Tarladaki tümülüs girişini nasıl bulabilirim

poseidon2023

Uzman
bu agır zahmetli iştir girişi bulsanda en az altı metre iki katlı ev düşün calışacagın yeri en az iki metreye bir bucuk acman gerek cıkacak topragı düşün acık arazidesin riskin BÜYÜK

Yaman244

Aktif Üye
Oncelikle butur yigmalar,ve tumulusler kultur varliklarina girer, resmi kazi alamasin cok zametli bir istir, ama ben sansimi deniyecegim dersen, sana soyle soyliyeyim.buranin girisiyok tam ortada zeminde mezar odasi olur, bu mezarin uzerinde cakil,tugla,dovulmus toprak genelde olur,mezar hediyesi olur acik alandasin unutma varsa elinde baska yerlere yonel derim.

kimliksiz

Yeni Üye
Oncelikle butur yigmalar,ve tumulusler kultur varliklarina girer, resmi kazi alamasin cok zametli bir istir, ama ben sansimi deniyecegim dersen, sana soyle soyliyeyim.buranin girisiyok tam ortada zeminde mezar odasi olur, bu mezarin uzerinde cakil,tugla,dovulmus toprak genelde olur,mezar hediyesi olur acik alandasin unutma varsa elinde baska yerlere yonel derim.
Bende 950 f kepçe var kendimize ait kardeşim de operatör tarlayı dümdüz etsem ne olur birisi bişi der mi tarlami düşlemek amacıyla yaptığımı varsayarsak:)

odin

Editör
Madem az cok cubuk kullaniyorsun ilk once buldugun boslugun ebatlarini belirle. Burasi tek bir odami, tunelle girilen bir odami? Sonra derinligini bulmaya calis cubuklarla. Her yonden saglamasini al. Daha sonra degerli tesbiti yap yine cubuklarla. Sayet donem soygunu yemisse Hem emegin bosa gitmez hemde sikayet olursa cok kafan agrir. 10 defa olç gerekirse 20 defa ama 1 defa islem yap.

Dedektor bu derinliklerde isine yaramaz. Ama tarlanda tek tek yapabilirsin. Ayrica bu tepeyi duzlediginde eline sadece ekilecek alan gecer. Mezar toprak seviyesinin altindadir.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarla kendi arazin olduğu için (bir şey bulmadığın sürece) çalışma yapman sorun teşkil etmez. Netice olarak orası sana ait bir yer. İstediğin gibi işlem yapabilirsin üstadım.
merak ettim şimdi herhangi bir tümülüsün senin arazinde olmasından dolayı işlem yapabilyoruz doğrumudur.. Herhangi bir cezai işlemi yok kepçeyi vurdun jandarma gelse kolay gelsin der gider öyle mi.?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Burada "tümülüs" yok kendini yorma.
Birde zahmet edip tümülüs nedir azıcık araştırma yapın.

Basit mezar olabilir diyorsanız:
Bu "yükseltinin" üzerine çıkın 4 cephe resimleyin.

Kolay Gelsin.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşım kendi evinin içi bile olsa bodrum atmak için bile izin alman ggerekiyor. Malesef anayasada toğrağın üstü vatandaşın altı devletin diye bir madde var. Kazmayı vurduğun an gelen güvenlik güçleri seni ve seninle beraber çalışan herkesi alır üstüne birde kepçe traktör araba kazma ve küreğide devletin zimmetine geçirip gider. İşlem yapmayı düşünüyorsan bunları göze alıp ona göre işlem yapmanı tavsiye ederim.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
slm
Burada bir tümülüs yok arkadaşım yanılma payımı dahil etsem dahi orjinal değil, diğer taraftan yönler hususunda medeniyetlerin farklı ritüelleri vardır.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Arkadaşım kendi evinin içi bile olsa bodrum atmak için bile izin alman ggerekiyor. Malesef anayasada toğrağın üstü vatandaşın altı devletin diye bir madde var. Kazmayı vurduğun an gelen güvenlik güçleri seni ve seninle beraber çalışan herkesi alır üstüne birde kepçe traktör araba kazma ve küreğide devletin zimmetine geçirip gider. İşlem yapmayı düşünüyorsan bunları göze alıp ona göre işlem yapmanı tavsiye ederim.
Bu lafi dikkate almalisiniz.en gercekci yorum buuu

Sevimlimanyak

Member
merak ettim şimdi herhangi bir tümülüsün senin arazinde olmasından dolayı işlem yapabilyoruz doğrumudur.. Herhangi bir cezai işlemi yok kepçeyi vurdun jandarma gelse kolay gelsin der gider öyle mi.?
Olayı şöyle düşün üstad;
Sen tarlana gittin ve bu yükseltiyi tespit ettin. Tarlanı düz bir hale getirmek istedin. Bende Jandarma ya da polis olarak geldim. Ne yapıyorsun dedim. Sende durumu anlattın. Tapunu gösterdin ve elinde tarihi değeri olan herhangi bir şey yok. Ne yapabilirim? Cevap hiçbir şey. Yapamadım, yapamadılar, yapamazlar.