sikke hangi döneme aittir...

Jazuz-jan

Yeni Üye
Bu sikke para edermi kime gösterecem gerçek olup olmağını acaba siz bu işlerden anlıyorsunuz galia

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Valla ya koleksiyoner bulacaksin yada muzeye teslim edeceksin..baska arayislara girersen eger basin agriyabilir o yuzden yazdigim secenekleri denemende fayda var

Jazuz-jan

Yeni Üye
S.a osiris usta bu para benim elimde kokacak herzaman olduğu gibi bana denk gelmedi koleksiyoner onlarda dükkanı kapatmış bana gelince

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Eşsiz Antiochos III Oktadrachm
İndirimli: Triton XI, Lot: 292. Tahmini $ 40000.
Kapanış Tarihi: 7 Ocak 2008, Pazartesi
. 37500 Dolar. Bu tutar, alıcının ücretini içermez.

SURİYE'NİN SELEUKID KINGS. Antiochos III 'Büyük'. MÖ 223-187. AV Oktadrachm (34.00 g, 12 saat). Dicle Nane Seleukeia. M.Ö. 211/0 dolaylarında vurdu. Diademed head right / BASILEWS ANTIOCOU , Apollo Delphios omphalos'ta solda oturdu, sağ elinde ok testi yaptı, arkada yay setinde sol el vardı; monogramlar dış sol ve sağ. SC 1158 (bu yazı), aksi halde yayınlanmamıştır. VF, alan işaretleri, küçük yumuşatma, saç detayları güçlendirildi. Benzersiz.

SC'den: “[T] octadrachm taze kalıplardan vurulmuştu ve Antiochus'un Üst Satrapiler için ayrılmadan önce Seleucia'da ordusuyla kışladığı 211/10 kışında neredeyse dağıtılmıştı. Seleucia'daki yerleşik tavırdan oldukça farklı olan güçlü portre, özel bir komisyonu temsil etmeli ve bu nedenle kralın görünüşünü yansıtmalıdır. C. 210. ıYı ustamız sana burayı oku dediydi kardeş Bi oku bak burda rakam telaffuzu olmazz bu sana yazdığı linkteki sitenin yazısı başkada yoruma gerek yokk