Tepedeki kuyu

Nikneym

Member
Merhaba arkadaşlar,

Bizim köy tarafında en yüksek tepenin ucunda 1 kuyu varmış. İkinci dünya savaşı başlamadan Almanlar gelmiş ve o tepenin ucunda 15 gün kadar çalışmışlar.
2. Dünya savaşı başlar başlamaz 1 gecede kaybolmuşlar. Bunu anlatan rahmetli dedemdi yani doğru olduğu konusunda tereddütüm yok.

Ben çocukken kuyunun ağzı belliydi sadece içi dolmuş veya doldurulmuş bilmiyorum.

Bu şekilde bir rituel biliyor musunuz? Yani en yüksek tepenin ucunda bir kuyu. Tepenin yapısı konik gibi. Uç kısmı çok geniş değil.
Tepe bölgeye hakim. Çok geniş görüş alanı var.

Bu tepede ne olabilir sizce? Tepenin ucuna kuyu açan bir toplum ve gelenek biliyor musunuz?

İyi günler.

D

deniz_efe

Misafir
Savaş bahane, kaçakçılık şahane miymiş ?
Abidik gubidik dümenlerle az mı tarihi eserimizi yağmaladılar ....
Tepenin uygun uzaklıktan fotoğraflarını görme şansımız var mıdır ?

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
anlatmanıza göre burası büyük bi ihtimalle yığma veya tümülüs tipi olabilir bazen kuyu gibide yapabiliyorlar girişlrini yada onlar açtı kuyu gibi girmeye çalıştılar sen yinede resimlersen anlaşılabilir ne olduğu hem kuyunun olduğu yeri hemde uzaktan tepenin resmini paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırız inşallah saygı vede sevgiler

Nikneym

Member
Yorumlar için teşekkürler.

Bakalım ilerde foto da atarım ama oradaki iş baya büyük gibi. Bende tek başıma ufak ufak başladım bu işlere.
Bizim yörük köyünün tarihi 200 yıllık falan. Ama eskiden hangi medeniyetler orada yaşamış onu merak ediyorum öncelikle ben.
O yüzden sormuştum böyle bir geleneği olan bildiğiniz bir toplum var mı diye.

definecix

Member
eğer kısmet olurda girmeye karar verirseinz, kuyuya tüplü gaz maskesi ve gaz dedektörü olmadan sakın girmeyin.