Tekirdag cerkezkoy acil yardim

ragıp

Uzman
@ragıp bey yardimci olur musunuz

merhaba ustam
elbette yardımcı oluruz.
öncelikle şunu bilmek isterim
öncelikle bu yeri nasıl buldunuz
neye göre işlem yaptınız?

Ustam,
mevcut şekli ile yorumlamak gerekir ise
tuğla, kiremit vb çıkması
sadece buranın eski bir yerleşke
yerleşim alanı olduğunu gösterir
dolayısı ile, bu tür yerlerde her türlü kullanım
araç, gereçi ile karşılaşmanız mümkün

arkadaş ben ekmek yemek istiyorum dersen
bölgede vlf ile tek tek yapabilirsin
yaşam alanının mezarlığını bulabilirsin
yaşam alanının dini ibadethanelerini bulabilirsin
bunların hepsi sana ekmek verir
selametle

Caylak67

Aktif Üye
Çok teşekkür ederim ustam. Mantar arar iken bizden önce kazılmış ama inanılır gibi değil her kazdigim yerden bunlar çıkıyor. Bolge su anki yrrlrsim alanina epey uzak. Kisa mese agaclari ile kaplı orman içinde. Yanlış ağaçlar kısa en fazla 20 30 yıllık hadi olsun 50. Bölge 50 yıl öncesinde koy olarak bile geçmiyor araştırmama göre.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Vlf nedir bilmiyorum ustam ama
Bol sanslar arkadasim..vlf cihaz ortalama 30 cm kadar tek para veya toplu gomu bulmaya yarayan dedektordur..senin bahsettiklerine gore bulungun alan eski bir yasam alani cikan emareler bunungosteriyor..cerkezkoy taraflari bukonularda zengin bolgedir..

Pscyhe

Engellendi
Dereye yakin bi yerse eger kiremut uretim atolyesi gibi bi yer olabilir.ama bunlsrin cikmis olmasi bolgede yasanmislik olduguna isarettir.inceleme guzel yapilirsa cok ekmek yenir burdan..o yuzden guzel bir cihaz yad acubukla bolge iyice incelenmeli

Caylak67

Aktif Üye
Pscyhe ustam kenarında az bir dere var ama önceden daha fazla büyük dere olabilir. Tuğla içlerinde kömür şeklinde siyahlık var ama

Pscyhe

Engellendi
Onlarinda cikmasi normal o donemlerde bu islemler yapilirken simdiki teknoloji yoktu odunlarla bu islemler yapiliyordu..kül veya odun parcalari yanmis isli siyah renkte kiremit cikmasi normaldir..bunlarin olmasi iyidir genelde ev esyalari yapiliyordu ama kiremit mezar dedigimiz mezarlarin isleride bu atolylerde yapiliyordu o yuzden arastirma yapilirsa biseyler okur burdan ekmek yenir dedim

Caylak67

Aktif Üye
Ustam arazinin yüzeyi çiçek toprağı olurya öyle yumuşak sopa ile dahi kaziliyor. 50 cm sonra toprak sertleşiyor. Kazdigim her yerden böyle parçalar çıkıyor. Parçalarda kömür benzeri şeyler var. Parçalar kazarken butun parca halinde ama çıkarırken dağılıyor. Ağaç köklerinin altlarında gövdenin altında parçalar çıkıyor.

250 mt kare alanı gezdim kaya taş işaret vb. Yok. Alanın 7 mt kadar altında dere var ama çok küçük geçmiş dönemlerde büyük olabilir tabi bilmiyorum. Şu anki yerleşim alanına çok uzak. Bölge 50 60 yıl öncesinde küçük bir mahalle kadar miş ama şimdi ilçe.

Ağaçlar bu alanda sonradan bitmiş gibi.

Her bilgi için ayrı ayrı teşekkür ederim

Caylak67

Aktif Üye
Onlarinda cikmasi normal o donemlerde bu islemler yapilirken simdiki teknoloji yoktu odunlarla bu islemler yapiliyordu..kül veya odun parcalari yanmis isli siyah renkte kiremit cikmasi normaldir..bunlarin olmasi iyidir genelde ev esyalari yapiliyordu ama kiremit mezar dedigimiz mezarlarin isleride bu atolylerde yapiliyordu o yuzden arastirma yapilirsa biseyler okur burdan ekmek yenir dedim
Ustam arazinin yüzeyi çiçek toprağı olurya öyle yumuşak sopa ile dahi kaziliyor. 50 cm sonra toprak sertleşiyor. Kazdigim her yerden böyle parçalar çıkıyor. Parçalarda kömür benzeri şeyler var. Parçalar kazarken butun parca halinde ama çıkarırken dağılıyor. Ağaç köklerinin altlarında gövdenin altında parçalar çıkıyor.

250 mt kare alanı gezdim kaya taş işaret vb. Yok. Alanın 7 mt kadar altında dere var ama çok küçük geçmiş dönemlerde büyük olabilir tabi bilmiyorum. Şu anki yerleşim alanına çok uzak. Bölge 50 60 yıl öncesinde küçük bir mahalle kadar miş ama şimdi ilçe.

Ağaçlar bu alanda sonradan bitmiş gibi.

Her bilgi için ayrı ayrı teşekkür ederim