Tekaltı dağı

yolgezer

Bilgili Üye
Kus dedigin kaya guzel duruyo ama işçilik gozume carpmadi.
Dogal olabilir. Bu sekilde cok ornek gordum. Bazen dogal olanlar.
ozel yapilanlardan daha guzeldir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ömer Kardaşım,
videoyu izledim.
Epey işçilik var, lakin işaret emare yok.
Burası gözetleme alanı olarak kullanılmış olabilir mi..?
Bu kayanın üzerinde duran bir kişinin nerelere kadar gözleri uzanabiliyor.?
Yani şunu demek istiyorum; bu alanda kim gözetleme yapma ihtiyacı hissetmiş olabilir..? Niye...?

omerolmaz

Bilgili Üye
BulursamKader25 Değerli ustam gözletleme yeri olma ihtimali çok az cünkü arazinin tamamını goremiyor yani kör noktası çok ama dediklerinizi göz onunde bulunduracağım boşluk ve değerli tespitinde bulunmaya çalışacağım saygılarımla ayrıca şöyle bir şey var bunun karşı tarafında başka bir dağda köroğlu kalesi var aslında kale değil gozetleme alanı orası tam zirve ve herşey ayağının altında üstelik bu videodaki alanı ve cevresini her şekilde goruyor orası dururken buranın gozetleme alanı olarak kullanılması bana pek mantıklı gelmiyor sizden bir şey öğrendim oda o zamandaki insanlar gibi düşünmek öyle düşündüğümde de çok mantıksız geliyor dediğim gibi gözetleme yeri olarak kullanılacak o kadar hakim tepe dağ varken neden bir dağın yamacı seçilsin hemde o kadar kör noktası varken ama genede sizin dediğiniz hususu göz onunde bulunduracağım tekrar gitiğimde gözetleme yeri olarak düşünüp değerlendirmeyi öyle yapacağım.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 Değerli ustam gözletleme yeri olma ihtimali çok az cünkü arazinin tamamını goremiyor yani kör noktası çok ama dediklerinizi göz onunde bulunduracağım boşluk ve değerli tespitinde bulunmaya çalışacağım saygılarımla ayrıca şöyle bir şey var bunun karşı tarafında başka bir dağda köroğlu kalesi var aslında kale değil gozetleme alanı orası tam zirve ve herşey ayağının altında üstelik bu videodaki alanı ve cevresini her şekilde goruyor orası dururken buranın gozetleme alanı olarak kullanılması bana pek mantıklı gelmiyor sizden bir şey öğrendim oda o zamandaki insanlar gibi düşünmek öyle düşündüğümde de çok mantıksız geliyor dediğim gibi gözetleme yeri olarak kullanılacak o kadar hakim tepe dağ varken neden bir dağın yamacı seçilsin hemde o kadar kör noktası varken ama genede sizin dediğiniz hususu göz onunde bulunduracağım tekrar gitiğimde gözetleme yeri olarak düşünüp değerlendirmeyi öyle yapacağım.
Bahsettiğin Köroğlu dağı burayı ayan beyan görüyorsa ve burası anladığım kadarıyla uygun değil gözetlemeye ve kör noktası çok;
o zaman şöylece sesli olarak düşünebiliriz: " Banka burası " karşıdan da rahatlıkla gözüküyor.
Sonuca nasıl gidebilirsiniz, iz ve emareler ve işaretler bu şekilde yetersiz kabul ettiğimizde..???
Değerli tespiti yaparak.
Çubukla değerli tespiti yapabiliyorsan iş netleşir.
Dedektör burada çok işe yaramaz.

omerolmaz

Bilgili Üye
Bahsettiğin Köroğlu dağı burayı ayan beyan görüyorsa ve burası anladığım kadarıyla uygun değil gözetlemeye ve kör noktası çok;
o zaman şöylece sesli olarak düşünebiliriz: " Banka burası " karşıdan da rahatlıkla gözüküyor.
Sonuca nasıl gidebilirsiniz, iz ve emareler ve işaretler bu şekilde yetersiz kabul ettiğimizde..???
Değerli tespiti yaparak.
Çubukla değerli tespiti yapabiliyorsan iş netleşir.
Dedektör burada çok işe yaramaz.
Kesinlikle haklısınız ustam dedektör iş yapmaz çünkü bu çevredeki kayalar zaten demir ağırlıklı yani kayaya bile dedektör ötüyor malesef dediğiniz şekilde çubukla iş göreceğim aleminyum,bakır ve prinç cubuk kullanacam geriye ya nasip demek kalıyor bakalım nasibimiz varmı hakımızda hayırlısı.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Video da ki yer akropol. mezarlık alan değil. kuş için, yerdeki uzun kayayı kaldırırsanız girişi bulacağınız kanaatindeyim.