Tekirdag cerkezkoy acil yardim

Caylak67

Aktif Üye
merhaba ustam
elbette yardımcı oluruz.
öncelikle şunu bilmek isterim
öncelikle bu yeri nasıl buldunuz
neye göre işlem yaptınız?

Ustam,
mevcut şekli ile yorumlamak gerekir ise
tuğla, kiremit vb çıkması
sadece buranın eski bir yerleşke
yerleşim alanı olduğunu gösterir
dolayısı ile, bu tür yerlerde her türlü kullanım
araç, gereçi ile karşılaşmanız mümkün

arkadaş ben ekmek yemek istiyorum dersen
bölgede vlf ile tek tek yapabilirsin
yaşam alanının mezarlığını bulabilirsin
yaşam alanının dini ibadethanelerini bulabilirsin
bunların hepsi sana ekmek verir
selametle
Ustam arazinin yüzeyi çiçek toprağı olurya öyle yumuşak sopa ile dahi kaziliyor. 50 cm sonra toprak sertleşiyor. Kazdigim her yerden böyle parçalar çıkıyor. Parçalarda kömür benzeri şeyler var. Parçalar kazarken butun parca halinde ama çıkarırken dağılıyor. Ağaç köklerinin altlarında gövdenin altında parçalar çıkıyor.

250 mt kare alanı gezdim kaya taş işaret vb. Yok. Alanın 7 mt kadar altında dere var ama çok küçük geçmiş dönemlerde büyük olabilir tabi bilmiyorum. Şu anki yerleşim alanına çok uzak. Bölge 50 60 yıl öncesinde küçük bir mahalle kadar miş ama şimdi ilçe.

Ağaçlar bu alanda sonradan bitmiş gibi.

Her bilgi için ayrı ayrı teşekkür ederim

Yukarıda anlattığım gibide bir durum var ustam

Şirvan

Operatör
Çomlek yapim alani 250 mt icinde ise bukadarda çok çikiyorsa imalat yeridir biraz daha yukarilara ve bu alanin dışında arastirma yap cihaz var ise yaninda bulundur cihazla dolaş

Caylak67

Aktif Üye
Çomlek yapim alani 250 mt icinde ise bukadarda çok çikiyorsa imalat yeridir biraz daha yukarilara ve bu alanin dışında arastirma yap cihaz var ise yaninda bulundur cihazla dolaş

Bu 250 mt kare içinde arama yaptım ama taş işaret vb. Bulamadım daha geniş bir arama yapmam gerek amlasilan

S:W:A:T

Editör
Eski tarihte tarla vasfı görmüşse bu yer bu tip kiremit , küp parçaları çıkması normal . Şimdi tarlalara kullanılan gübre gibi düşünün eskiden sürenler kiremit küp parçaları atarlarmış bitkilere protein versin diye . Arama motorlarına da yazarsanız bu bilgilere ulaşırsınız .

Caylak67

Aktif Üye
Eski tarihte tarla vasfı görmüşse bu yer bu tip kiremit , küp parçaları çıkması normal . Şimdi tarlalara kullanılan gübre gibi düşünün eskiden sürenler kiremit küp parçaları atarlarmış bitkilere protein versin diye . Arama motorlarına da yazarsanız bu bilgilere ulaşırsınız .
Kendimi yormaninin anlamı yok anlasilan

baskentli0625

Yeni Üye
sa ustaö bende çerkezköydenim eğer istersen yardımlaşabiliriz

Caylak67

Aktif Üye
Aleyküm selam usta bir yıl olmuş yaw. Sahada uğraşmadkm ben orası ile