Sizce bu hangi yıl yada dönemden kalma?

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Madalyon yada hatıra parası diyebileceğim bir obje. Arka yüzünde bulunan yazılardan (Yunan - Rum) Aya Yorgi kilisesi yazmakta. Aynı yüzünde bulunan diğer yazıda ise internette arattığımda (Yunanca klavye ekledim) bu site çıkıyor: http://www.st-spyridon-nice.com/wp-content/uploads/2015/12/-GR.pdfve en altta Yunanistan bayrağı ve birkaç kişinin imzaları bulunuyor. Sayfadaki bazı resimlerde kilise resimleride gözükmekte. Neyse, bu objenin ön yüzünde ise birşey yazmakta ama okuyamıyorum, yazı biraz silinmiş. Metalinde kullanılan maddeden ve şeklinden eski gibi duruyor. Bir patrik adına yapılmış diye düşünüyorum. Sizce bu hangi dönemde yada hangi yılda yapılmış olabilir?

hepastios

Editör
Başlarındaki dairelerden Meryem Ana ve hz isa gibi geldi

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Sizce dönemi ne olabilir? Banada Meryem ana ve Hz. İsa gibi geldi lakin bu onun o dönemden olacağını göstermez. Bilemiyorum. Bir fikriniz varmı?

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yakın dönem madalyon.selcuk meryem anada bir ara hediyelik eşya satan yerlede görmüştüm.

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Sence tarihi bir değeri yokmu? Yada hatıra parası gibi vb? Aya Yorgi kilisesi ike bağlantısı olabilir belki diye düşündüm. Üstünde yazıyor hane. Patrik adına yapılmıştır belki?

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
müzeye danışın.en doğru bilgiyi verecektir.taşınır kültür varlığı olmadığı için teslim etmesenizde hatıra olarak saklasanız yada isteyen olursa satarsınız

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Teşekkür ederim üstad. Aklımdan kilisede görevli birilerine sormakta gelmişti. Sorarım size bildiririm. İyi akşamlar.