Test saham ve çubuklar

Ruzgarbeykoz

Member
Mesele şu olabilir:
Elinizdeki aleminyum cubuk farkli karisimlardadir. Yani saf hale yakin aleminyum degildir. Bu nedenle metale yoneliyordur.
Bunu anlamak icin baska aleminyum cubuk ile deneme yapilmalidir.

Baska bir sorum var:
Aleminyum cubuk ile metalde alinan isaretler ile diger cubuklarda alinan isaretler ayni isaretler mi?
Selamun aleykum ustam ben sadece gumus cubuk kullaniyorum aleminyum cubuk gumus cubukla bire bir ayni isaretleri veriyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam 10mm aleminyum ici dolu boru degil 12cm tutma 60 cm anten kismi lakin aleminyum kaynak telimde var oda metale isaret veriyor ustam
Su an memleketteyim.
Bayram sonu aleminyum cubukla alakali bir konu acarim.
Oradan devam ederiz insallah.

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Bu kadar kalın çubuk kullanmaya gerek yok. 7 mm ve üzeri hava muhalefeti olan yerde mecbur kalınırsa kullanılmalı. Alüminyum çubuk ile alüminyum kaynak teli farklı karışımdır.

Dolu alüminyum çubuk ta yoğun metal karışımı olur. Kaynak teli ise yani alüminyum elektrotlar daha az karışımlı erime noktası düşük olur. Alüminyum çubuk seçiminiz yanlış. İçersinde bulunan nikel çinko titanyum demir karışımları metalleri yada minerali çeker.

Boşluk için kullanılan çubuk 3.2 mm çapta alüminyum kaynak teli olacak.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Çubuklar ile bir şey bulunacağına inananlardan değilim ?..
Sorun degil, inanmayabilirsiniz.
GORDUGUNUZ GUN İNANİRSİNİZ :)

Bende dedektor ile altinin bulunacagina bir turlu inanamadim
(ayirimli modda)

Bu memlekette ve dahi dunyada o kadar cok insan var ki Allaha cc inanmayan. Kendilerine ateist diyorlar.
ÖLDÜKLERİ GUN İNANİRLAR :)

Neticede inanc da zorlama yok.
Herkes inanip inanmamakta hür.

0853ali

Yeni Üye
Sorun degil, inanmayabilirsiniz.
GORDUGUNUZ GUN İNANİRSİNİZ :)

Bende dedektor ile altinin bulunacagina bir turlu inanamadim
(ayirimli modda)

Bu memlekette ve dahi dunyada o kadar cok insan var ki Allaha cc inanmayan. Kendilerine ateist diyorlar.
ÖLDÜKLERİ GUN İNANİRLAR :)

Neticede inanc da zorlama yok.
Herkes inanip inanmamakta hür.
Dedektöre çubuklara inanç ile Allah inancı kıyaslama yapmak biraz tuhaf geldi..
Dedektör Allahin yapısı değil Allah' hiç değil..biz Allah böyle istedi böyle diyor ise sorun yok inancımız tam diyenler denim..
O kadar çubuk satan ve yapan varki .. buldum diyenede rastlamadım... Gerçi avcılar ile defineciler aynı klasman da benim için.. sizde bilirsniz ki bu konu da eklemeler yapan çok olur.. sonra kendide inanır.. atik bilgiler ve gerçek olmayan bilgiler insanı bunaltıyor bunu belki de en iyi bilenlerdensiniz