Test saham ve çubuklar

hagayret74

Member
Dedektöre çubuklara inanç ile Allah inancı kıyaslama yapmak biraz tuhaf geldi..
Dedektör Allahin yapısı değil Allah' hiç değil..biz Allah böyle istedi böyle diyor ise sorun yok inancımız tam diyenler denim..
O kadar çubuk satan ve yapan varki .. buldum diyenede rastlamadım... Gerçi avcılar ile defineciler aynı klasman da benim için.. sizde bilirsniz ki bu konu da eklemeler yapan çok olur.. sonra kendide inanır.. atik bilgiler ve gerçek olmayan bilgiler insanı bunaltıyor bunu belki de en iyi bilenlerdensiniz
Ustam benzetme yapmış, @BulursamKader25 ustamızdan şüphemiz yok elhamdülillah.
Benim çubukla tecrübem yok lakin inşaAllah yakındır o günler ...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Dedektöre çubuklara inanç ile Allah inancı kıyaslama yapmak biraz tuhaf geldi..
Dedektör Allahin yapısı değil Allah' hiç değil..biz Allah böyle istedi böyle diyor ise sorun yok inancımız tam diyenler denim..
O kadar çubuk satan ve yapan varki .. buldum diyenede rastlamadım... Gerçi avcılar ile defineciler aynı klasman da benim için.. sizde bilirsniz ki bu konu da eklemeler yapan çok olur.. sonra kendide inanır.. atik bilgiler ve gerçek olmayan bilgiler insanı bunaltıyor bunu belki de en iyi bilenlerdensiniz
Kardasim,
Ben 25 yillik cubuk kullanicisiyim.
Cubukla alakali ilgili katagoride genis hacimli yazilar yazdim, her yonuyle. Cubukcuyum deyip ortada gezen, yalan yanlis bircok isler yapanlari da yazdim.

Bu zamana kadar cubukla alakali olumsuz yazanlara hicbirsey yazmamistim. Taki bir uyemizin hakaretlerini okuyuncaya kadar. O gun o yazilanlarin altina aciklama yazdim. Bundan sonra cubuga hakaret ve haksizliga muhakkak karsilik verecegim diye.
Siz cubuga inanmayabilirsiniz. İnanmadiginizi da soyleyebilirsiniz, amma bunun arkasina smile birakip alayci tavra girerseniz bunun karsiligini veririm.
Allahin cc izniyle ozellikle bosluk konusunda burada birsey yok dedigim yerden birsey cikmadi.
Metal tespiti ise biraz farkli.
Yillarin ustasi olan bile yanilabilir. Bircok etmen var dogru tespit icin.

Birseye inanmaya kimse mecbur degil.
Ateiste gosterilen saygiyi cubuk daha fazla haketmektedir.

Cubuga inanmayanin bu dusuncesine benim de inanmama hakkim var. Hakkimi kullandim sadece.

Adem74 bartınlı

Yeni Üye
Bu kadar kalın çubuk kullanmaya gerek yok. 7 mm ve üzeri hava muhalefeti olan yerde mecbur kalınırsa kullanılmalı. Alüminyum çubuk ile alüminyum kaynak teli farklı karışımdır.

Dolu alüminyum çubuk ta yoğun metal karışımı olur. Kaynak teli ise yani alüminyum elektrotlar daha az karışımlı erime noktası düşük olur. Alüminyum çubuk seçiminiz yanlış. İçersinde bulunan nikel çinko titanyum demir karışımları metalleri yada minerali çeker.

Boşluk için kullanılan çubuk 3.2 mm çapta alüminyum kaynak teli olacak.
Çok teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı turko ustam. Peki üç adet alsam birbirine elektrik bantı ile sarsam olur mu gümüş çubuklar gibi avantaj mı olur dez avantaj mı

Turko

Uzman
Çubuklar ile bir şey bulunacağına inananlardan değilim ?..
Çok teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı turko ustam. Peki üç adet alsam birbirine elektrik bantı ile sarsam olur mu gümüş çubuklar gibi avantaj mı olur dez avantaj mı
Niye çap a takılı kalıyorsunuz onu anlamadım. Bende 3.2 mm kaynak teli kullanıyorum 13 cm e 80 cm L tipi 2 adet. Hiç 8-10 mm çubuğa ihtiyaç duymadım. Boşluk var mı alıyorum 3.2mm alüminyum kaynak telinden yapılma çubukları bakıyorum Bu kadar. gerek duymuyorum başka birşeye. Kullandığım en kalın çapta çubuk 6-7 mm civarı. Zaten lazım olan 2 tip biri metal için diğeri boşluk. Yani allayıp pullamaya süslemeye birleştirmeye kaynatmaya gerek yok.

Adem74 bartınlı

Yeni Üye
Niye çap a takılı kalıyorsunuz onu anlamadım. Bende 3.2 mm kaynak teli kullanıyorum 13 cm e 80 cm L tipi 2 adet. Hiç 8-10 mm çubuğa ihtiyaç duymadım. Boşluk var mı alıyorum 3.2mm alüminyum kaynak telinden yapılma çubukları bakıyorum Bu kadar. gerek duymuyorum başka birşeye. Kullandığım en kalın çapta çubuk 6-7 mm civarı. Zaten lazım olan 2 tip biri metal için diğeri boşluk. Yani allayıp pullamaya süslemeye birleştirmeye kaynatmaya gerek yok.
Rüzgarlı havalarda ince olduğu için yanıltır diye kalınlaştırayım demiştim ustam

0853ali

Yeni Üye
Topraklama kazığı saf olmaz. Saf halde elektriği toprağa ileten en saf ve etkili malzeme gümüştür. Bakır herzaman karışımlı olur. Saf bulmak zordur.
Saf halde görünüyor ama yine de bu konuda tecrübe sahibi sizlersiniz
Stm70I.md.jpg