Şelale .

Belagat

Member
akyol ustam orada oynanma olmamış buraya zaten insan gideceğini pek düşünmüyorum biz keçi türünden olduğumuz için cikabildik nasıl bir çalışma olması gerekiyor o taşı nasıl kaldırmamız lazım usttekileri mi alalım ilk biraz daha detaylı anlatır mısınız lütfen teşekkür ederim ağzına yüreğine sağlık

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Orda kaya taş yerinden oynatmadan. Öğrencen. İçini altını ne varsa yakınında ayıklama yapıp herhangi itini dökersen kafa göz yarılır az önce tarif ettiğim gibi tespit yapılmalı bol nasipler iyi geceler

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Belagat kardesim ilk once yakinlarda kilise varmi bu alana bunu bilmek lazim.bu gibi yerlerde mezar girisleri genelde selalede 3 leme olmasi lazim yani suyun 3 defa dustugu kazan oldugu alanlar bu varsa 2. kazanin oldugu alan iyi incelenmeli ve osaret aranmali magara yada tunel olur kapamadir
Eger bu soylenenler yok ise ya asagida yada yukarda isaret iz emare aranir giris icin.bu gibi yerler tunelsiz tuzaksiz ve tilsimsiz olmaz.isciligi cok zordur bunun gibi isaretler bulupta senelerdir ugrasanlari bilirim.halende ugrasiyolar tabiki nasip meselesi ama anlatigim seceneklerde olayin icinde.asagida gozuken yigma istifli taslar var bu bahce duvarimi yada baska amaclami yapilmis goren sizsiniz bilgi lazim iyi fotolama lazim sadece gozunuze takilanlari cekmissiniz cevresel detaylarda cok onemlidir.dizili olan taslar guzelde buraya giris bu kadar basit olmaz kaldir tasi tunele gir hadi git malı al demezler.buranin elbette girisi vardir ve ozenle gizlenmis kapatilmistir.burda yapilacak sey bosluk ve degerli tespitine yonelmek iyice incelemek en ince ayrintiyi dusunmeek lazim.zaten bosluk tespiti yapip tuneli yakalarsaniz gerisi çorap söküğü gibi gelir.ben papaz mezari derken benzetme yaptim olma ihtimalinden bahsettim.siz resimleri detaylandirin bu sureti her acidan fotolayin cevresel resimleri detayli ekleyin hem asagidan hem yukaridan iz isaret emare arayin dikkat cekici her detayi alani kontrol edin kafaniza takilani fotolayin bakip yardimci olalim.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Belagat selamünaleyküm arkadaşım.ilk önce anlıdığım kadarıyla burası seni çok aşar.cihaz,cubuk,bilgi olmadan sadece o sana bakar sen ona..buranın işçiliği ağır arkadasım.muhtemel 3girişin var.birisi bize göre papazın solunda bir tanesin baktığı yönden tunelli..birtaneside üst taraftadır.bu tarz yerkerin ne işçiliği biter ne maneviyatı ben ce uzak dur.ama yakın cevrelerinde gez mutlaka başka işarrtler vardır.seni kolay paraya gerırcek bişey bulalirsin

Belagat

Member
Mhmt82 ustam duvar derenin içinde yatakta şelaleden beş metre aşağıda giriş olarak fotolarda gördüğünüz yerleri resimli anlatabilirsiniz gidince daha iyi fotolar çekerim ustam ağzına sağlık

akyol

Bilgili Üye
Belagat dostum şelalenin üzerinden bakınca gördüğün yerin direk karşı tarafın remini çeke imkanın varmı daha geniş açılı yerin güzel ama çözülmeside en zor olanlardan birisi