Sohbet!

tncysmn

Aktif Üye
Forumlar bilgi alışverişi için vardır. Senin dediğine ben katılmak zorunda degilim benim dedgime de sen. Ayrıca ben sana seni kızdıracak bişey yazmadım sen kendi kendine celallendin.simdi de bana laf atıyorsun.

Peki sıradan defineci aramiyorsun onu anladık.
Mitoloji nedir
Yer bilimi nedir
Biz yaşantı uygarlik arıyoruz demedim ben mitoloji olsun. Google jeofizik araştırmalar pdf yazdığında üniversitelerin yapmış olduğu ve hangi aletlerle ulaştıkları sonuçlar ortada. Biz tümülüsün girişi ne yanda tünel mi var güneşe mi bakiyo höyük mu yoksa üstünde kiremit kırığı var diye muhabbet ederken.
Veya bi nekropol alanında neredeyse bütün odaların mezarların kaç metrede ne kadar büyüklükte olduğunu bile tespit edebiliyorlar ve açıyorlarda.

Yer bilimi nedir jeoloji jeofizik coğrafya. Yüzlerce metrede maden mi arıyoruz deprem haritasi mi çıkarıyoruz erozyon mu tespit ediyoruz biz defineciyiz ya mezar arariz oda arariz

Dadas25 usta iyi bi alan tarama nedir daha doğrusu herkese soruyorum alan tarama nedir bana bir allah'ın kulu ciksin da şu alan tarama safsatasısın mantikli bi açıklamasını yapsin. Elde mala ramac gibi son teknoloji bir imkan varken alan tarama demek ne kadar doğru. Ben bu alan tarama armut pis agzima düş deyimini akla getiriyor.

Bu foruma çok fikir geldi geçti. Uydudan bakan da oldu çubuğa ıvır zıvır şeyler ekleyip çözüm üreten de vs.
Bakin en açık örnek kalhiyu. Sorsan alemdeki en iyi çubuk ustası ama şimdi ne yapıyor çubuk satıyor. Arkadaşlar allah askina çubukla istediğini bulan adam bulup da köşeyi donmezmi yatlar katlar keyfine bakmazmi zaten buluyor niye ahmetle mehmetle uğraşsın.

Bir diğer örnek uğur elektronik alan tarama.youtubede bir alan tarama videosunun altına karabulut ismiyle bir yorum yazdim ve bana doğru düzgün cevap veremedi ve çalışmalarımız devam ediyor iyileştirecez falan diyor. Hani buluyordu yere goge sigdirmiyordu hani nerde önce nasıl bulduğunu anlatamıyor.

Bana kızacak bişey yok ben kötü bişey demiyorum bu kervandan geçip maddi manevi harcanıp bir zaman sonra bana hak vereceksiniz.

Hayırlı cumalar allah gönlünüzün muradını versin

poseidon2023

Uzman
:213:uxo radar ne kadarda yabançı isim yazsada yerli malı devam edin

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
tncysmn kardeş mübarek gün deki bir kerede hata ettim de, ne olacak ? Bak ben zerrece art niyetli bir şey yazmadıgım halde senden Özürdiledim bunu yapması gereken sendin.

Buna mukabil bekledim yine Özür yok. En azından uzatma. Ben konuyu kapadım. Sen yaz çiz kardeş.

Anlıyacan dilde benim en az 20 metre olmakla beraber 100 -200 metrelerde işim var. Cihazı bu yüzden soruyorum. Yoksa diğer bir çok arkadaş bilir sıradan cihazların hepsi var bende.

Gpr pulse demiyorum. Sonar radar sismik bu tip ama taşınabilir bir şey soruyorum. Uydu işide sadece muhabbet.

Gidip bir mezar kazıp göz yaşı şisesi çıkarma muhabbeti değil mevzu.

Dadaşın dediği alan taramada bildik bir şey değil o yüzden kıyas getirdi o. Piyasada milyon versen alamaz bulamazsın onu. Bazı şeyler satılmaz para geçmez.

Yani daha açık bir dille biz Tavşanı şapkadan çıkardık. Akabinde resim çekmek içinde konudaki cihazı arıyorum.

Son düzenleme:

tncysmn

Aktif Üye
tncysmn kardeş mübarek gün deki bir kerede hata ettim de, ne olacak ? Bak ben zerrece art niyetli bir şey yazmadıgım halde senden Özürdiledim bunu yapması gereken sendin.

Buna mukabil bekledim yine Özür yok. En azından uzatma. Ben konuyu kapadım. Sen yaz çiz kardeş.

Anlıyacan dilde benim en az 20 metre olmakla beraber 100 -200 metrelerde işim var. Cihazı bu yüzden soruyorum. Yoksa diğer bir çok arkadaş bilir sıradan cihazların hepsi var bende.

Gpr pulse demiyorum. Sonar radar sismik bu tip ama taşınabilir bir şey soruyorum. Uydu işide sadece muhabbet.
Usta özür dilerim ben seni veya başkasını kırmak adına biseyler yazmıyorum. Benim tek takıldığım senin gibiler deyince alindim, alinmamin sebebi de şu ben seni bu foruma geldigimden beri tanirim mücadelemiz hep aynı senden duyunca böyle oldu. He dedinki hepimiz adına bizim gibiler baş üstüne. Ben kimseyi kırmak istemem aksine aklımın erdigince yardımcı olmak isterim

Amisos

Bilgili Üye
Arkadaşlar yıllardır bu işteyim bir çok cihaz denedim sonuç fiyasko, en son biz bi tane yaptık. Alan tarama olarak!

Oyuncaklardan bahsetmiyorum gerçek bir Jeofizik görüntüleme cihazı ile tanışan varmı ? Rama Mala hariç!

Parası mühim değil oyuncak olmaması kafi. Derinlik en az 20 metre olması lazım! Taşıma kolaylığı olmalı! Ekran görüntüyü veriyi okunabilir aktarmalı!

Sıradan defineci öneresi değil yer bilimleriyle alakadar arkadaş varsa öneri bekliyorum.
abi ne kadar işe yarar bilelem ama satılık bir maden arama cihazı var bizdekinin aynısı ama onada 35 bin euro istiyor ommitron dtr v8

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Son düzenleme: