Şu çanağı ve merdiven

peristera

Member
Ekli dosyayı görüntüle 197732
hocam bu alan da bu tarz kayalar uydu resmine bakarsanız bu şekilde sıralı kaya nerden gelmiş bilmiyorum genel bi foto atmaya çalışırım yukarıdan ancak bölgeye gidip gelmesi zor uzak biraz istediğiniz foto var ise özellikle çekebilirim
kapak gibi duran kaya acemice çekilmiş dikkatimizi çeken kayalar bu tarz burda yüzlerce kaya var bazılarında 10 ve üzeri ufaklı büyüklü oyma var bölgenin karşı iki tepesi var ve orda tümülüs tarzı yıgma mevcut

peristera

Member
bölge ye yıllar önce sürekli birileri gelmiş kazı için ancak acemice olmuş yakında yerleşim yeri var şikayet oluyor malum sonuca ulaşmak mümkün görünmüyor ancak değerli bir yer bölge yakınlarında 1 km sit alanı mevcut ancak burası için öyle bir koruma yok
kazıyı izinli yapmayı düşünüyoruz ancak o 100 mt2 lik alan belirleme işi biraz sıkıntılı çünkü işaret çok

İndiana jones

Editör
Usta kaplumbağa benziyor oda mezar 10m içinde der veya baktı yeri fotorafla murc izi bak etrafında bu biraz su kaplumbasınada benziyor kuyruğu var arkada murç izi var başla kuyruk ikisinide ayrı ayrı ölç 2 tarafa git her cm bir adımdan geldiğin noktalarda boşluk bak bir de mavi içine aldim yerde hediye varmı bakEkli dosyayı görüntüle 197737

peristera

Member
Hocam en kısa zamanda gidip bakip ölçümleri yaparım

Anke

Aktif Üye
2 adet kanal ve mezar oyuğu var bolgeye yakin dere varmi yada kurumuş su yatağı

peristera

Member
hocam uydu resimleri yükledim bakarmısınız 2 adet kanalı size daha net anlatıyım

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Güzel bir mezarlık alanı zemin, oda mezar yapımında kullanıldığını düşündüğüm mıcır ve bir çok taş kesimine uğrayan taşlarla dolu, odaların derin bir birine yakın oldukları ve çubuklarla yer tesbitlerinin yapılması gerekmektedir

peristera

Member
hocam ne kadar bir derinlikten bahsediyorsunuz gün içinde bölgeye gidip resimleme yapacağım aramamı istediğiniz bir işaret varmı

peristera

Member
resimler ile ilgili yorum bekliyorum hocalarım bir sonuca erişmek istiyoruz:(