selam

hasta555

Yeni Üye
arkadaslar
defıne sohbetı dahıl herkes belli baslı ısaretler koymus
kamlumbaga ısaretının cok ıasaretı var bazı resımler konmus her sıtede bunların aynısı var
kuyruklusu su kuyruksuzu kara kaplumbagası dıye
benım buldugum kaplumbaga kuyruksuz ve ayakları kesınlıkle yok
sıyah bır kayadan yapılmıs boynunu uzatmıs sol tarafa dogru donuyor boynu
bunun kablumbaga oldugunu anlamadım once fakat sımdı ıyı bılıyorum
yuksek bır yerde ormanlık alanda
gozunde murc ızı var dıkkatlı baktım sonradan boynu kafası aklıma geldı bu kısaca boynunu uzatmıs ksoltarafına dogru hatt kafası kabuguyla bırlesmıs gıbı duruyo kanal var

ECE07

Engellendi
Kaplumbağa olduğuna emin olduğunuza göre, sözlü bilgilenmek istediğiniz sürece zaten Net.ten gerekli bilgilere az çok ulaşabilirsiniz. Fakat Netten alınan yazılı bilgilerle de sonuca ulaşmak olmaz. İşaretin üzerindeki bir takıp emareleri görmek, çevre arazi yüzeyinde gizlenen detaylar vs. hususları da ancak Görsel üzerinden fark edebiliriz. Bazen bir resime defalarca baktığımız halde gözümüzden öyle bir detayı kaçırırız ki, sonradan gördüğümüz zaman hayretler içinde kalırız, "Ben bunu daha önce defalarca baktığım halde nasıl göremedim" deriz. Bu sepepledir ki, burada paylaşılan bir Görseli onlarca arkadaşımız görecek, birinin göremediği detayı bir diğerimiz göreceğizdir. Bu çerçevede bahsettiğiniz işaret ve çevre arazi yüzeyini resimler üzerinde görmemiz gerekir.

hasta555

Yeni Üye
evet dogru daha oncede bırcok resım yuklemek ıstedımtelefondanmıdır nedır gelınceye kadar sılınıyo

hasta555

Yeni Üye
sımdı kalıtelı bır telefonumun eksıklıgınden yazarak bıllgılenebılırmıyım dıye yazdım

hasta555

Yeni Üye
cok acık sıyah bır kaya kablumbagaya benzetılmıs kuyrugu ve ayakları yok boynunu sol yanına cevırmıs kafası nerdeyse kabugunun altına gelıyo yapısık gıbı gozlerı murcla acılmıs bellı
anlamadım gıttı

hasta555

Yeni Üye
Menderes hocam kuyruk ve ayaklar yok boynunu uzatmis sol tarafina bukmus kablumbaga resmi var bir ormanlik alamda siyahtastan yapilmis gozunde v sekli var aciklarsaniz sevinirim

timur964

konularim
sen gördüklerini anlatmışın benim anlatmam için benimde görmem gerekiyor