sunaklar mezarlık alan

aslanbey

Bilgili Üye
Şirvan ustam ilk 14 resim ve 30 dan 35 resim aynı yer

aslanbey

Bilgili Üye
Hatta 15 resim uzaktan cekimi resimler pek iyi çıkmadı güneş batıyordu

sarıkayalar

Bilgili Üye
Girişin birini Şirvan gostermis diğeri ise mihrap dediğin yer kolay gelsin

Pscyhe

Engellendi
Bosluklari ne ile tespit ettiniz acaba..goruntu itibari ile yeriniz gusel ve mezarlik alani.benimde dikkatimi sunaklar ve yanlarindaki kanallar dikkatimi cekti.bence kanallarin bitim yerleri kontrol edilmeli.birde tahta tokmak bosluk icin iyi tespit yaptirabilir.

aslanbey

Bilgili Üye
pscyhe ustam cubukla tesbıt ettık agac tokmak yoktu buyuk cekıc vardı onunla tesbıt ettık gozunuze carpan yer varmıdır varsa ısaretleyın dıger kayalarada baktık dıgerlerınde bosluk yok cubugu denedık altı bos bı kaya vardı onun uzerınde denedık calısıyormu dıye calısıyordu bosluk verdı cok buyuk kayalarda var ama bosluk yok bırde tlf gırıs yaptım acık gorunuyordum fakat tlf gırıs yapın dıyo gırıyorum yıne gırıs yapın dıyor bu sebepten yazamadım pc den yazıyorum cıkıcam zaten yarın gorusuruz tskl yorumlarınız ıcın

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam buralar kasa mi olabilir diye veya giris mi olabilir diye isaretlediniz burasi mezarlik kutsama alanimidir buyuk bir cukur var ustunde resimlerdede var zaten ayak basma yerleri var yukari cikmak icin yipranmis resimlerde fazla belli degil

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam yanlis resim buyuk sunak bunun ustunde degil karistirdim kusura bakma bu kaya mezar dedikleri

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam kırmızı cızgıler nedır

Moderatör tarafında düzenlendi:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 138899

Ekli dosyayı görüntüle 138900

Soru işareti ile çevrelediğim şekil için açıklaman var mı? Granitin kendisi mi yoksa bitki örtüsü mü bu şekilde yarım oval çizgi yapmış.
Bir diğer belirtmek istediğim şey ise, Granit işlemesi kolay bir kaya değildir, bir kaya içi mezar yapılacaksa eğer ciddi emek ister, ve horasan ile yapılmış herhangi bir işlem granitten daha zayıf olacaktır ve zaman içerisinde aşınması daha çabuk olacaktır. Eğer bir şey arıyorsan toprak altında olmalıdır. Kolay gelsin.