Sikke

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
uzak durun.biraz uzun olacak gevezelik yapacam ama teçrube edinme açısından okuyun derim.
bunların ana vatanı manisa turgutlu.
hatta biri benden "askerlik hatıra defteri varmı?varsa 500tl sat"demişti.ne yapacağını sorduğumda önce içindeki anıları merak ediyorum okuyacam dedi.sonra bu defteri tokatcılar alıyormuş.içindeki bilgilerle tokatlıyacakları mağduru arıyaorlar..
-asker arkadaşım ahmet nasılsın? ben mehmet tanıdın mı?
-iyi şükür ama seni tanıyamadım?
-yahu nasıl tanımadın biz filanca yerde filanca bölükteydik.bilmem kacıncı devreydik.böyle böye anılarımız oldu(tabi bu bilgileri elde ettikleri hatıra defterinden alıyorlar)
-ya ben yine çıkaramdım ama neyse sen nasılsın iyimisin ne iş yaparsın.
falan filan derken muhabbet kurulur.
-işte ben evlendim çokluk çocuk.burda bu işle meşkulüm.ahh askerlik günleri ahh sen neler yaparsın ne işle meşgulsün?
madur eger varlıklıysa konuya girilir.

-işte bizim tanıdık tarlada bir küp altın buldu.
fotolar gönderilir.
bu altını bulan gariban köylü ali dayıdır.çok bişey istemez sadece bir daire parası.
zaten bu ali dayı saftır.
fazla bişeyde de gözü yoktur.başınında belaya girmesini istemez.

ahmet davet edilir.ahmet umutla bir daire parasına,onlarca daire alacak bir küp altın alma hayaliyle turgutlunun yoluna koyulur.
her neyse
belirlenen yerde buluşurlar.bir küp altın aracın bagajında durur.içi altın.
mehmet parmaklarının arasına sıkıştırdığı gercek altını göstermeden elini bir küp altının içine sokar.
şöyle iyi bir karıştırır.şıkır lıkır altın sesi ve parmaklarının arasındaki gerçek altını sanki rastgele seçmiş gibi ahmete verir.

-bu 2000 tl parayı ver altını al istediğin yere göster.eğer paranı denkleştirirsen gel sana bu bir küpü verelim.seninde işin görülsün benimde hem şu gariban ali dayıda ev sahibi olur.
ahmet gider kuyumcuya
kuyumcu tartar. mihengtaşına sürter.mermere atıp sesini dinler
kuyumcu -isterseniz bozalım der.

ahmet hemen mehmeti arar.
-kardeşim bende 110bin var der.işinize gelirse vereyim.inan tüm param bu.her ne ise aralarında pazarlık olur.
mehmet hemen randevüyu verir.
-para peşin ver parayı al altınları

gerisi artık soğuk duş etkisi.
karakola git ayıkla piricin taşını.
baın bu olay kurgu değil.turgutluda bir değil defalarca olan olaylar.

aman arkadaşlarım uzak durun.

azodayı

Member
uzak durun.biraz uzun olacak gevezelik yapacam ama teçrube edinme açısından okuyun derim.
bunların ana vatanı manisa turgutlu.
hatta biri benden "askerlik hatıra defteri varmı?varsa 500tl sat"demişti.ne yapacağını sorduğumda önce içindeki anıları merak ediyorum okuyacam dedi.sonra bu defteri tokatcılar alıyormuş.içindeki bilgilerle tokatlıyacakları mağduru arıyaorlar..
-asker arkadaşım ahmet nasılsın? ben mehmet tanıdın mı?
-iyi şükür ama seni tanıyamadım?
-yahu nasıl tanımadın biz filanca yerde filanca bölükteydik.bilmem kacıncı devreydik.böyle böye anılarımız oldu(tabi bu bilgileri elde ettikleri hatıra defterinden alıyorlar)
-ya ben yine çıkaramdım ama neyse sen nasılsın iyimisin ne iş yaparsın.
falan filan derken muhabbet kurulur.
-işte ben evlendim çokluk çocuk.burda bu işle meşkulüm.ahh askerlik günleri ahh sen neler yaparsın ne işle meşgulsün?
madur eger varlıklıysa konuya girilir.

-işte bizim tanıdık tarlada bir küp altın buldu.
fotolar gönderilir.
bu altını bulan gariban köylü ali dayıdır.çok bişey istemez sadece bir daire parası.
zaten bu ali dayı saftır.
fazla bişeyde de gözü yoktur.başınında belaya girmesini istemez.

ahmet davet edilir.ahmet umutla bir daire parasına,onlarca daire alacak bir küp altın alma hayaliyle turgutlunun yoluna koyulur.
her neyse
belirlenen yerde buluşurlar.bir küp altın aracın bagajında durur.içi altın.
mehmet parmaklarının arasına sıkıştırdığı gercek altını göstermeden elini bir küp altının içine sokar.
şöyle iyi bir karıştırır.şıkır lıkır altın sesi ve parmaklarının arasındaki gerçek altını sanki rastgele seçmiş gibi ahmete verir.

-bu 2000 tl parayı ver altını al istediğin yere göster.eğer paranı denkleştirirsen gel sana bu bir küpü verelim.seninde işin görülsün benimde hem şu gariban ali dayıda ev sahibi olur.
ahmet gider kuyumcuya
kuyumcu tartar. mihengtaşına sürter.mermere atıp sesini dinler
kuyumcu -isterseniz bozalım der.

ahmet hemen mehmeti arar.
-kardeşim bende 110bin var der.işinize gelirse vereyim.inan tüm param bu.her ne ise aralarında pazarlık olur.
mehmet hemen randevüyu verir.
-para peşin ver parayı al altınları

gerisi artık soğuk duş etkisi.
karakola git ayıkla piricin taşını.
baın bu olay kurgu değil.turgutluda bir değil defalarca olan olaylar.

aman arkadaşlarım uzak durun.
Usdadim benim adam sen bu mali çıkar payını al diyor haklısın usdadim son kez şu resimlere de bak ta ustam eğer dediğin gibiyse bulasmimEkli dosyayı görüntüle 182510

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sayın form üyesi.
sanırım siz anlamadınız; yada ben sizi anlamıyorum?herhalde siz başka bir yere varmak istiyorsunuz??
kimse bulduğu altını ki hele kuyumcuda bozdurabilecek alımı satımı yasal olan bir altını kimseyle paylaşmak istemez.elat babasıyla bile paylaşmaz.paylaşmak isterse bunun altında ard niyet arayın.devir ahir zaman devri.(ki yanlış anlamayın size akıl vermiyorum sadece bizdede acizane akıl var olduğunu ima ediyorum)
uyanık olun lütfen ha unutmayın herkez uyanık.
saygılar

azodayı

Member
sayın form üyesi.
sanırım siz anlamadınız; yada ben sizi anlamıyorum?herhalde siz başka bir yere varmak istiyorsunuz??
kimse bulduğu altını ki hele kuyumcuda bozdurabilecek alımı satımı yasal olan bir altını kimseyle paylaşmak istemez.elat babasıyla bile paylaşmaz.paylaşmak isterse bunun altında ard niyet arayın.devir ahir zaman devri.(ki yanlış anlamayın size akıl vermiyorum sadece bizdede acizane akıl var olduğunu ima ediyorum)
uyanık olun lütfen ha unutmayın herkez uyanık.
saygılar
Usdadim zahmet verdim kusura bakmayın elbette bende sizi aklı er kişi oldugunuz için sorularimla yordum teşekkür ederim saolun verdiğiniz bilgiler benim için değerli saolun