Şehir efsanesimii yoksa mümkünmüüü

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 227344birde bu açıdan bakabilirsiniz.(not.bu yer çöken devenin yanıdır.yer tılsımlıdır.devenin baktığı yer hiç ellenmemiştir.sağ tarafındaki oda ve tüneler tesbit edilmiştir.arkasında ki oda duruyor.devenin arka sol tarafındaki 150 200 m mesafedeki odaları boştur.)hepsi tünellerle birbirine bağlantılıdır.
Valla kazan gibi duruyor :) bu açıdan. Ama hiç anlamam bu işlerden. Bu şekilde yee tespit edip başaran olmuşmu ustam? Bilmediğimden soruyorum

carsambali

Bilgili Üye
Bu gece pek bakamıcam ustalarım,enazından erken saatte. Sohbet meclisinde olucaz inş. Dönücem inş

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır ustam girme kanıma sonra polaroıd makineme poz alıp çıkarım dışarı Allah ne verdiyse çekerim valla
:))
ustam dikkat ettiysen hicbir actigim konuda kesindir deyip umut tacirligi yapmiyom.hepbir bosluk acabami..birakiyom..busektorun aga babalarida bilirki herzaman supheci olacaksin...suphe beraberinde yeni bilgiler getirir.ve guvende olmani saglar

Kumpas

Engellendi
Uçuk61
Bunlarin imalat Yili yokmu? "POLAROID SX 70" cok var. gel gelelim ama hangisi?
Mercedes 200 Diyorsun ama hangi yil? Ben baktim ve cok cesitleri var. git al gel sonrada muradina er olayi olurmu?

codex

Aktif Üye
Arkadasin bahsettigi plaka KURSUN. Iceriginde kursundan baska bir sey yok. Biz bu cekimleri yillar once yapiyorduk. Cekim yapilacak alan orta noktadan tespit edilip uzeri duzlenip temizlenir. Kursun plakanın her kismi topraga degecek sekilde ve polaroid makina kursuna 0/0 degecek sekilde uzeri kalin siyah bir bezle kapatilir. Flash cakilip cekim yapilir. Arsivimde daha oncelerde cektigim bir kac poz kalmasi lazim.Yorum sizlerin.

Ekli dosyayı görüntüle 227450
Ekli dosyayı görüntüle 227451
Ekli dosyayı görüntüle 227452
Ekli dosyayı görüntüle 227453
Ekli dosyayı görüntüle 227454
Ekli dosyayı görüntüle 227455
Ekli dosyayı görüntüle 227456

kabakburgiba

Operatör
codex ustam.kurşun plakadan biraz bahsedermisin.bizim bildiğimiz saf kurşun mu,ebatı ve kalınlığı nedir.bide şu flaş patlatma işini başka bi yani 2 nci makina ilemi yapıyorsunuz.bunu anlamadım.kurşun plaka makinaya değecek gibi koyuluyor değilmi.yanına yani.tşk.

carsambali

Bilgili Üye
kabakburgiba ustam bahsedildiği gibi sadece kurun değil,öyle olsa aklımda kalırdı.birkaç parçadan oluşan oluşum eritilerek meydana getirildi.enazından benim kullandığım.ve resimlere bakarsan fark yok diyemeyiz sanırım.lakin 3-4 yıldır kullanmıyorum

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
İfrit falan derken sohbeti kaçırmışız.
: )) Ne dönüyor burda ??
Gerçekliği ispatlanmış mı bu işin?
O dedi bu dedi bu yaptı ile olmaz.
başarı sağlanmış mı ?

codex

Aktif Üye
@kabakburgiba ustam , ben bu sistemi radyoloji uzmani arkadaslarda gordum ve bir kac yerde beraber cekim yapmistik. Yurt disi gezisinde cekik gozluler gostermis nasil yapilacagini. Cekime uygun kamerada vermisler arkadasa. Daha once Turkiye de ona benzer kamera gormemistim. Mercek kismi farkliydi. 25x25 , o,5 cm kalinliginda puruzsuz saf kursun plakaya digital polaroidle flashli cekim yaptik . Bu arada mayhem ustam paylastigim son resmi silermisiniz, yanlislik olmus. Duzeltemedim.

Uçuk61

Member
ustam dikkat ettiysen hicbir actigim konuda kesindir deyip umut tacirligi yapmiyom.hepbir bosluk acabami..birakiyom..busektorun aga babalarida bilirki herzaman supheci olacaksin...suphe beraberinde yeni bilgiler getirir.ve guvende olmani saglar
Ustam takılıyorum zaten , yapacağımdan değil yani :)