taht koltuk taşı kare oyma yuvarlak oyma

C

caution

Misafir
konu sahibi arkadasım sahsen bu konu benım konum olmus olsa ıdı cok ayrıntılı calısır resımler yönleri ile birlikte krokilendırır sunum yaparım farkındasındır sende bır cok konuda ısarete benzetmeye calısılır ıken senın konunda baba baba ısaretler mevcut o bölgeye gıdeceğin zaman ben analız yapmaya ve kesfetmeye gıdıcem dıye gıt ılk önce sonrada ımkanın var ıse bosluk ara gözlemledığın yerlerde ayrı ayrı duran kaya blokları var mı onları gözunle butunleştırmeye calıs dönem soygunu bıle yemıs ıse ınan buradan cok tecrube kazanırsın dıye dusunuyorum

burakk

Member
Hocam cok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için hafta sonu gitcem inşallah ve tavsiyelerinize uycam ve ayrinyilibir sekilde resimliycem . Farkli bi konum daha var dun aksam ayrinli resimlerini cektim onuda akşam yukliycem siteye

beyazzadam16

Bilgili Üye
Açılmış kurcalanmış olması çok büyük ihtimal , çok zengin güzel bir yer ama , ya mezar odası ya lahit belirtilmiş zaten kabartma olarak , ne varsa o ana Kaya'nın gerisinde olmalı , olur , orayı iyice arsştırın

burakk

Member
hafta sonu araştırma yapcz hocam sizce neren başlamalıyız

burakk

Member
kayalığın arka tarafında birbirine bakan iki güvercin var, onunda fotoğraflarını yüklücem iki güvercin neyi ifade eder?

Turko

Uzman
Zeytin ağacının orayı pas geçme zemin ve bitki örtüsü ağacın dibine dikkat çekiyor büyük ihtimal zeminde dolgu yapılmış ufak taşlar yığıntı gibi duruyor zeytin ağacının ömrü sararan otlar mezar çiçekleri önündeki kayanın set gibi toprağa bakar durumu ben olsam oraya odaklanırdım. Açılmış mezarların yıpranmış yüzey yapısı kararan kısımları suyun ve rüzgarın acımasızlığı gözle görünüyor , buranın yakın dönemde açılmadığını gösterir. Genelde eşkıya yazılarında her ne kadar ben bu yaşıma kadar eşkıya belgesi ile emanet alan görmesem duymasam da okuması güzel olduğu için bilgi sahibiyimdir anıların çoğunda mevcut yerleri boşaltıp tekrar sakladıklarını yahutta mevcut yerleri açıp üstüne kendi emanetlerini de ekleyip sağlam bir şekilde tuzaklayıp tekrar kapattıklarını yazar. Zeytin ağacının oraları inceleyip arkasındaki kayayı set halinde incelemek lazım. Fotoğraf uzak çekim olduğu için net diyemiyorum fakat güzel bir kılıç yahut ok belkide yılan oyması var dediğim gibi yakın çalışma yaparsan netleştiririz.

burakk

Member
Hocam hafta sonu fotografliycam belirttiginiz yeri

burakk

Member
Zeytin ağacının orayı pas geçme zemin ve bitki örtüsü ağacın dibine dikkat çekiyor büyük ihtimal zeminde dolgu yapılmış ufak taşlar yığıntı gibi duruyor zeytin ağacının ömrü sararan otlar mezar çiçekleri önündeki kayanın set gibi toprağa bakar durumu ben olsam oraya odaklanırdım. Açılmış mezarların yıpranmış yüzey yapısı kararan kısımları suyun ve rüzgarın acımasızlığı gözle görünüyor , buranın yakın dönemde açılmadığını gösterir. Genelde eşkıya yazılarında her ne kadar ben bu yaşıma kadar eşkıya belgesi ile emanet alan görmesem duymasam da okuması güzel olduğu için bilgi sahibiyimdir anıların çoğunda mevcut yerleri boşaltıp tekrar sakladıklarını yahutta mevcut yerleri açıp üstüne kendi emanetlerini de ekleyip sağlam bir şekilde tuzaklayıp tekrar kapattıklarını yazar. Zeytin ağacının oraları inceleyip arkasındaki kayayı set halinde incelemek lazım. Fotoğraf uzak çekim olduğu için net diyemiyorum fakat güzel bir kılıç yahut ok belkide yılan oyması var dediğim gibi yakın çalışma yaparsan netleştiririz.

Hocam anliyorum ki biz yeterli keşif yapmamisiz haftasonu bolgede olcaz belirttiginiz yerlerin detayli fotolarini ve guvercin resmini yukliycem siteye teşekkür ederim

falcata28

Yeni Üye
kayaları bir balyoz yardımıyla yokla en fazla 40-ila-70metre cevresinde sıvanmıs göz ıle bellı olmayan odalar mevcut tskler bol şans.