Tabutu Sekine

GUND@R

Aktif Üye
Aranilan tunel ise Yalovanin civarindan baslayan ve Iznik-Karamursele dogru ilerleyen Samanli Daglari icerisinde bakilmalidir. Bu bolgede icinde mezarlar, yerlesim odalari bulunan tahmini 40km dagin icinden devam eden tuneller ve magaralarin varligindan bahsederler (cocuklugumda yasli koylulerin hikayelerini dinledigimde ogrenmistim)
Ustam bu konuyla ilgili başka bilgin var mı bölgeyi iyi bilirim.

Diyar22

Yeni Üye
Aslında sukûnet gibi (sukûn) kökünden ve vakar, sebat, güven gönül rahatlığı demektir ki dilimizde de sekinet (huzur) denir. Hafifliğin ve telaşın zıddıdır. Bir de tanınan ve kendisiyle huzur ve rahatlık hissedilen herhangi bir işarete bir alâmete "sekine" denir. Mesela bir ordu için sancak bir sekinedir. Burada bunun ne olduğu hakkında çeşitli rivayetler vardır ki bazıları maddî ve bazıları manevîdir: Özel bir resim, hoş bir rüzgar, konuşan ilâhî bir ruh,
cennetten altın bir tas ki, içinde peygamberlerin kalbleri yıkanır, rahmet, levha kutusu, belirli bir âyet

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Güzel bilgiler tartismada guzel benim merak ettigim diyelimki anlatilanlar tespit edildi ne olacak.binlerce yildir insanoglu bu anlatinalri ariyor.ayetlerde hadislerde gecen bi olay koruyuculari var onu koruyan var onu alacak acacak kisi belliyken biz insanoglu onu nasil bulacaz nasil alacaz asil sorulmasi gereken soru bu..Allahü Teala bunu Hz Mehdiye nasip etmis ondan baskasi bulamaz alamaz demis.alinacak cikacak zamanida belli daha ne hazineler var Mehdi icin meleklerin korudugu..bu isler bizi asar derim ben..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Güzel bilgiler tartismada guzel benim merak ettigim diyelimki anlatilanlar tespit edildi ne olacak.binlerce yildir insanoglu bu anlatinalri ariyor.ayetlerde hadislerde gecen bi olay koruyuculari var onu koruyan var onu alacak acacak kisi belliyken biz insanoglu onu nasil bulacaz nasil alacaz asil sorulmasi gereken soru bu..Allahü Teala bunu Hz Mehdiye nasip etmis ondan baskasi bulamaz alamaz demis.alinacak cikacak zamanida belli daha ne hazineler var Mehdi icin meleklerin korudugu..bu isler bizi asar derim ben..
anlamiilaarr.bende cok soyliim gozu karartmislar bikerre.kayamezar..lahit neyyiize yetmii.

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Sandik Hakkinda Cok Rivayetler Var.
Sandik israilin Taberiye denilen Gölde Oldugu söylenillmekte.
Sandik Neden orda Olsunki? En Son Sandigin Hizmetkarlari kimdi?
Bunu Bildinmi, yerinide bilirsin!

Umarim, Katilim cogalir ve Bilgiler Artar´da bizde Bilgi Sahibi oluruz.

Aramakla Birsey Bulunmaz Lakin Bulanlar Hep Arayanlardir!

Apollon01

Moderatör
Moderatör

İndiana jones

Editör
ben buraları gezdim Indiana Jones üstadım, oraları karış karış bilirim, ama dediğimiz kılıç dağınÄ«n karşı arazi her yer tarih, orda gördüğüm sarnıçları ordaki kuyuları, ordaki taş yığma tümülüsleri hiç bir yerde görmedim, hayran kaldım gerçekten, orda bütün yollardan gitmişliğim vardır, oralı değilim ama 16 yıl orda görev yaptım
Üstat kısmet olur zaman olur beraber gezeriz oraları nasip olursa

İndiana jones

Editör
Antakya civarı veya tabariye gölü civarı mağra tünel fotorafları varsa bakarım işaret var mağra girişinde kral davit sembolü olcak işaretlere bakılır mağra girişi işaretlerine

Cann

Editör
Güzel bilgiler çok teşekkür. .