Şehir efsanesimii yoksa mümkünmüüü

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Polaroid makine ile define bulmak. Gerçek mi? Şehir efsanesi mi?
Telefonum erken saatlerde çalıyordu. Uyku sersemi açtım. Telefondaki ses elimdeki Polaroid Sx-70’e ederinin yaklaşık iki katını veriyordu. Satmak istemediğimi söyleyince günlük kiralama yapmak isteyip istemediğimi sordu. Polaroid filminin zor bulunduğunu söyledim. Bir miktar ısrardan sonra, Polaroid Fotoğraf Makinemi satmaya veya kiralamaya yanaşmadığımı anlayan ses, konuyu Polaroid Makine ile define bulmak konusuna getirdi. Bir an bir telefon şakası kurbanı olduğumu düşündüm. Bir tanıdığım vasıtasıyla aradığı aklıma gelince, hemen bu düşünceyi kafamdan attım. Define olan yerlerde, fotoğrafta sarımtırak renklerde ışık kırılmalarının olduğunu söyledi. Define aurasından falan bahsetti ama ben pek ciddiye almamıştım. Çünkü Polaroid makina ile define bulma fikri gerçekten komik gelmişti.

Uyandıktan sonra, kendime bir kahve koyup polaroid’le define bulunup bulunamadığını araştırmak için bilgisayarın başına oturdum.

Yabancı kaynaklarda toprağın üzerindeki iyonları günün belirli saatlerinde Polaroid’le görüntülediğini söyleyenler de vardı; olayın tamamen safsata olduğunu söyleyenler de.
Hatta Türkçe kaynaklarda (Rover c2 ve Visualizer 3D Kullanımı: Polaroid Ä°le Arama Yapmak) Polarid’le define bulmak konusunu tartışan bir grup define avcısı bile vardı.Ekli dosyayı görüntüle 224569

Sitedeki hikaye de şu:

polaroid defineÖnce olayın hikayesini anlatalım ; Amerikada bir vatandaş evini Ebay da satmak için evin fotoğraflarını çekiyor, fotoğraflarda parıltı dikkatini çekiyor bir kaç saat sonra tekrar fotoğraf çekiyor aynı görüntüyü alamıyor. Ertesi gün sabah güneş toprağı ısıtırken 08:30 sularında tekrar fotoğraf çekiyor ve aynı parıltıyı yakalıyor . Bir saat sonra gene parıltı yok ilerleyen saatlerde yine yok. Sonra parıltının geldiği yeri yani bacayı araştırıyor. Evin bacasından 28 kilogram altın çıkarıyor. Olayı dahada araştırınca evin eski sahibinin kolombiyalı bir hırsız olduğunu ve soyduğu kuyumcunun ağırlığı 28 kg olan altınlarını polisin bulamadığını öğreniyor.

Çok garip değil mi? Doğru ya da yanlış, ben bu efsanelere bakmaksızın Polaroid’imle sağı-solu çekmeye ve bu durumdan zevk almaya bakıyorum. Bir gün bakarsınız ben de Polaroid makinemle define bulabilirim.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ilginç nerden buluyorsun :72:
Artık herkes arazi ha bire flaş patlatıp duracak :72:
Bütün cihazcilar sinek avlarken
Fotocular yok satacak :zuhaha:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Başta yazdıkların sizemi ait yoksa hepsimi alıntı .

Tastan

Editör
Mesele umut olunca tabirinde her teknoloji neden olmasın sınıfına giriyor ama yıllarını dag tas gezip bir sikke bulamadan geciren kardesimle koyun otlatırken kara demligini koydugu yerde bir küpü çıkaran kardesim var yine mantık yıne terslik tek bilinen nasip kardeşlik Mal bulanındır emegine saglık rengin bol gecen güzel olsun inş.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
altın iyon yaymaz
sabah sabah çiy ve sis karışımını görüntülemiş o vatandaş
aynısını bir arkadaşım 1998 de avanosta kızılırmak üzerinde çektiği fotoğrafta yakalamıştı
sabah çekimiydi ama sanki gökkuşağının her rengi vardı fotoğrafta

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Sanmam böyle birşey olacağını
40 saniye düşün mantıklı gelmiyor
Aynı saatte bir yansıma olasılığı mümkün
Ama farklı saatler aynı yansıma imkansız
Buda hep aynı saatte olmuş bir olay

Şöyleki bir örnek vereyim
Benim bir kızıl kilisem var ...
Tepede bir baca
Icerde kör bir noktada
Bir kare şeklinde kaya ..
(Iyi dinle mayhem )
Bu kayanın üzerinde çatallı bir hac var
O çatallı hacı ister fener tut ister mumla ister ışık tut ne yaparsan yap görme şansın yok ....

Ama ... saat 12 den 12.30 kadar gün ortasında
Bacadan vuran güneş ışığı
Yerde yansıma yapıp yerdeki parkeler
Meyilli şekilde dizayn edilmiş sadece o kısım
O kayaya vuruyor yansıma
Inanılır gibi deyil
Sadece o saate o çatallı hac işareti gozukmede onun dışında ne yaparsan yap görünmüyor

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam :D helal olsun valla nerden çıktı şimdi bu gece gece. Şu makineden varsa bide ben alayım nenem köyde bi küp saklamış söylentiye göre em azından onu bulurum:D banada ayırtmayı unutma

mayhem

Co Admin
Co Admin
Aslında hocalar resme bakınca söylüyorlar ne var ne yok yerde . Bunun gibi bir şey sanırım :D

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sanmam böyle birşey olacağını
40 saniye düşün mantıklı gelmiyor
Aynı saatte bir yansıma olasılığı mümkün
Ama farklı saatler aynı yansıma imkansız
Buda hep aynı saatte olmuş bir olay

Şöyleki bir örnek vereyim
Benim bir kızıl kilisem var ...
Tepede bir baca
Icerde kör bir noktada
Bir kare şeklinde kaya ..
(Iyi dinle @mayhem )
Bu kayanın üzerinde çatallı bir hac var
O çatallı hacı ister fener tut ister mumla ister ışık tut ne yaparsan yap görme şansın yok ....

Ama ... saat 12 den 12.30 kadar gün ortasında
Bacadan vuran güneş ışığı
Yerde yansıma yapıp yerdeki parkeler
Meyilli şekilde dizayn edilmiş sadece o kısım
O kayaya vuruyor yansıma
Inanılır gibi deyil
Sadece o saate o çatallı hac işareti gozukmede onun dışında ne yaparsan yap görünmüyor

Resim paylaşırım bak ozaman vayybe dersin . paylaşımı sakıncalı şimdilik ısrar etme :D

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör