Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

lazopo53

Member
başka bir sitede denk geldiğim yorum. şöyledir;
"bu uydu işine ben inanıyorum cumhuriyet ünüversitesinde uzaktan algıla yöntemi olarak maden yeri tespit ediliyor benim kaynım mermer madeni işletiyo aradıgı taşın numunesini götürdü frekans degerini ölçtürdü sonrada şüpelendiği dagın uydudan çekilmiş görüntusünü aldı ve bi programa attılar ve o programda numunenin frekansına denk gelen yerler mavi rengi aldı .diyorumki bu şekilde bir sistem olduguna göre altının frekans degeri girilse olan yerler belli olacak .yani bu işi profösyenel yapan kurumlar var onlarda bizim gibi definecilere haliyle yardımcı olmazlar"
Üstadlar ? var mı maden mühendisi aranızda ya da üni ile iletişim halinde olan ?
Ben bir arkeolog prof ile uydudan yeraltı değerli maden tespiti olabilir mi konusunu görüştüm.kesinlikle tespit edilemez diyor.sadece boşluklar ve tuneller tespit edilebilir diyor.bilmiyorum ne kadar doğru

Nil

Engellendi
joey koordinat için araziye gitmenize gerek yok . gridreferencefinder ile bakmak istediğiniz noktaya sağ tıklayıp koordinat alabilirsiniz

saftilki

Moderatör
Moderatör
aranızda solidworks kullanan varsa daha doyurucu açıklama yapabilir,
ben 1 yıl kadar 2015 sürümünü kullandım, pc ye kurulan çıplak haliyle 24 gb yer kaplar çok büyüktür,
ve akla gelebilecek bir çok formatı kabul eder,
teknik resim vede 3d uzmanıdır, aynı zamanda mak.mühendisliğinin gözdesi bu başta gelir ve daha birçok sektörde kullanılır,
ancak teknik resim bölümlerine hiç işim düşmemişti

dxf varda, dat dosyalarınıda %90 kabul eder diye tahmin ediyorum,
mak. mühendis arkadaşım var detaylı bilgiye ulaşırsam yazarım,

dadas usta seninde benim gibi üçkatçılara alerjin var ama onlar heryerdeler, bizim enerji sektöründe de çok var, ancak biz kolayca iddialarını çürütüyoruz, hatta 3 kişi hapis yatıyor,

joey

Member
Nil Hanım Merhaba,

Google maps de verilen koordinat 40 58 42 1 N 30 41 15 1 E şeklinde veriyor fakat sizin verdiğiniz adreste

Latitude : Longitude :

66.982314
13551204

şeklinde veriyor. Fark nedir burda ?

Nil

Engellendi
yanlış alıyosunuzdur koordinat her yerde aynıdır değişmez

Nil

Engellendi
joey gridreference finder den bakmak istediğiniz noktaya yaklaşıp sağ tıklayın görüntü almak istediğiniz noktaya mavi bir kutu ile işaretleme yapar orada koordinatları yazar onlar lazım haneye takılmayın reference finder i baz alın posta kutunuz dolu msj atamıyorum

Nil

Engellendi
joey bu arada masps tada reference de de hane sayısı aynı

joey

Member
nil hanım,

koordinat yazan yer sağ tuşta çıkan x ve y kısmı olması lazım fakat turkiyede o kısımda not in UK yazıyor. enlem ve boylam numarası yeterlimidir ? bende mavi dediğiniz şey kırmızı çıkıyor. Bu kadar basit birşeyi neden yapamadım anlayamadım :((((

Nil

Engellendi
zaten sadece enlem ve boylamı lazım :) joey maps tan alın basaramassanız