Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Erkan55

Member
Selamun aleykum bu konu ile bu siteye girdim kayıt oldum güzel çekimler yaptim. Işe yarar clr color renk dosyası olan varsa verebilirmi

pusula17

Engellendi
Burada uzman arkadaş lar yorum yapabilirmi? Kazılı yer belli ama arkadaki kar şekli kazilmamis yer derin olan işlem yapılan yer boşluk alıyorduk
Ekli dosyayı görüntüle 178703
Ekli dosyayı görüntüle 178704

Ustam birdahaki sefere koordinatları gösterme belki şimdi resmin silinebilir güvenlik açısından.Ne güzel bir çalışana denk geldik.
Şimdi grafiklerde 2 yer var ve ikiside birleşik bağlı.Diğerlerindede birşeyler var gibi ama silik önemsiz.

İLK SORUM:Şimdi digitize yaptığında İlk resimdeki 1.grafikte Ağaç diktiğiniz yere yakın çıkıyormu ?
2.Şu anda başka ustalar yere baksa teyit verse ağaç dikme imkanın varmı ?

Bunlar önemli programın ve çalışmanın gelişmesi açısından.

Mektup

Yeni Üye
Var evet ,sıkıntı yok adreste özel mülk bahçesi şuan 4metre oldu derinlik 1resimdeki ikinci grafikteki gibi sağa kayicaz orda diye yorumladim ben tünel bekliyorduk açıkçası teşekkür ederim yorumunuz için pusula17

pusula17

Engellendi
Var evet ,sıkıntı yok adreste özel mülk bahçesi şuan 4metre oldu derinlik 1resimdeki ikinci grafikteki gibi sağa kayicaz orda diye yorumladim ben tünel bekliyorduk açıkçası teşekkür ederim yorumunuz için @pusula17
siz bir toyalp ustaya veyahut dadas_25 ustaya özelden mesaj atın onlarda bir baksınlar istersen sonuçlarıda anbean burada paylaşırsın işallah.
Gelişmesi açısından çok iyi denk geldi.

saftilki

Moderatör
Moderatör
toyalp ustanın son yüklediği videoda 4:08 dk sında yaptığı işlem nedir o bir anda çizgilerin içini doldurdu?

pusula17

Engellendi
@toyalp ustanın son yüklediği videoda 4:08 dk sında yaptığı işlem nedir o bir anda çizgilerin içini doldurdu?
ustam zamandan tasarruf için videoyu kesmiş yöntem yine aynı :D
Bu arada ben simgeyi nokta yaptım büyük ihtimalle resmen tamamı taranacak şekilde getirdim fakat c bölümüne koyduğumuz 0-1 olayı yetmedi 5000 küsür tane olması gerekli :D

Ekli dosyayı görüntüle 178716

saftilki

Moderatör
Moderatör
eyvallah sağol pusula, simge nokta iyi fikir, onuda joyistiğe bağlayım ben :) metre satırı 200 yapmıştım zaten