Şehir efsanesimii yoksa mümkünmüüü

saftilki

Moderatör
Moderatör
flaşş flaş flaş:230: o ayrı bir mevzu ondanda haberim var, tilkinin yattığı yerden bile haberim var :zuhaha:

saftilki

Moderatör
Moderatör
Tamda bu durumu düşünüyordum fırat usta hep derim hersey her yerde yazılıp çizilmez . E tabi haliyle elde birsey olmayınca konu böyle kitleniyor :D açarız birgün devamı gelir .
etme ustam gözün yağını yiyem,
ustam bu mevzu sulanması gereken tarlanın suyuna baraj kurmak kapatmak gibi algılanıyor ama..!
bu işin düzinelerce farklı metodu var, dakkada 1453 kafadan ses çıkacakkahkaha
önce bu mevzu açılacaksa enine boyuna istişare edlim

carsambali

Bilgili Üye
şimdiii bu konuya biraz açıklık getirelim,yıllar evvel duydum bunu poloraıd makina ile çekimi ve negüzeldi tanıdığım bir arkadaşım abim benden önce bulmuştu lakin saolsun bana zerre bilgi vermedi de göstermedide :)) fakat belli bir zaman sonra pamuk şekeri gibi bir dedeile tanıştım,müslüman sözünün eri yıllarca devlet demir yollarında çalışmış ve bu işe merakından bir çok belge görmüş.sadede gelelim,güzel çubuk kullanır bu dedemiz ve elinde (halen var) poloraıd makina birde bir plaka var asıl sır bu plakada derdi.söylediğine göre 20-25 yıl önce kardeşi rusyadan getirmiş o plakayı.tabiiyicekaynaştık yıllar geçti sağa sola gittik derken kendisinden istedim bende,bana malzeme söyledi karaköyden almam gereken ve birde kalıp yapmamı söyledi.yaptım verdim ve artık benimde olmuştu bu plakadan yuppiiii:)) nasıl kullanılacağına dair bilgileri aldıktan sonra sağlam diye bildiğimiz bir yere gittim dediği şekilde çekim yaptım film çıkar çıkmaz telefonla resmini çektim.o an sadece garip birşeygörsemde detayını pc ye yükledikten sonra arka planda olanını misafirlikte buişle alakası olmayan biri gördü ve gösteri, şok şok şokkkk (bu birinci kısım,resim yüklersemdevamını yazarım) ikinci çekimimi yine bu dedemizin çok iyi bildiğim ve emin olduğum dediği yerde çektim hemen filmin resmini çektim yine,diğerindeolduğu gibi bundada aradan birkaç gün sonra telefona baktığımda ikinci şoku yaşadım.lakin bunlar nasıl oluyordu akıl erdiremedim fakat oldu.konu uzun (devamını bununda resmini bulursam açıklarım) velhasıl kelam bilgi edinmek isteyenler için başkasının ağzından değil kendi yaşadıklarımı paylaştım,hürmetler:244:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Ne ara alıntı yaptın kopyaladın yahu :D Birdaha çekim zor poz bitti .