tılsım hakkında

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Nasip34 toyalp
Ilginizden dolayi tesekkur ederim o zman soyle bir soru sormak doguyor dolayısıyla
Soru su ya bu isle ugrasan kisi kuran a degilde incile veya tevrata inaniyor yani hiristiyan yada yahudiyse sonucta o zamanın dini inanisi zamanin kitabina gore rituel yapılmıştır farkli bir kitaba inanan kisi tarafindan bozulmaya calismasindan ayni kitaba inann kisinin tilsimi bozmasi daha kolay ve uygun olur degil mi ?
Ustam sorularınıza net cevap olmazsa da bazı büyü ve tılsımlar, evet İslam dini harici ilmi bilenler tarafından bozulabilir. Bu da sizi kapı kapı dolaştırır. İnşaEllah size ve bize denk gelmez ama diyelim ki oldu. Dananın kuyruğu burada kopuyor ve kapı kapı dolaştığınız an hem herkes çalışmanızdan haberdar olur hem malzeme varsa ve başı boş ise de onlar bağlayıp işinizi zorlaştırıp sizi kendilerine mecbur bırakabilirler. Ya da gücü yetmedikleri halde halletim deyip başınıza iş açabilirler. Bundan dolayı işimizi sağlama almak isteriz. Yine de kişinin kendi şahsi tercihi olacaktır. Biz elimizden geldiğince doğru olanı yazalım da daha iyisini Allah'u Âlem bilir. Yazıda bir hata var ise nefsimdendir ve eğer yoksa Allah'u Âlem'in bana verdiği bir lutfudur. Hayırlı forumlar

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Yanlis anladiysam duzeltin lutfen bu yazdiklariniza gore o bolgede tilsim olmasa bile askeri muhafizi yada emiri cin olan ehli birisi o bolgedeki malzeyi bilebilir degil mi ?
Malzemeyi bilir ise icerigini de bilir o zaman

Nil

Engellendi
sy kızılelma , yaklaşık 20 yıldır bu işlerle ilgilenmekteyim , cin de var büyü de var tılsım da var doğrudur, fakat 20 yılda bir defa korkutma yaşadık onuda bizim gittiğimiz ilgilendiğimiz yerle alakalı değil ,çalışma yapacağımız alana gideriken cinnilerin mekanlarından geçiyormuşuz ondan dolayı bir korkutulma olayı yaşadık hepsi o, tılsım yapılırmış defıneye kımse ulasamazmış vs neleeerr nelerr ne günler , ama bana hiiç denk gelmedi , yok yılan çıkıyor ,horozlar ötüyor ,işte nebileyim bir kazma bile sallayamıyorsun askerler geliyor, gibi gibi hikayeler çok dinledim nerede ise tamamına da özellikle gittim ve anlatılanların hiçbirini de yaşamadım .altın toprak altında belli bir zaman kalınca sahiplenilirmiş derler ,hikaye öyle olsa idi müzelerde altınlar olmazdı. zaten cinnilerin altın yada gümüş ile ne işi olur onların boyutu bile başka.çok usta bir ilim sahibi herhangi bir sebebten dolayı herhangi bir yere cinnileri bekçi dikse bile , adam öldükten sonra kimse tutamaz o cinnileri orada . velhasılı 20 yıllık tecrübelerime dayanarak söylüyorum bu işlerde asıl cin umut tacirleridir :) %100 yok böyle bişey demiyorum bana denk gelmedi denk geliyor var diyen çoğu kişi ilede gittim olduğu söylenen yerlere hiç birşey de olmadı.hatta kamera götürdüm kayıt yapar habercilere satarız diye :)saygılar

Nasip34

Bilgili Üye
Korkutulan heryerde tılsım var demek değildir arkadaşlar. Yer altındaki altının enerjisinden bu vücutsuz varlıklar istifade ederler. Onlar için zorunlu ihtiyaç veya anagıda olmasa da birçeşit faydalandıklarını yardımcısı olan arkadaşlardan duydum. Bu durumda onu almamızı istemeyeceklerdir. Ama bu durum sıradan bir ehil kişinin onları uzaklaştırması ile aşılabilir. Ancak belirli bir ayin ve dualarla o bölgeye hapsedilenler varsa onlar sonuna kadar savaşacaklar. Tekirdağ'da oldukça tenha bir orman kenarında güzel bir kadın çıkageldi ve alt tarafını kmple açarak karşımıza oturdu. Onu siz alamazsınız derken aynen dediği gibi oldu :) Neyse, alttaki malın cins ve miktarını söyleyen i hiç duymadım. Bu yıl başında biri ile tanıştık. Yere gidersek toprak altını bile göstereceğini iddia etti. Yolda 15 dk benimle uğraştı, gösteemek için ama beceremedi. :)

