Tepegöz kafatasi

edirne22

Editör
böyle esrarengiz şeylerin piyasası var. fakat sadece amerikada...
eğer böyle bir forum sitesi bulup daha güzel anlaşılır fotoğrafları o forumlara koyabilirsen
10.000 $ bile satabilirsin.
böyle garip şeylerin koleksiyonlarını yapanları bulman gerek...

arasmetin

Member
bence bulduğun yeri cok dikkatli bir şekilde araştır hatta elek al yanına ve etrafındaki toprağı ele belki elbisesinden yada takılarından bir şeyler kalmıştır. mezar olmadığını düşünüyorum rast gele gömülmüş de olabilir yada olduğuu yerde ölmüş ve zamanla toprak altında kalmıştır bu kadar kolay gün yüzüne cıktığına göre bence hiç gömülmedi ve kalıntıları daha etrafda kalmıştır. bir şey bulsan bile belki tarihi hakkında sana ışık tutacaktır. belkide cinayettir... kim bilir bıraz araştıramya değer. bölge neresi yerleşim alanı uzak mı biraz daha bilgi verirsen sevinirim. madem geri götürüceksin birazda foto ceki ver topraktan nasıl cıkmış bizde görelim

wack-bock

Yeni Üye
Ben mezardan çıkardım iki tane cam bilezik çıktı fakat değeri yok. Etrafında dan da birkaç tane mezar açtım onlar boş çıktı fakat kafa tasları bu gibi tepe göz değil. Bir tane oda mezar açtık. Ve lahitim üçgen olan köşesi çıktı galiba o dönem soygununa uğramış bulamadık onu yüzeyden aldık üçgen kısmını