Tarladaki tümülüs girişini nasıl bulabilirim

Sevimlimanyak

Member
Arkadaşım kendi evinin içi bile olsa bodrum atmak için bile izin alman ggerekiyor. Malesef anayasada toğrağın üstü vatandaşın altı devletin diye bir madde var. Kazmayı vurduğun an gelen güvenlik güçleri seni ve seninle beraber çalışan herkesi alır üstüne birde kepçe traktör araba kazma ve küreğide devletin zimmetine geçirip gider. İşlem yapmayı düşünüyorsan bunları göze alıp ona göre işlem yapmanı tavsiye ederim.
Yanılıyorsun üstadım. Öyle kolay değil zimmete geçirmek hapse atmak falan.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Arkadaşlar bizim tarlalarimizin tam ortasında tümülüs var bunun kapısı hangi yöndedir her yerden boşluk sesi geliyor güney doğu ve güney batı yönünde boşluk var çözebilir misiniz artı burası sit alanı değil kendi tarlamiz kazsak sıkıntı olur mu
konu baya güzel olmuş blgim dahilinde cevap vermeye çalışayım
öncelikle burası tümülüs değil olsa olsa höyük ya da yığma mezar olur
üzerinden bolca küp kırığı kiremit parçaları falan çıkıyorsa şayet

ikincisi kayıtlı bir sit alanı ya da doğal kültür varlığı kapsamında değilse ve tarla da sizinse
hiç kimse devlet dahil kendi tarlanızdaki doğal bir çalışmaya müdahale edemez
istisna şudur; birisi kaçak define aradığınızı falan söyleyip ispiyonlarsa jandarma kesin gelir ve tadınız kaçar
bizim hukukta bilirsiniz suçlayanın suçu ispat etmesi değil, suçlananın kendini haklı çıkarması kuraldır
karakol falan uğraşmakta var yani

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sevimlimanyak hakimin arkasinda buyyuk harflerle adalet mulkun temelidir yaziyor.yani malin mulkun varsa adalalet var..sen kalite bir gomuu.lahit bulunca.oyle bir cokkerlerkii.kardes.aklin almaz...aylardir yaziyom bu oyunu kuralina gore oynayyin..dikkatli olun diye bu anayasada vatandasin.ani zenginlesmesine muhalif hallere oncelik verilmelidir ..maddesi oldugu surece hersey fasafisodur Dadas25 usta maddeyi bilir...mavimarmara gemisinde.vefaat.edenlere.israil 7 milyon.dolar tazminat odedi fakat ani zenginlesme olur diye kurumlar bu parayi bizim vatandasa uzun suredir odemedi son halini bilmem...

Son düzenleme:

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Toprak derinliği 20 cm kadar düzeltme işlemleri kanun çerçevesindedir.
Bunun alt derinliği hususunda ilgili mercileri bilgilendirilmesi önem arz eder.
Aksi taktirde şikayet olunduğunda ifade vermek zorunda kalabilirsiniz.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Kardeşim kazarken yakalanırsan yanında da alet edevat var ise götürürler seni, Ebu Computer usta da yayınlar , olay bu kadar basit :D

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yanılıyorsun üstadım. Öyle kolay değil zimmete geçirmek hapse atmak falan.
Biz burada erçekleri söylüyoruz. İnanmayan sitenin haberler bölümünü okyarak ne demek istediğimi öğrenebilir. Eğer hala insanları bilerek ve isteyerek yanlış yönlendirmeye devam ederseniz kasti olduğunu düşünüp süresiz olarak siteden uzaklaştırılacaksınız. Bilginiz olsun.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
kardeşim tümülüs değil araştırma yapın kolay gelsin

Sevimlimanyak

Member
konu baya güzel olmuş blgim dahilinde cevap vermeye çalışayım
öncelikle burası tümülüs değil olsa olsa höyük ya da yığma mezar olur
üzerinden bolca küp kırığı kiremit parçaları falan çıkıyorsa şayet

ikincisi kayıtlı bir sit alanı ya da doğal kültür varlığı kapsamında değilse ve tarla da sizinse
hiç kimse devlet dahil kendi tarlanızdaki doğal bir çalışmaya müdahale edemez
istisna şudur; birisi kaçak define aradığınızı falan söyleyip ispiyonlarsa jandarma kesin gelir ve tadınız kaçar
bizim hukukta bilirsiniz suçlayanın suçu ispat etmesi değil, suçlananın kendini haklı çıkarması kuraldır
karakol falan uğraşmakta var yani
İşte aynen budur. Farklı bir şey söylediğimi düşünmüyorum.

Sevimlimanyak

Member
@Sevimlimanyak hakimin arkasinda buyyuk harflerle adalet mulkun temelidir yaziyor.yani malin mulkun varsa adalalet var..sen kalite bir gomuu.lahit bulunca.oyle bir cokkerlerkii.kardes.aklin almaz...aylardir yaziyom bu oyunu kuralina gore oynayyin..dikkatli olun diye bu anayasada vatandasin.ani zenginlesmesine muhalif hallere oncelik verilmelidir ..maddesi oldugu surece hersey fasafisodur @Dadas25 usta maddeyi bilir...mavimarmara gemisinde.vefaat.edenlere.israil 7 milyon.dolar tazminat odedi fakat ani zenginlesme olur diye kurumlar bu parayi bizim vatandasa uzun suredir odemedi son halini bilmem...
Israrla söylüyorum tapu kendisine ait ve elinde herhangi bir malzeme yok ise Allah' tan gayri kimse bir şey yapamaz.

Sevimlimanyak

Member
Biz burada erçekleri söylüyoruz. İnanmayan sitenin haberler bölümünü okyarak ne demek istediğimi öğrenebilir. Eğer hala insanları bilerek ve isteyerek yanlış yönlendirmeye devam ederseniz kasti olduğunu düşünüp süresiz olarak siteden uzaklaştırılacaksınız. Bilginiz olsun.
Kimse sana veya başka birine yalan söylüyorsun demedi. Ben kimseyi bir yere falan da yönlendirmiyorum. Birilerini bile bile isteye isteye hataya sürüklemekte benim gözümde namussuzluktur hainliktir. Elbet bildiğim yaşadığım bizzat tahlil ettiğim bazı durumlar var ki bu kadar net iddia ediyorum. Başka konularda ki mesajlarımı okuma fırsatın var ise acemi olduğum durumları zaten gücenmeden dile getiriyorum. Gel gelelim uzaklaştırma meselesine. Burası benim babamın tapulu yeri değil. Elbette istediğin zaman uzaklaştırabilirsin. Netice de forum senin veya herhangi birisinin ve istediği tasarrufu yapar. Ancak bu benim söylediklerimin yanlış olduğu manasına gelmez.

Sevimlimanyak

Member
Toprak derinliği 20 cm kadar düzeltme işlemleri kanun çerçevesindedir.
Bunun alt derinliği hususunda ilgili mercileri bilgilendirilmesi önem arz eder.
Aksi taktirde şikayet olunduğunda ifade vermek zorunda kalabilirsiniz.
Elinde tarihi vb. malzeme bulunmadığı sürece en fazla olacak olan budur.