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim tılsım sihir büyü hepsinin yapılış amacı farklılık arzeder. Sihir ve büyü birnevi aynı anlamdadır.genellikle yapılış amacı insanlara zarar vermektir. Onun için Peygamberimiz tarafından yapanında yaptıranında küllü kafir olduğunu bahsetmektedir.ikinci kullanılış şekli ise definelerde üç harfli mahlukatları koruyucu olarak çağırmakta kullanılmıştır. Bu yapılan büyünün sihirin gücüne göre oraya bir veya onlarca üç harfi toplanabilmektedir. Tılsımdaki farklılık ise insanlara koruyucu bir kalkan olarak yapıldığı bilinmektedir.örnek verecek olursak bir çok Osmanlı padişahları tılsım lı yelek ve hırka kullanmıslardır.ayetler de saptırılma yapılmadan yapılmıştır bi nevi koruyucu dua dır. Definelerde ise devlet ve yönetici papazların sakladığı şeylerde kullanılmıştır. Çok güçlüdür bu sefer ise koruyucu olarak onlarca hatta bir ordu büyüklüğünde üç harfli toplanabilmektedir. Çözmek zordur yapılan tılsımın ne olduğunun bilinmesi gerekir büyük papaz yada başbikosoz gibi üst düzey kişiler tarafından yapılır. Uzun bir konudur.saygılar

Polonez

Member
hocam ustam tilsimli buyulu bi yermi var sikinti mi cikariyolar diye toparlamak istedim konuyu saptirmadan kucuk bi sorum olucak gunah sevap cenet cehennem demisken kurani kerimde herhangi bir ayet varmi toprak altinda sahipli olan bir mulku kendi mulkine gecirmenin sevabi gunahi diye bilgilendirirseniz sevinirim ustalarim

Nasip34

Bilgili Üye
hocam ustam tilsimli buyulu bi yermi var sikinti mi cikariyolar diye toparlamak istedim konuyu saptirmadan kucuk bi sorum olucak gunah sevap cenet cehennem demisken kurani kerimde herhangi bir ayet varmi toprak altinda sahipli olan bir mulku kendi mulkine gecirmenin sevabi gunahi diye bilgilendirirseniz sevinirim ustalarim
Öncelikle dinimizde birşeyin hükmünü (helal haram, vacip, sünnet, mekruh vs) sadece Kuran'ı Kerim değil 4 şey tayin eder. Buna (edille-i şeriyye) yani şeri deliller denir. Kuran'da o konuda bir hüküm olmayınca diğerlerine bakılır. 1.Kuran-ı Kerim 2.sünnet : Peygamberimizin sözleri ve davranışları (Kuran'da namaz emrine rağmen nasıl nasıl kılınalacağı açıklanmadığından, nasıl kılınacağı hadislerle tayin edilmesi gibi) 3. İcma-i ümmet :tüm ehli sünnet alimlerinin aynı hükümde icma etmesi (birleşmesi) 4.Kıyas-ı fukaha: müctehid mertebesine ermiş fakihlerin hükmü var olan benzer konulara kıyas yapması ;Kuran-ı kerim'de sadece haram olarak şarap geçmesine bakarak aklı gideren tüm şeylerin (bira, rakı, esrar) haram olması gibi...
Şimdi define helal midir, mezar açıp başkasının mülkünü kendine mülk edinmek caiz midir konusu çok uzun olup sayfalarca açıklayamayacağımdan size tavsiyem tüm ehli sünnet cemaatlerinin ve alimlerin kabulü olan eski diyanet işleri başkanı rahmetli Ömer Nasuhi Bilmen efendi'nin BÜYÜK İSLAM İLMİHALİ adlı eserini okumanızdır. İnternette mevcut. Okuyacağınız konu şudur (Lukatalar) yani buluntu eşyalar... Define buluntu eşya hükmündedir. Ayrıca şu konyu da okumalısınız (Madenlerin ve Definenin Zekatı) Bu arada çok önemli ve dikkat edilmesi gereken birkaç şeyi hatırlatmadan geçemeyeceğim;
1.definenin zekatı çoğu kişinin bildiği şekilde 1/40 değil, 1/5 oranındadır. Diğer yıllar (halen elinde mevcut ise) 1/40 olur.
2. Başkasının yani şahıs arazisinde bulunan define arazi sahibinindir. Bulanın, çıkartanın değildir kesinlikle... Hatta o araziye izinsiz bile girilemez. Başkasının tarlasını kazıp almak, aynen evinin duvarını delip çalmak hükmündedir. Bu bizzat ihtisas alanları fıkıh olan muteber kişilere sorulup, alınan fetvadır. Ne yapılır, o kişi ile anlaşılır beraber çıkartılabilir. Kimse durup dururken gelecek parayı kolay kolay reddetmez... Sorduğunuz soruların cevapları kısa olmadığından sebep Lütfen dediğim kaynaklara başvurunuz.
3. Kitapta geçen "1/5 i devlete verilir" ibarelerinden kasıt zekatının verilmesi ile tamamlanmış olur. Zira eskiden öşür ve zekatı devletin memurları toplarken, günümüzde herkeain kendi iradesine bırakılmıştır.

