ters T nedir ne anlama geliyor

alperen02

Member
Ekli dosyayı görüntüle 146213S.A cümleten.Sevgili arkadaşlar bgün bölgenin yeniden fotolarını çektim umarım biraz aydınlatıcı olur.Bu reimde kırmızı okla czdğm yer ters t nin oldugu taş.durduğum arka tarafı yani güneyi.biraz geriden cektim burası dediğim gibi geriden baktınmı tepecik gibi oval sırtında tektük ağaç tektük taşlar var.ön tarafı ise t nin ordan resmin en sağındaki ağaçlığa kadar sıralı taşlık yoğun taşlık deil parça parça kayalar var ve ufaklı ağaçlar

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
A.s toprağım kayalara biraz farklı bak biraz daha detaya inmelisin başka işaretler olmalı. İşaretlediğim yerleri iyi incele el işçiliği olanları resimle. Mesela kare içine aldıklarım oyma mı? yoksa gölge yanıltması mı? Çizdiğim yüz gölge oyunu mu? üç kaya arasındaki daire içine aldığım yere yakın olan haça da bak gölgemi ot mu? bizi detaylıca bilgilendirsen daha iyi olur. Benim tahminimce seni bir tünel bekliyor tuzaklı ve meşakatli. İçinde ise yüksek statülü bir mezar ve iki kapamalı oda var lakin giriş için biraz beklemen lazım buğdaydan dolayı bir çok işaret görünmüyor olabilir haliyle ustalar nokta gösteremiyor. Kışın kar yazın ise ekin işi zorlaştırır. Neyse bakış açını biraz değiştirmek için bazı yerleri işaretledim. Kayalar boş bir işarete benzemiyor. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 146241

alperen02

Member
A.s toprağım kayalara biraz farklı bak biraz daha detaya inmelisin başka işaretler olmalı. İşaretlediğim yerleri iyi incele el işçiliği olanları resimle. Mesela kare içine aldıklarım oyma mı? yoksa gölge yanıltması mı? Çizdiğim yüz gölge oyunu mu? üç kaya arasındaki daire içine aldığım yere yakın olan haça da bak gölgemi ot mu? bizi detaylıca bilgilendirsen daha iyi olur. Benim tahminimce seni bir tünel bekliyor tuzaklı ve meşakatli. İçinde ise yüksek statülü bir mezar ve iki kapamalı oda var lakin giriş için biraz beklemen lazım buğdaydan dolayı bir çok işaret görünmüyor olabilir haliyle ustalar nokta gösteremiyor. Kışın kar yazın ise ekin işi zorlaştırır. Neyse bakış açını biraz değiştirmek için bazı yerleri işaretledim. Kayalar boş bir işarete benzemiyor. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 146241
Eyv topragm bu uc tasta detayli baktim göze carpan bisey yok bi ters t yine var murclu olanla braz ayni ama murclu degil sade bsey

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
O zaman benim kanaatimce yapman gereken tek seçenek kalıyor. İyi bir çubukçu bulup tepe üzerinde boşluk bakacaksın ve değerli tespiti yapacaksın. Daha sonra aynı şekilde çubukla giriş tünelini tespit edip besmeleni çekip işe başlayacaksın. Kendin yapabilirsen kendin yap bunları yoksa çubukçu şart değerli tespiti yapmadan da kendini yormayasın. Bizim oralarda girişler genellikle güney ve ya güneybatıdan oluyor. Açılmış çok yer gördüm hepsi aynı. Selametle

Stavroz

Member
Konunun 4. Sayfa ilk resimde tarla ortasındaki tek agaç eski agaçmı öyle ise sana aradığın odalı mezarın ilk işaretidir bu agacın kuzeyinde tarlayı çevreleyen yada bölen set taşları altında ana kayada kanal işareti ara bulunca giriştir girişin yönü güneydoguya bakar önünde ancak traktörle cekebilecegin büyüklükte kapama kaya vardır kare kesim çok dikkatli incelersen kanalın her iki ucunda girişi belli eden murç izi görürsün bi yazdıklarım sadece çözümünü yaptıgım bir mahsen bulunumdan analizimdir bu gibi tarlalarda genel işlem yazdığımdır bu işaretin murç izleri olmayanı benim arşivimde çözülmüş olarak hatıralara eklendi selametle.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
DEĞERLİ KARDEŞİM alperen02 İNANKİ USTAM İŞARET DEMEK BİN ŞAHİT LAZIM ÇOK DEFORME OLMUŞ BELKİDE İŞARET DEĞİLDİR Nİ TEKİM ÖYLE GÖRÜNİYOR DA .

DEĞERLİ USTAM (TERS-T) BİLEREK KAPATILMİŞ MAĞARA DEMEK.

DEĞERLİ USTAM alperen02 FARZ EDELİM Kİ İŞARET ORJİNAL OLUP TERS TEDİR YAPACAĞIN ŞEY ŞUDUR OYUKLAR OYUKSA ARALARI ÖLÇ ÇIKAN MESAFEKADAR GİT YOK OYUKLAR MURÇ İZİ İSE BU SEFER BU SEFER İZLERİN ADADİ KADAR BİRE BİR YADA BİRE ON BANA GÖRE DE MESAFE BİRE ONDIR YANİ 2*5=10.5*10=50 METRE YADA ADIM MURÇ İZLERİN YÖNÜNDE GİTMELİSIN VE ORADA BOŞLUK ARAMALISIN YADA KAYALARDA HOROSANLI GİRİŞ BULMALISIN BU GİRİŞ MAĞARA TİPİ OLUP İÇİNDE TEK MEZAR OLMALDIR DİKAT EDERSEN USTAM ŞİFRE TEK OLANDADIR YANİ TEK OLAN İZDEDİR.
DEĞERLİ USTAM ÜSTADLAR GEREKENLERİ SÖYLEMİŞLER BENİM FAZLA İLAVE EDECEK BİR SÖZÜM YOK İYİ BİR ARAŞTIRMAYLA BUNU NETLEŞTİREBİLİRSIN ŞİMDİLİK BU KADAR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.