saygılar yardım lütfen

hatayli1

Member
sayın abilerim üstadlarım şimdiki yükleyeceğim fotoğraflar ilk arazinin devamıdır biraz karışıklık yaptım biliyorum özür dilerim fotoların yüklenmeyeceğini sandım ama zamanla yükleniyormuş hepinizden tekrar özür dilerim bu yazıya kadar olan fotolar yani bu sayfadaki fotolar diğer araziye aittir şimdi atacaklarım ilk araziye aittir anlayışınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 142211Ekli dosyayı görüntüle 142212Ekli dosyayı görüntüle 142213Ekli dosyayı görüntüle 142215Ekli dosyayı görüntüle 142216Ekli dosyayı görüntüle 142218Ekli dosyayı görüntüle 142219Ekli dosyayı görüntüle 142220Ekli dosyayı görüntüle 142222Ekli dosyayı görüntüle 142223

hatayli1

Member
çok teşekkür ederim saygı değer abim senden ricam yukarıda yüklediğim büyük taşlarıda yorumlar mısın bi anlamları var mı şimdiden çok teşşekür ederim

poseidon2023

Uzman
resimlerine hepsine baktım yerleşim alanı olan yerde işaret olacak diye şart yok daha öncede dedim boşluk tespiti yapıp devamını sen getireceksin

ÖMER HATTAB

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 142372
Yeriniz mezarlık alan
arkadaşların tavsiye ettiği gibi boşluk bakarak araştır deriz
şöyleki işaretli taşların büyük değil yerleri değişe bilir
yani bu işaretlere bakarak şuraya işlem yap diyemiyoruz
birşeyler bulmak sizin gayret ve kısmetinize kalmış.

Son düzenleme:

Perfectorc

Member
Ekli dosyayı görüntüle 142385Sari ok yonunde foto cekermisiniz
Kirmizi ile cizdigim alani guzel sekilde temizleyiniz
yesil olarak yerde bence balık veya ok gosteriyor altindaki sekille birlesmis gibi ama sari yonde foto ve temizlik gerek

Son düzenleme:

hatayli1

Member
Peki değerli hocam çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun

hatayli1

Member
Çok teşekkür ederim abiciğim yarın sabahtan gidip dediklerinizi yapacam inşallah hayırlısı olur

hatayli1

Member
poseidon2023 abim sen kralsın kral işaret ettiğin alanları bugün çubukla kontrol ettim bütün bölgede sadece orada tepki verdi çubuklar bi kaç kere kontrol ettim müthiş sonuçlar verdi var ol sen ALLAH senden razı olsun

poseidon2023

Uzman
işi yapan sensin resmi ükleyen ve yeri bulan şimdi tespit ettigin yerin ne oldugunu anlaman gerekiyor buda cubukları daha iyi kullanman mezarsa dikdörtgeni çizecen toprakta mahsen ise ikiye iki yada üçe üç devam eder daha büyükte olur mahsen dört tarafı kesme kaya örme duvar olur tavanı büyük taşlarla da kapanır yada ekmek fırını gibi olur oda kapısı tüneli ve odaya giriş kapısı olur sayfamda paylaşımlara bak

mezar mahsen oda neyse boşluk ile merkezi bulacan merkezde cubuk kapanır bir yöne dogru devam boşluktan cıkınca acılır bir cızgı cız dört yönten bunu yap cizgileri birleştir sonra cizginin bir buçuk metre dışarı cık dört köşeyi gez tünel varsa gine cubuk kapanır ileri geri gidip tünelin genişlini belirle ve sonra ortaya gec ve çızdigin yere git sınırı belirle ve diyer yere git girişi bulacaksın iyiçe oku kavana yaz yapman gerekenleri

sonra neyse onun içinde metal tespitine gececez

hatayli1

Member
abii herşin başında sn varsın çubukları kullanmamı öğreten yeri tespit etmeme yardımcı olan değilde direk yeri bulan işaretleyen sensin ALLAH senden razı olsun yanılmıyorsam 3çe 3 bi oda yada ona benzer birşey giriş yerinide buldum güneyden girişi amasorunum var giriş kapısında sadece bir metre kadar çubuklar kapandı diğer kalan yaklaşık olarak yarım metrede hareketlilik yoktu aceba dediğin gibi girişin toprakla kapanmış olmasından mı kaynaklanıyor bu durum 3çe 3 olduğu için oralarda tuzak olma ihtimali olabilir mi hocam çok teşekkür ederim saygılar hürmetler