Taştaki işaret ve kuyunun içindeki merdivenler

havsali

Yeni Üye
@Ibrahım
kardeş teyiit için soruyorum kuyuda su varken çubuklar altına gidermi?
çubukların bir çok özelliği olanları vardır,
hangi özelikteki çubuk su varken altına yönelir
çubukçu bu farkı nasıl anlar.sana on puanlık uzmanlık sorusu.:)
Hocam ayni soruyu bende merak ediyorum. Usta bi arkadas tecrubelerine dayanarak cevap verise super olur.

Asil

Aktif Üye
Lombardini yada ulaşabileceğiniz suyu boşaltacak bir dalgıç yardımıyla kuyu suyunu sıfırlayın. Akü projoktör yardımı ile kuyuyu ışıklandır sağlam bir yaş agaçtan iskele kurup in. Var mı yok mu emin olursunuz.vlf dedektör yardımcı olur. Bu işlemlerde. 2 ip kullan. Öncesinden de ipleri dene..bundan başka bir yolu yok....kuyuyu yapan usta dışında içine gömü koyacak ademoğlu yoktur...

ku10

Yeni Üye
yardımcı olan herkese değerli bilgileri için çok teşekkür ediyorum. söylediğiniz ipuçlarını arkadaşıma ileteceğim.
biliyorum fotoğraflar yetersiz ama, gözünüze takılan, şuraya yoğunlaş diyebileceğiniz başka noktalar varsa onları da bilmek isterim. herkese çok teşekkür ediyorum tekrardan. selamlar, saygılar.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ku10 kardeşim basamakları biraz geride yani biraz daha uzak çek ekle.

Ibrahım2

Bilgili Üye
@Ibrahım
kardeş teyiit için soruyorum kuyuda su varken çubuklar altına gidermi?
çubukların bir çok özelliği olanları vardır,
hangi özelikteki çubuk su varken altına yönelir
çubukçu bu farkı nasıl anlar.sana on puanlık uzmanlık sorusu.:)
Ömer ustam dediğin gibi birçok çubuk çeşidi var suya giden boşluğa giden metale giden farklı metal türlerine giden çok çubuk çeşidi var bunu her kez bilir fakat bana göre çubuk işi uzman işi her hareketini yönünü dilini anlamak gerek çubuk nesneden bağımsız hareket eder yanı kayayı suyu taşı toprağı görmez enerji aldığı nesne neyse ona hedeflenir benim denemelerımın de gösterdiği bu ben hepsini denedım metrelerce derınlıkdekı inlere sakladım tepesinde çaprazı verdim suya gomdum çaprazı verdim fakat çubuk işinden anlamayan bunu yapamaz ben yıllarımı verdim denemediğim metal türü kalmadı hemen hemen hepsininde tepkisini bilirim az çok bende iki çeşit çubuk var biri boşluk bulur diğeri sarıyı bulur sızın dedıgınız farklı hem suya hem metale yanı suyun içindeki minareleri giden çubuk çeşidi farklıdır bu ve bunun gibi binlerce çubuk çeşidi sayabılırım hepsinin kendine has hareketleri enerji aldığı elementi vardır ama bu elementleri eleyerek sadece hedef aldığı metale giden bir çubukçu aradığını zaten bulur bunun önüne hiçbirşey geçemez önemli olanda bu aramak istediğin metali buluyorsan iş tamamdır

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
18 metre uzun bir mesafe kuyularda bakılacak yerler kuyu duvarında farklı bir taş... yada böyle basamak varsa basamak altıdır..seninki işleme ilk basamak ilginç geldi banada bi incele..erim..

ÖMER HATTAB

Editör
Ömer ustam dediğin gibi birçok çubuk çeşidi var suya giden boşluğa giden metale giden farklı metal türlerine giden çok çubuk çeşidi var bunu her kez bilir fakat bana göre çubuk işi uzman işi her hareketini yönünü dilini anlamak gerek çubuk nesneden bağımsız hareket eder yanı kayayı suyu taşı toprağı görmez enerji aldığı nesne neyse ona hedeflenir benim denemelerımın de gösterdiği bu ben hepsini denedım metrelerce derınlıkdekı inlere sakladım tepesinde çaprazı verdim suya gomdum çaprazı verdim fakat çubuk işinden anlamayan bunu yapamaz ben yıllarımı verdim denemediğim metal türü kalmadı hemen hemen hepsininde tepkisini bilirim az çok bende iki çeşit çubuk var biri boşluk bulur diğeri sarıyı bulur sızın dedıgınız farklı hem suya hem metale yanı suyun içindeki minareleri giden çubuk çeşidi farklıdır bu ve bunun gibi binlerce çubuk çeşidi sayabılırım hepsinin kendine has hareketleri enerji aldığı elementi vardır ama bu elementleri eleyerek sadece hedef aldığı metale giden bir çubukçu aradığını zaten bulur bunun önüne hiçbirşey geçemez önemli olanda bu aramak istediğin metali buluyorsan iş tamamdır
Kardeş değerli bilgilerin için teşekkür ederiz,
çubuklarla biz biraz daha antreman yapmamız gerek herhalde:)

PİLAVCI

Engellendi
Bu su bu kuyudayken cihaz çubuk hikaye

Öncelik verecegin hususlar
Birinci ve son basamakları yokla
Kuyuya bir iple ama sağlam bir iple birini salın
Suyun olmadığı yerlerde bağımsız farklı sivasiz
Bir tas arayın
Bulunca onu çıkarıp arkasına bakın

Merdivenlerin başladığı yerin 2 yada 3 adım gerisinde boşluk bakın

Başka kuyularda olabilir vardirda

ceryanci

Member
Kuyunun son basamağın karşısı v yapan taşlar var kuyunun genel durumuna göre söylüyorum orası sökülüp tekrar örülmüş gibi geldi bana bi yokla bakalım.

kabakburgiba

Operatör
kul kardeş ilk fotoya göre kuyu hangi yönde kalıyor.bi işaretlermisin.

beyazzadam16

Bilgili Üye
Merdivenlerin başında ilk başlayan Kaya'yı alın oradan !!