Şu çanağı ve merdiven

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
resimler ile ilgili yorum bekliyorum hocalarım bir sonuca erişmek istiyoruz:(
sunaklardan ayrılma mezarlar sunak yakınlarında yada hemen dibinde eline iki adet l çubuk yap bildiğin pirinç ten önce bildiğin bi boşluk olan yerde dene hangi hareketleri verdiğini sonra bu bölgeye gel ve sunak yakınlarında vereceği boşluklarda konturol yapabilirsin bu kadar basit

ragıp

Uzman
@peristera
ustam, hayırlı formlar
bulunduğun alan, mezarlık
o büyük oyma, zemin altı oda mezarı temsil eder.
büyük sunu çanağının içine iyi bak. minik bir murç izi olacak.
zemin altı oda mezarı, murç izi yönünde ara

merdiven olarak tabir ettiğiniz, aslında toprak kaymasını engellemek maksatlı konulmuş
zemin altı oda mezar harici dikkatimi çeken bir husus yok.
bu odayı, çubuk marifeti ile bulmaya çalışın, bulamaz iseniz,
nasibinizi baka yerde arayın derim

selametle

deli firat

DOĞACI
Kardeş ilk foto kuyu der 25 mt güneyini araştır işaretin ayrıca konunu takip et selametlen

peristera

Member
hocam bu arazide şekil görünce araştırma merak hırs:) heyecan verici amaç yerin altındaki ni yer yüzüne çıkarmak değil ben yer söyleyim biri gelsin alsın izlemesi bile bana haz verir ancak forumda biri kuyu der biri sunak der biri altını kaz der biri mesafe verir sanırım burdaki üyeler ben gibi sadece keyif amaçlı cevap veriyor şöyle bir geçek var ki bi kaya vardır üstünde sunak vardır bunun uygarlıkla alakalı anlamları farklı olabilir öncelikle resimler incelenirken isterimki bölge sorulsun sonuçta karadeniz ise farklı medeniyet doğu ise farklı medeniyettir. sunak bu kuyuda olabilir belkide eskiden misket oynuyorlardı bikaç hocam hariç genelleme yapacak olursak biri kara diyor biri ak diyor.amaç nokta atışı yapmak soru sormak cevap odaklı olmalı kafa karıştırıcı değil alır gider cihazı ararım sinyali bulurum kazarım çıkarmak istesem ancak amaç bu değil başta dediğim gibi resimler görünsün ki tüm camia tecrübe etsin ülkemizin tarihi yüzü ortaya çıksın. 5. sayfaya gelmiş konu ancak ortada sadece sunak var kuyu var kanal var işçilik var eeee bunu zaten bende gördüm ve fotoladım. inşallah sözlerim yanlış anlaşılmamıştır hocalarım