Taş Bu Şekilde Nasıl Duruyor .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Alanda kiymetli, guzel bir mezar var.
Doneminde islem gormemistir inşallah. Bu nedenle metal tespiti onem arzeder.
Bekcisi sagda.
Sana gozdagi veriyor daha baslangicda; bu odaya ulasman zor, her tarafi tuzakli demek istiyor.

Bosluk ve metal tespiti yapacak cihaz /cubuk yoksa burasini cozmek zor olur.
Asagisinin krokisi yukaridan cikarilmali ve uzerinde detay calisma yapilmalidir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Gustavo kardes doga manzara sever kus bortu bocu tarih sever tarzinda yuruyeceksen basta belirt define sitesine uye olup sirf millet ilgilensin bisey yazsin egom tatmin olsun ayaana cok takilan var.
Millette iyi niyetle kiymet verip kafa yorup yardim ediyi.biz isteriski karsi tarafda aha bende bunu sunu yaptim netice budur arge islem sonucu budur desin sende bi ufaktan bi islem yap gorselini yukle .yoksa 50 tane konu acsan Fiss bizim gormedigimiz tas kaya dag tepe kalmadi.aşinayiz dogaya yaani.
Bu yazdigima alinmaca darilmaca yok.

Metalicvoice

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 276415

bu kayanin ustu ayri alti ayri katmanlardan olusuyormus. zamanla alttaki kaya yapisi daha zayif oldugundan yuke dayanamamis ve yavas yavas kirilmis. oyle olsa bile cok eski zamanda bile altinda epey bosluk varmis.
1.yukaridaki sebeple ve kayanin kendi tonaji bindirme olma olasiligini azalttigindan tamamen dogal olabilir.
2. ilk resmin sag ust kosesinde yapi izleri oldugundan bir giris icin kaya tuzagi olarak degerlendirilebilir. boyle bir durumda bunun bosluk tespiti ile bulunmasi gerekir.
3. buyuk bir anit olarak simgelenmis olabilir. yine bu cevresinde bir mezar suphesi uyandirabilir.

iste bu sebeplerle tespite dayali calisma alani olarak degerlendirilebilecek bir yer olarak goruyorum.... Rastgele.

deli firat

DOĞACI
Az ye la dadlı yı yine gözün döndü heryerde para görüyon.
Mantıga bak hele üç tonluk kayayı nasıl dört ayaklı yaparsın önce ayak bırakılır toprak seviyesi yükseltilir kaya yerine itilir o zamanki aparatlarla denge sağlanır sonra toprak seviyesi tekrar düşürülür la gundi ben fazlamı şerbet içiyom sence ?