saygılar yardım lütfen

hatayli1

Member
selamlar saygılar bizim bi arazimiz var arkadaşlar dağda bulunuyor arazimizin en üst köşesinde büyük bi alan var bu alan en tepede bulunuyor bu alanın bütün etrafı büyük ve ortaa büyüklükte taşlarla çevrili alan büyük ve dümdüz alanın etrafında biraz araştırma yaptım ve çok büyük kiremit parçaları buldum bunlar su taşınan eski parçalar ve biraz bakır para buldum buraya yakın büyük bi göl var ve eskilerden kalma kurşun mermi eski çok paslı ve gülleler halinde neredeyse çürümüşler bi yardımcı olabilir misin rica etsem

zaz12

Bilgili Üye
Hatay medeniyetler şehridir .bu tür mezarlar yigma mezardır .Yigma mezarlarda genel de taşlar kaldırılır maximim 2.5 metreede mezar hediyesini alırsın .Burda makina ile bak. İyi makina sana yardımcı olur.

S:W:A:T

Editör
En son pAylaştıkların puslu çıkmış net fotoğraflar yüklermisin .

hatayli1

Member
saygı değer abim nerede kazı yapmam lazım bu yığma taşların altında mı ? yoksa yanında mı? bu taşların üstünde dümdüz ve uzun bi arazi var ve bu arazinin bütün etrafı bu tür taşlarla çevrili

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

bulunanlara bakıyorum çevreye bakıyorum şimdiki inşaatlarda kullanılan harç ve demir var çözemedim.
saygılar

hatayli1

Member
abiciğim tel biraz eski yakından bulduğum paraları çekince ancak bu kadar görüntü veriyor

hatayli1

Member
saygı değer abim burası dedem satın aldığında aynıymış hiçbir şekilde bir düzeltme yada oynama olmamış büyüklerime sorup öğrendim yaklaşık 180 yıldır buhalde o yer dedem babamlara falan anlatmış satın aldığım adam olduğu gibi bıraktığını ima ediyormuş

ragıp

Uzman
@hatayli

öncelikle hoş geldin. iyi formlar

yığma güzel büyük bir mezarın var
güzeldir, zengindir
girmek istersen, güney cephesinden
ana toprak seviyesinden başlayarak
1m - 1.5m gibi kendine yol açarak, merkeze doğru ilerle

büyük küp parçası veya pişmiş topraklar
bunlar, ambar olarak kullanılmış kaplardır
yaşanmışlık olduğunu gösteriyor

mermi top parçası demişsin
onlar yakın geçmiş zamana aittir

önerim,
vlf ile tek tek
yığmaya güneyden gir

selametle

hatayli1

Member
hoşbulduk sayın hocam teşekkür ederim bu taşların bulunduğu yer çok uzun sizce ne kadar içeriye doğru girmeliyim taşları çektikten sonra cvplarsanız memnun olurum çok teşekkür ederim

Pscyhe

Engellendi
Taslara bakinca arkasi duz gibi sanki o alandan buraya bosaltilmis gibi 4 bir yandan resimler olsa net bisey soyleyebilirdik.alanda kiremit parcalari parlarin cikmasi yasanmislik olduguna net deliller.o yuzden bariz isaretler bulabileceginize eminim.yuksek bi yer demissiniz alan icin bence o yuksek alandaki kayalik alanlarida bir gizden gecirin

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Taş yığmalar iidir. Komple aktar yığmanın altına in. Hayırlısı olsun.

hatayli1

Member
bu taşlar yeni yıkıldı hocam beton duvar gibi dümdüzdü geçen sene aşırı yağışlar nedeniyle yıkıldı çökmesine rağmen hala çok taş var yar bütün bölgeyi fotoğraflar yüklerim inşallah yardımcı olursunuz çok teşekkür ederim