Tek yuvarlak oyma yada adı ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamün Aleyküm Kardaşım.

Çok güzel, el değmemiş bir yerdesiniz.
Neredeyse kayaların tamamında işçilikler mevcut.
Ve çok fazla emare var. Yani özene bezene işlem yapılmış bir alan.

mezarlar, mezar odaları var, gömü ihtimalide yüksek (yılan başı ise)

Gözüme çarpan yerleri işaretledim.
Fotoğraflarınızı fotoğraf programlarında incelerseniz çok fazla detay göreceksiniz.

Acele etmeden bu alanı iyice analiz ediniz. Cihaz/Çubuk vasıtasıyla boşlukları ve kanalları bulunuz.

Bazı resimler çok yetersiz. özellikle işaret olan kayaları temizleyiniz. Ottan çalıdan arındırınız.
10-20 cm. etrafını açınız. Güzelce ve usulunce 5 cepheden yakın uzak resimlemeler yapınız.

Bu alana ben gittiyseydim en az 600-700 adet resim çekerdim.
Hepsini de detaylı bir şekilde pc. de incelerdim. Gözün görmediklerini görmeye çalışırdım.

Yukarıda bir yerden buraya bakın, dakikalarca izleyin, hayal edin: Neler var burada...???

Kolay gelsin.

https://definesohbeti.com/attachments/fotografli-define-isaretlerinize-yorumlar/175410d1515408253-tek-yuvarlak-oyma-yada-adi-15jpg

BulursamKader25

Selamün Aleyküm Kardaşım.

Çok güzel, el değmemiş bir yerdesiniz.
Neredeyse kayaların tamamında işçilikler mevcut.
Ve çok fazla emare var. Yani özene bezene işlem yapılmış bir alan.

mezarlar, mezar odaları var, gömü ihtimalide yüksek (yılan başı ise)

Gözüme çarpan yerleri işaretledim.
Fotoğraflarınızı fotoğraf programlarında incelerseniz çok fazla detay göreceksiniz.

Acele etmeden bu alanı iyice analiz ediniz. Cihaz/Çubuk vasıtasıyla boşlukları ve kanalları bulunuz.

Bazı resimler çok yetersiz. özellikle işaret olan kayaları temizleyiniz. Ottan çalıdan arındırınız.
10-20 cm. etrafını açınız. Güzelce ve usulunce 5 cepheden yakın uzak resimlemeler yapınız.

Bu alana ben gittiyseydim en az 600-700 adet resim çekerdim.
Hepsini de detaylı bir şekilde pc. de incelerdim. Gözün görmediklerini görmeye çalışırdım.

Yukarıda bir yerden buraya bakın, dakikalarca izleyin, hayal edin: Neler var burada...???

Kolay gelsin.

https://definesohbeti.com/attachmen...0d1515408253-tek-yuvarlak-oyma-yada-adi-15jpg

YaralıYüz

Aktif Üye
BulursamKader25 gözünüze sözünüze kurban.vakit ayırıp değerli yorumlarını ve tespitlerini paylaştığın için Allah razı olsun .Şüpheli gördüğüm bütün resimleri işaretlemişsin,sizin kadar tecrübem yok ama şüphe uyandırdı detaylı fotoğraf çekmedim.Söylediğin bütün yerlerin kare kare resmini alacağım inşallah.Çubuk ve cihaz desteği ile netleştirirmeye çalışıcağız.Gelişmeleri siz değerli ustalarımla paylaşacağım.Çok sağolun.

BulursamKader25

@BulursamKader25 gözünüze sözünüze kurban.vakit ayırıp değerli yorumlarını ve tespitlerini paylaştığın için Allah razı olsun .Şüpheli gördüğüm bütün resimleri işaretlemişsin,sizin kadar tecrübem yok ama şüphe uyandırdı detaylı fotoğraf çekmedim.Söylediğin bütün yerlerin kare kare resmini alacağım inşallah.Çubuk ve cihaz desteği ile netleştirirmeye çalışıcağız.Gelişmeleri siz değerli ustalarımla paylaşacağım.Çok sağolun.
Eyvallah.
Resimlemeye gitmeden önce aşağıdaki konuyu okuyup gidiniz. Faydası olur inşallah.
Kaplumbağının mezarı arkasındadır.

Kolay Gelsin.

Fotoğraflama nasil olmali..!!! - çözüm için en önemli konu: | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

YaralıYüz

Aktif Üye
APOLLONUS değerli tespitin için teşekkür ederim ustam ama Hilti ile çalışacak alan değil yakınlarda ağıllar var.Masallah havalarda güzel gidiyor çobanlar sıkıntı olur gibi

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
APOLLONUS değerli tespitin için teşekkür ederim ustam ama Hilti ile çalışacak alan değil yakınlarda ağıllar var.Masallah havalarda güzel gidiyor çobanlar sıkıntı olur gibi
O kayada kesinlikle belirli yerlerde bir şekilde boşluk kontrolü yapılmalı

YaralıYüz

Aktif Üye
APOLLONUS gittiğimde mutlaka kontrol edeceğim ustam , işlemler hakkında bilgi veririm inşallah