Tavuk işareti

Haşmet1

Yeni Üye
Ustalar zirve noktada kanadı açık tavuk ve dört civciv. Sondaki civcivin kanadı açık. Işaret kabartma ve dik kayada. Doğuya bakan istikamet. Etrafta 12 metre, 7 metre, 25 metre de 1 cm oyma boynundan itibaren tavuk başı ve ayağı tespit edild. Tavuk başlarının bulunduğu kayalar yumurta seklinde. Son noktadamiyim. Acil yorum

Adam78

Aktif Üye
Resim atarsınız ustalar yorum getirebilir.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kanatlar açık ise son noktada değilsiniz malesef. Fotoğraflarsanız daha net yorumlar alabilirsiniz

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Haşmet kardeşim bazı işaretlere resim olmadan yorum yapmak doğru değil siz işareti ve çevresini güzelce resimleyin o tavuğu ustalarımız mangalda güzelce yerler yanlış anlama çözerler anlamında

Haşmet1

Yeni Üye
Slm usta ben üç nokta yakin mesafeyi gördüm. Uçmayan civcivleri gördüm. Ana tavuk malı 60 metre o uzak doğru. Onuda tespit ettim dün. Mal dağınık. Bir civciv mali yok ortada sadece bana göre. Ana kayada kabarta olan tavuk, son noktada oyma 1cm ve boyundan kesik baş ile karşımda.

Haşmet1

Yeni Üye
Ustam resmi kırmış benim ortak. Ugrak yer olduğu için. Ama tespitli yer. Deve hörgüç ü ile işlenen bir resim. Devenin mali da kayada onuda buyuk ihtimal çözdüm. 150 metrede deve şeklinde dereye bakan kayanin arka tarafinfa sanki deve ayağını kaya ya koymuş geri çıkarmış. Tirnak izi bile var. Bu bana yetiyor. Not: daha evvelden at toynağini çözdüm bu şekilde. Işaret bana alin kayada olduğunu gösteriyor

Haşmet1

Yeni Üye
Tavuk 60 metrede mali alınmış. Gördüm. Ucmayan 3 civcivin malı bunlar. Arti deve ile beraber işlenmiş tavuk bu. Onuda çözdüm. Tskler.

Haşmet1

Yeni Üye
Saat 4 yönünde yumurta şeklinde büyük kayanın yan yere bakan yüzünde boyunla beraber tavuk başı ve ayağı var. Yere bakıyor. 30 metre.

Deli32

Aktif Üye
Ustalar zirve noktada kanadı açık tavuk ve dört civciv. Sondaki civcivin kanadı açık. Işaret kabartma ve dik kayada. Doğuya bakan istikamet. Etrafta 12 metre, 7 metre, 25 metre de 1 cm oyma boynundan itibaren tavuk başı ve ayağı tespit edild. Tavuk başlarının bulunduğu kayalar yumurta seklinde. Son noktadamiyim. Acil yorum
Kanadın açık olduğu yönden itibaren yaklaşık 80m. Bi alanın net fotosunu cekme imkanınız varmı?

Haşmet1

Yeni Üye
Tebrik ederim. Ölçmedim ama sanırım 70 80 adim arasi bir mesafede kayadan alınmış tavuk malı. Fakat 4 nokta tespit elimde. Allahin izni ile. Hakikaten tebrikler. Sen bu işi çözmüşsün.

Deli32

Aktif Üye
Tebrik ederim. Ölçmedim ama sanırım 70 80 adim arasi bir mesafede kayadan alınmış tavuk malı. Fakat 4 nokta tespit elimde. Allahin izni ile. Hakikaten tebrikler. Sen bu işi çözmüşsün.
Amca oğlu hediyesini boşver sen fotoğrafı yükle gözden kaçan bişi var mı görelim burda daha tecrübeli bir çok insan var hepimiz birbirimizin gözünden kaçan şeyleri görüp yormlayabiliriz. Yinede tesekkür ederim