Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

kertenkele

Editör
dadas_25 ustam noktaları excel de kaldırıyorum sonra mesela 38.12345 şeklinde el ile nokta koyuyorum bu sebepten dolayı bozuluyor ayarları bu nokta işinin kolay yolu yokmu

bal

Yeni Üye
mrb arkadaşlar

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@dadas_25 ustam noktaları excel de kaldırıyorum sonra mesela 38.12345 şeklinde el ile nokta koyuyorum bu sebepten dolayı bozuluyor ayarları bu nokta işinin kolay yolu yokmu
Kardeşim benim excel de ve videoda zaten otomotik düzeltmen için gerekli kod var neden elle giriyorsun. Kodu aşağıda tekrar yazıyorum.
#","#####

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kertenkele koordinatların olduğu stunu seçip sağ tıkla -hücre biçimlendir/sayı/isteğe uyarlanmış/ genel yazan yere şu kodu yaz ##","##### ve tamama tıkla otomatik ayarlar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mrb arkadaşlar programı indirebildinizmi surfer 15 ve programı olan arkadaşlara kordinat versem bakabilirmisiniz benim kendi tarlam bende bu program var ama anlamiyorum 5 senedir ugrasiyorum odalar tuneller var diyorlar ama sonuc yok ankaradyim
surer 15 verdiğin linkte yoktur. Henüz bulamadık dediğin programı.

pusula17

Engellendi

bal

Yeni Üye
ben indirdim

Son düzenleme:

lazopo53

Member
dadas_25 sayın ustam crohemedept renk scalasında hangi renk altını hangi renk sandığı hangi renk boşluğu hangi renk lahiti gösteriyor.Herkesin zorlandığı tek nokta bu.Lütfen paylaşır mısınız?
Ustam bu işi net yapabilecek formülü bende arıyorum fakat henüz bulamadım. Ama gördüğüm boşlukları ben yaptığım videodaki çizgili grafikteki net şekillere göre yorumlama yapıyorum. Fakat burada aldığım derinliği az çok yaptığım her işlemde çıkan sonuca göre yorumluyorum. Yani her kaç filtrede görüntünün hala görüldüğüne bakıp tahmini yorum yapıyorum. İnce dar ve net şekilli olanlar tünel ve girişi, geniş ve net olanlar odaları gösteriyor. Ben standart crohemedept renk kullanıyorum ona göre kendimce yorum yapıyorum. Yorumları açılmış ve açılmamış hali hazirda işlem yapılan yerlerde işlem yapan ustadlarla beraber yol alarak güçlendiriyorum. Metal ise henüz göremiyorum. Yada görüyorum ama yorumlayamıyorum. Asıl is bu görüntüyü voxler programına aktarıp odayı ve içini görebilmekte. Onuda henüz başaramadık.

Burada paylaşmamızın sebebi insanlarımızın dolandırmaması ve imkanı olanlarında faydalanması ve geliştirerek bizlerle paylaşmasıdır.