Satılık Alan Tarama Talebi

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ne ara işin arge kısmını tamamlayıp patentini alıp satışa geçmişsin ustam, olmadı şimdi bak çok üzdün bizleri ?

Şaka bir yana bu sektör her şeye müsait bunuda duyacakmışız demekki, el vijdan el insaf diyorum.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Zaten elektroniğini yaptık diyenler definecilermiş.Buyursunlar kendileri bulsunlar neden satıyorlar ki.Çubuk ustaları buradalar yazılarını okuyanlar dolaba binmezler.

hepastios

Editör
Selamun Aleykum

Bir kardasimiz bir yerden haber almiş, benden "üretimi biten, altini bulan elektronik çubuktan" satin almak istedigini soyledi.
Zarf falan atmiyor, tanidigim birisi :))
Çok sasirdim. Neymis nasilmis vb.sorular sordum mesele anlasildi:

Aldiği bilgiye gore; ben ve @Sedegor usta kafa kafaya vermisiz altini %100 bulan, ayni zamanda elektronik de olan bir cihaz gelistirmisiz, 5 ay arazi testi yapip onaylamisiz ve satisa gecmisiz.

Birileri benim ve sedegor ustamin ismini kullanmiş gozukuyor.

Bu kardeşimize soylediklerimi sizlere de yazayim. Madem 1 kişi duydu, başka duyanlarda vardir.

Muhterem Kardaşlarim,
Ben kiymetli @Sedegor ustamizi şahsen tanimam, yuzyuze hic gelmedik tanismadik. Telefonunu dahi bilmem. Benim 25 senelik cubukculuk serancanimda asla elektronik bir cubuk olmamistir, olamaz da. Boyle bir cubuk sistemi cakalliktan baska birsey degildir en azindan mevcut bilgi ve tecrubelerimize gore. Hayatimda cubuk hediye ettigim cok kimse olmustur amma bir tane dahi cubuk satisim olmamistir. Yazdiğim yazilar ortada. Biz milleti kaziklayanlarin onune gecmeye calisiyoruz. Bunda da basarili oldugumuzu dusunuyorum.

Ayrica cubuk hususunda benim istisare ettigim, bilgisine basvurdugum goruslerine her zaman kiymet verdigim 3 kisi var, argecidir bu ustalarim.
İkisi sitemizde ( @Trakyali81 ve @AliÖmer ustalarimiz) biriside benim ustam, köyunde omrunu tamamlamaya calisiyor. Siteleri bilmez.

Bir cihaz gelistirip satacak olsam, bu ustalarimla gelistiririm. Ancak cubuktan standart bir cihaz çikmaz, yani dedektor gibi üret sat olmaz. Cubugun mantalitesi buna uygun değil.

Sitemizde beni şahsen taniyan 20 den fazla kardasimiz vardir. Hepsi yukarida yazdiklariminda sahididir.

Evet, duyduklarinizi benimle paylaşin bu kardasimin yaptigi gibi. Lakin benim teyit etmedigim benle alakali hicbirseye inanmayin.

Ne boyle bir calismam var,
Nede boyle bir calismanin icindeyim.

Onumuz YAPAY ZEKA donemi.
%100 ve metraj derdi olmadan sadece altini tespit edecek bir cihaz yapilabilecekse bundan sonraki surecte yapilabilir.
Bunu da elektronik alaninda devleşmis bir firma basarabilir. Ben boyle dusunuyorum.

Hepinizin bilgisine sunar,
Helalinden bol kazanclar dilerim.
Bu tür provake durumlar mutlaka olur hocam biz seni tanımasakta sitedeki durum ve paylaşımlarından herzaman arkanda dururuz ve kefiliz bozma keyfini Allah a emanet selametle

amora

Member
@BulursamKader25 ustam herseyden evvel allah biliyor seni gormeden nekadar iyi yardimsever saygi ve sevgi dolu oldugunu bu siteden bildik nasip oldu gorduk teyit ettik kanimiz isindi abim bilirim ellerinden operim ustam
@Aliömer ustami goremedim ama kalben bizi sevdigini bilirim bende abimi cok severim onunda ellerinden operim siz fayda saliyorsunuz zoruna giden urasiyor buda yetmedi bide ustunuzden pirim saliyor namussuzlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam herseyden evvel allah biliyor seni gormeden nekadar iyi yardimsever saygi ve sevgi dolu oldugunu bu siteden bildik nasip oldu gorduk teyit ettik kanimiz isindi abim bilirim ellerinden operim ustam
@Aliömer ustami goremedim ama kalben bizi sevdigini bilirim bende abimi cok severim onunda ellerinden operim siz fayda saliyorsunuz zoruna giden urasiyor buda yetmedi bide ustunuzden pirim saliyor namussuzlar
Allah cc razi olsun.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 teessüf ederim ustam.bize neden haber vermediniz cihqzdan..ama abi tamda adamlarını uyarlamışlar.senin cubuk bilgin güvenilirliligin sedegor un arkadaslariyla yaptigini iddaa ettigi cihaz vardi..
Aciklama yapman iyi olmus abi yoksa gercekten bu tuzağa düşén çok olurdu..
Romanin 1 ton sarikizini bulayim,
Söz ne biliyorsam yazacağim.
Kendim bulmadan baskasina nasil buldurayim. :)))

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@BulursamKader25 ustam Allah razı olsun bizlere yol gösterdin bir çubuğu (rulmanlı pirinç internette satıyorlar) 500 tl gibi rakamlara almaktan bu sitede okuyarak uygulama yaparak sayenizde kurtulduk, gittim 10 tl ye pirinç kaynak telini aldım (mesela) kendim yaptım aynı işi görüyor, rulmana falan da gerek yok yani, diğer çubuklar içinde aynı şey geçerli çookkk teşekkürler benim ustam ve diğer ustalarımız,