sikke para

lokomotivo1

Member
Bqmaa bu para hakkinda bilgi verebilecek bir abi varmidir acaba ? Tesekkurler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
lokomotiv sen bulduğun şeyleri pek elleme elliyeceksen bile eldiven kullan ...

gelelim buna eğerki altın değilse pek para etmez bunlar ... tektek buldunsa elinde 2 mi 3 mü 5 tanemi ne varsa sakla dursun altın değilse ki değil gibi pek para etmez ... antikacı bulacanda vs vs 1 sürü iş

çok varsa elinde antikacı arar sın tek tükse hatıra olarak sakla

lokomotivo1

Member
Elimde cok var abi altina benziyor az törpuledim bide ya bilmiyordum degereninin dusecegino anladim abi :) bazi yerldede xok iyi para ediyor anlamadim
tahmininince nerenin parasi abi reimlere gore ?

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
altınsa iyi para eder ..... bu işlerde bulmak önemli değil ... okadar zor uğraştırıcıdır ama enkolayı bulmaktır ..... asıl iş ondan sonra başlar ... sen yinede iyi fotolandır yükle antik sikkelerden anlayan ustalar var baksınlar

bilgi verirler sana ..

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhaba lokomotivo1 sikkeyi inceledim kondüsyonu çok kötü cidden anlaşılmıyor fakat sana bir şey anlatayım şimdi sen temizlemişsin birde temizlenmiş bronz sikke resmide koydum... 100$ cıvarı aşağıdaki kondüsyondaki bronzun fiyatı... kendininki ile kıyaslayabilirsin.

lokomotivo1

Member
Anladim tatar abi cok sagolasin cidden zaman ayirdigin icin abi bende 2 adet resim var baslarinda yaprak var tahminimce ve ne oldiguna bakmak icin bir yuzunu törpledim biraz
tatar abi bu arada temizlememek gerwkiyor sanirim dimi ?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bu tür madeni paraları eldiven takarak kontrol et eğer çok ise bir tanesinde işlem yap ne olduğunu anlamak için ama tek ise güzelce poşetle ve bir antikacıya yada bilenden destek al.

Asil

Aktif Üye
Caligula augustus ms 37-41 Sc ( cumhur dönemi roma

lokomotivo1

Member
Sagolsun abilerim yardim ediyorsunuz hersey icin sagolun simdi sizlere mardinden kartvizitten fotograf atacagim bir bakin derim

lokomotivo1

Member
Abi eldiven takmiyordum hic peki elddiven neden takiyim acaba bilgi verebilirmisin?

lokomotivo1

Member
Asil abi roma donemine ait tas diyorsun
bu yazdigin seylee ne oluyor acaba degeri varmidir abim ?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Abi eldiven takmiyordum hic peki elddiven neden takiyim acaba bilgi verebilirmisin?
Kardeşim eldivenin önemi metal toprak altında kalan metal eşyalar gün yüzüne çıktığında yani oksijenle temasa geçer geçmez toksik madde salgılar ve bu maddeler insan sağlığına ciddi şekilde zarar verir. Bu yüzden eldiven takmak ve çıkan bütün madenlere çıplak elle temas etmemek gerekir.