı türlü tecrübeler edindik elbette hepsini anlatamam fakat anlatmakta fayda gördüğüm bu konuyu açmamdaki asıl sebep başımıza gelen trajikomik bir olay oldu şu şekilde ;bölgemizi etüd ve analiz çalışmalarından sonra hazırlık edip yola çıkmaya hazırlandık hazır gitmişken bide tektek bakalım dedik nasılsa gideceğimiz yerde her türlü alet edevat var dı sıkıntı yapmaz dedik dedektörü olan arkadaştan dedektörünü getirmesini istedik geldi ve valiz şekli ile otobüse aldık ve yola koyulduk otobüs firması için o gece uyuşturucu ihbarı yapılmış dolayısıyla çevirmeye alındık kimlik ve arama konrolünde dedektörü yakalattık bizce garip olan tarafı sevgili rütbeli ağabeyimiz biraz nasihatten ve biraz muhabbetten sonra kendisindede 2,3 yer olduğunu ve bakmamızı istedi bu şart karşılığında yolumuza gideceğimizi söyledi espriyle karışık mecbur kabul ettik :) buda böyle bi anı olarak hafızamızda yer edecek heralde :)

mavikorku

Moderatör
Moderatör
dedektör taşımak yasak mı ? dedektör yasaları ne diyor bu konuda hocam? arabamda dedektör olsa aramada çıksa ne olur? arazide arama yapsam ama işlem yapmasam yasak mı ? @the escape

SelçuK

DogacıyıZ
Savcı bile hobi olarak yapıyor bu işi :227:

D

deniz_efe

Misafir
Geçmiş olsun diyelim o halde.
Sonuçta cihazı aldınız sanırım.
Yasalara göre cihaz üretimi, satışı ve taşıması serbest.
Faturasını cihazın yanında mutlaka bulundurun ama.
Böylesi ve benzer durumlarda kolluk kuvvetleri klasik;
kolluk bendeyse kıllık da bende hesabı kıllık çıkarabiliyorlar.
Temastan kaçınmak en mantıklısı ...

MendereS

Bilgili Üye
gördüğün her 4 kişiden biri definecidir bunu unutmayın :)

zaz12

Bilgili Üye
Ustam geçenler de bir dayıile tanıştık. Adam başında takkesi cebinde 99 lu vardı.bu adam da define işiyle uğraşıyordu. Bcok çok şaşırdım.
Adam bide expermis sonradan öğrendim :) normal de yaşıtları cami de bu adamda bu işlerde yanı

fatsali

Member
Bahtsız bedevi çöldeyken kar yağarmış :) Ne talih. Gittiniz mi abinin yerine ?

the escape

Member
Gitmedik kendisi aramadan aramayıda düşünmüyoruz :)

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çocukluk arkadaşları ile bir gün toplandık piknikte tesadüf kaya ya bak sanki anıt yer gibi söz ettim.uzaktan iyi belli oluyor bir şey saklasam buraya saklardım dedim :)... arkadaşlar hakim tepede belirgin bir yer mezar olma olasılığını arttırır diye bir başladılar ben geri vites yaptım :)))

fatsali

Member
çocukluk arkadaşları ile bir gün toplandık piknikte tesadüf kaya ya bak sanki anıt yer gibi söz ettim.uzaktan iyi belli oluyor bir şey saklasam buraya saklardım dedim :)... arkadaşlar hakim tepede belirgin bir yer mezar olma olasılığını arttırır diye bir başladılar ben geri vites yaptım :)))
Nİye ki ? Hep beraber bir beyin fırtınası yapıp fizibilite çıkaraydınız hazır gitmişken