Sayin ustalarim bu kaya da bir sey varmi?

Big_Ottoman

Aktif Üye
poseidon2023 ustam dikdortgene aldigiz yerde de kayalar mevcut ve oldukca yuksek kayalar ve bir sey daha dikkatimi cekti bu bolgede tek tek icin girdigimde bu araziye hic bir sey cikmadi sadece mezar kursunlari var ancak bu arazinin hemen 200 mt ilerisinde yine duz bir tepelik de bizans sikkeleri ve muhurleri cikiyor bundan sebeple bu alan mezarlik alani diyebilirmiyiz sizce?

Big_Ottoman

Aktif Üye
Ustadlarim bu merdivenlerin basina 1 mt lik hilti ucu salsam kapi olup olmadigini anlayabilirmiyim yani boslugu tespit edebilirmiyim

poseidon2023

Uzman
Ekli dosyayı görüntüle 220011

iki medeniyet var roma ve bizans paraların cıktıgı bir bölgesi vatandaş mezarları olacak ve kilisede olacak ve lahitlerrr ve kilieden yüksek yerde papaz mezarı

cubuk kullanıyor musun

Big_Ottoman

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 220011

iki medeniyet var roma ve bizans paraların cıktıgı bir bölgesi vatandaş mezarları olacak ve kilisede olacak ve lahitlerrr ve kilieden yüksek yerde papaz mezarı

cubuk kullanıyor musun
Ustam helal olsun sana Allah razi olsun evet cubuk kullaniyorum ayrica dediginiz gibi bizans ve roma donemine ait sikkelerde lidya donemine ait sikkelerde cikiyor bu bolgeden

Big_Ottoman

Aktif Üye
kaç tane böyle yer kırdın ya da kırıldığını gördün ne çıktı kırılan yerlerden ???

kayalarda bişey yok kardeşim tören alanı orası sunaktır yani bişey çıkmaz o kayalardan kırmayın yazıktır tarihe poseidon2023 güzel güzel anlatıyor işte roma mezarlıklarında tecrübelidir kendisi
zemin altı oda mezarlar ve hatta daha güzeli lahitler olduğu belli bu alanda
kısacası nekropol alanı bunun sen de farkındasın sanırım
sit alanı olduğu için bu gibi alanlarda çalışma yapmanın sıkıntılarını da biliyor olmalısın
Bir sey kirdigimiz yok zaten ustam bizde tarihimize saygili insanlariz emin olmak icin saygi deger bilgili ustalarimizdan ogrenmeye calisiyoruz ayrica uyariniz icinde cok tesekkur ederim.. neler ciktigina gelince goz yasi siseleri suslu renkli bardaklar çiniler sikkeler ve henuz ben boyle bir kaya mezarla tanismadim ilk defa karsilasiyorum dedigim gibi benim isim tek tek burayi gezerken gordum

poseidon2023

Uzman
Rabbim sendende razı olsun

cubuk kullanman iyi cizimdeki yere gidip boşluk tespiti yap sınırlarını belirle sonra tünel girişleri bak bir işaretledigim yere bak başkada ola bilir sonra metal tespiti yap altın gümüş tespit etmen gerek roma bakır brons metal kullan madı kurşuna da bak odalarda sadece mazeme mi var lahitde varmı bak

vatandaş mezarları sıralıdır birini bul bir adım boşa atarsın ikinci adımda diyer odaya girersin

yakında kilise olacak iyi bakıp gör tespit etmen gereken kilise ufaksa kuyu şart deyil

Ekli dosyayı görüntüle 220019

cevrede ayrıyeten lahit mezarlar olacak vatandaş mezarımı lahitmi bunu kurşunla tespit edecen üç tane de olur en son kırksekiz tanede en son kilisede ilk görev yapıp ölen baş papazın odası yüksekte beş metreye beş metre oda sadece altın olacak

tespit etmen gerekenler bunlar resimlemede yap neleri buldun bakalım

Big_Ottoman

Aktif Üye
poseidon2023 Hakkini helal et ustam dedikleri yapip buradan bilgi verecegim insaallah hepinizden Allah razi olsun

Cann

Editör
Bir seyler cikmistir mutlaka kirilan yerleri gordum mujde diye adlandiriyorum ben kendi gorduklerimi soyluyorum gezip bire bir gordugum yerleri poseidon ustayi da iyi tanirim bana cok sey ogretti kuyu duvarlarin da cikan kasa da gordum ben istersen bi arastir bakalim boyler yerlerde bir seyler cikmis mi cikmamis mi ornek resimler de var bakabilirsin

poseidon2023

Uzman
elden geleni yaparım baş tacı toprak altında duranın kimseye faydası yok

Rabbim kolaylık versin

Big_Ottoman

Aktif Üye
Allah hepinizden razi olsun ustalarim. Rabbim hepinize bol nasipler ihsan etsin insaAllah