Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 181417
Ekli dosyayı görüntüle 181418
Ekli dosyayı görüntüle 181419
@Dadas25 ustamin ilk surferle verdigi noktada 2*1.5 bu kanali bulduk derinlik 3-3,5 m 3-4 m ustunde alan tarama bosluk ve baklava oldu.sanki baklava olan yer tam ortasi dedigi yer.ama tunelli gibi.bu nedir.dadas ustam ilk yontemlerimizle bakmisti.zemindeki toprakta su izi yok yeni gocmus sanki.magarya sokulan kamerada kapakmi
Ustam resimlerden tam anlaşılmıyr ama eski bir yaşam alanına benziyor. Maça gidiyorum akşam konuyu detaylandırırız inşallah.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@safitilki ustam, görüntüler arasında bazen 20 m’lik sapma var. Eart’ı indirip bir yerin yıllar arası görüntülerine bakınız. Dediğimi göreceksiniz. Bu da o koordinatın noktasını verme de sapmaya neden olacaktır. O yüzden kullandığı map’i bilip koordinatı o map’te girmeliyiz diye düşünüyorum

Adam78

Aktif Üye
Seferden anlayan arkadaşlar bir sorum olacak, surferdeki mavi sarı ve kırmızı renkler ne anlama geliyor

saftilki

Moderatör
Moderatör
Seferden anlayan arkadaşlar bir sorum olacak, surferdeki mavi sarı ve kırmızı renkler ne anlama geliyor
yükselti yada çukurlararı smetrik renk verir her cm sine, yada en yüksek yere en koyu rengi atar, bunu metal vs algılamayın

Son düzenleme:

saftilki

Moderatör
Moderatör
@safitilki ustam, görüntüler arasında bazen 20 m’lik sapma var. Eart’ı indirip bir yerin yıllar arası görüntülerine bakınız. Dediğimi göreceksiniz. Bu da o koordinatın noktasını verme de sapmaya neden olacaktır. O yüzden kullandığı map’i bilip koordinatı o map’te girmeliyiz diye düşünüyorum

earth'ı baz alma, grid refencefinder sitesiyle bakın surfer dizitizenin verdiği kordinata

timur964

konularim
Seçilen renk sikalasinda oluşturulmuş renklerin uzerindeki renk çekim yapilan alanlarda olmasi haricinde bir önemi yok aslinda bence ustam daha iysini bilir

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustlarım Koordinatör hatası giderilmiş ve link ilk mesajımda yenilenmiştir. Şuan tam olarak çalışmaktadır. İyi çalışmalar.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
dadas_25 ustam ilk yüklediğin yutubtaki işlemlerin aynisini yapıyoruz değilmi .bu yeni yenilemen de de ...