Tecrübeli Üstadlarımın Yorumlarını Bekliyorum

Moonstar

Member
Ustalarım Bir Kaç Ay Oldu Kayınbabanın Yaşadığı Yaylada Bir Yere Çubuk Tutarken Jandarma İle Münakaşaya Girmiştik Ve Bir İşlem Yapamamıştık 2 3 Gün Oldu Bizim Çubuk Tutacağımız Yer İle İlgili 2 Kişi Kazı İzni Almış Bende Biraz Araştırdım Bu Kişileri Kimdir Nedir Diye Birisi Mütahitlik Yapıyor Digeri de Beyaz Eşyacı Bunların Yayla İle Ne Bir Bağlantısı Var Ne Bir Akrabası Arazi Sahibinin Dahi Haberi Yokmuş.Arazi Sahibi Emiceyide Buldum Yarın Yaylaya Çıkacağız Biz Bunları Oradan İtekleyebilirmiyiz Bir Bilgi Almak İstedim Siz Değerli Ustalarımdan

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
izin belgesi olsun başkasının arazisine giremezler arsa sahibi izin vermediği müddetce
İzin belgesi alamaz hiç kimse arsa sahibinin noterden onaylı izni olmadan özel mülk için.Başka birşey vardır konuda arkadaş tam konuya hakim değil.​

Moonstar

Member

İzin belgesi alamaz hiç kimse arsa sahibinin noterden onaylı izni olmadan özel mülk için.Başka birşey vardır konuda arkadaş tam konuya hakim değil.​
Ustam işte bakalım yarın dananın kuyrugunu kopartacağız. ön bilgimiz olsun yanlış birşey yapmayalım diye size danışayım dedim

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ustam işte bakalım yarın dananın kuyrugunu kopartacağız. ön bilgimiz olsun yanlış birşey yapmayalım diye size danışayım dedim
Tabiri caizse kralı gitsin müzeye resmi kazı izni için özel mülkte arsa sahibinin noter onaylı izin belgesi olmadan kesinlikle resmi kazı izni çıkmaz.Çıkartanıda o iznin içine gömerler.

Moonstar

Member
Tabiri caizse kralı gitsin müzeye resmi kazı izni için özel mülkte arsa sahibinin noter onaylı izin belgesi olmadan kesinlikle resmi kazı izni çıkmaz.Çıkartanıda o iznin içine gömerler.
Kendi Gözüm İle Görmedim Geldiklerinde Ellerinde İzin Aldık Belgemiz Var Felan Diye Söylemişler Bir Kaç Kağıt Göstermişler. Yarın Geleceklermiş Sözde Sabahtan Bizde Orada Olacağız Bakalım Kimdir Neyin Nesidir Yeri Ne Zaman Belirlemişler Ne Zaman Hangi Müzeden İzin Almışlar Göreceğiz.

s.goekmen

Aktif Üye
arsa sahibiyle önce anlaş sonrada komutanın yanına gidip ortaklık teklif edin(yoksa şikayetci oluruz havası estirmeyi ihmal etmeyin)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yanında kim var bakın, kolluk kuvveti varmı diye.

İndiana jones

Editör
işin prosudurunden anlamam ortak olun kabul etmezlerse ona yakın bir kayaya veya adamların kazcağı yere geldikleri yola dikkat edin yol üstüne güzel bir işaret çizin çok büyük gömusu olan bir işaret o işarete yönelirler kazsın dursunlar sağ solu

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Söz konusu arsanın tapu kaydı yoksa?
Benzer durumda şahsa ait, arsa vergisi işlenmiş ödenti makbuz beyan evrakları görülmüyorsa ?

Ancak bu olasılıklar çerçevesinde izin alabilir diye düşünüyorum.
Aksi durumda özel mülklerde bireysel başvurup izin alamaz.