Şehir efsanesimii yoksa mümkünmüüü

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Dijital olsa daha iyi olurdu bence

odin

Editör
nasip nasip nasip.

bir ornekte ben anlatayim pek define ile alakali olmasada.

Buralarda (yasadigim ulkede) eskiden bit pazarlarinda cok rahat altindan taki esyasi bulunabiliyordu. yuzuktur kupedir paradir vs. tabi bu 5 sene onceydi simdi eskisi kadar yok herkes uyandi artik. konuya geleyim. yakin bir akrabamda surekli pazarlari gezer bu sekilde bir seyler bulmaya calisir. 1 2 sene once bir gun yine gezerken fincan takimi hosuna gidiyor ve bir kac euroya satin aliyor. onu alirkende tezgahta duran bir kolyeye bakiniyor bu ne kadar diye soruyor kadin ucretsiz alabilirsiniz seklinde cevap veriyor. hem fincanlari hemde kolyeyi aliyor. bir kac gun sonra bana gosterdi (altindan anlamadigi icin ne bulsa ilk firsatta bana sorar :D ) dedim nereden aldin bunu aynen yukaridaki sekilde anlatti bana. elimde 1 2 tur attirip altin degildir bu niye versin diyip geri verdim zira gumus uzeri altin kaplama esyalarda epey fazla. israr etti tabi. geri alip bakmaya basladim. 18 ayar muhurlerini gorunce epey sasirdim haliyle. 50-60gr arasi bir agirligi vardi. turkiyeye gidince bozdurmus.

dedigim gibi her sey nasip kismet.

iyi forumlar

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Oha 4.750 tl diyor. Nenemin sakladıkları belki o kadar etmez :D:D
usta bak rus yapımı diyor
belki toprağın 1 metre altını bile gösteriyor olabilir
hey yavrum hey uyducular bile kıskançlıktan çatlayacaklar be yaa
:322:

sef_er

Operatör
Mal bulanındır usta farkı, nereden buldunda milleti ayaklandırdın, ama var böyle bir makina, birde onu çıkartsan ustam, ondan sonra hic uyumasak