Son düzenleme:

toyalp

Süper Moderatör
Kur'an'ı Kerim'de yalnızca Müslüman'ın Müslüman'a malı haram kılınmıştır. Bu konuda fetvaya ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum. Bunun haricinde hırsızlık, faiz, dolandırıcılık gasp etme durumları haramdır. Nasip34 ustanın da dediği gibi başkasının tarlasına habersiz girmek veya hazine malı yani devlet malı yetim malı olduğu için devlet malına izinsiz girmek kesinlikle hırsızlıktan başka bir anlam ifade etmez. Zaten bu konuda biz her konu altına aman izinsiz kazı çalışmaları yapmayın cümlesini kurmaktayız. kızılelma ustanın söyledikleri bütün bu işlemleri aştıktan sonraki bir durumdur. Eğer Allah'u Âlem bunu haram kılsaydı bu ve buna benzer bir olayı net bir şekilde ayet ile bildirirdi. Lakin hazine ve gayb ile o kadar çok ayet inmesine rağmen herhangi bir ayette haram veya yasak ibaresi geçmemektedir. Aksine bunun bir ilminin olduğunu herkesin çıkaramayacağını eğer bir hilesini bulup çıkaran olsa da nasip olmayacağı bildirilmiştir. Rızık ve hazine geçen ayetlere baktığınız da bunları görme imkanınız olacaktır. Bizim şuan ki mevzumuz bu olmadığı için fazla uzatmak istemiyorum. Bütün bu aşamalar tamamlandıktan sonra çıkarıp zekatını vermesen o mal zaten sana helal olmaz. Haram yemiş olursun. Ustanın da dediği gibi ilk seferde 5 te 1 daha sonraki yıllarda 40 ta 1 lakin daha sonra tekrar çıkarsan yine çıkardığının 5 te 1 zekatını vermek zorundasın. Hayırlı forumlar

toyalp

Süper Moderatör

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bir konu açılmış her kez yorumunu yazmış

toyalp
ayrıca sana teşekkürler gerekeni yazmışsın
bize sorulmak istenen nedir

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli kızılelma kardaşim,
Hosgelmisin, hakikaten ozledik sizi.
Bu konuyuda acali biraz olmus, gormemisim.

İyi ki bu konuyu acmisin.
Hem gelisine sevindim.
Hemde Nasip34 kardasimizi detayli tanimaya
Vesile oldun. Bu zamanda bu sekilde egitim almis kiymetli hocalarimizi bulmak hepimiz icin bahtiyarliktir. Ayrica sitemizde ilim ehli icazetnameli bir kardesimizin bulunmasi buyuk bir kazanctir.
Konuyu gundeme getiren size ve katilimci tum kardeslerimize sukranlarimi arz ediyorum. Hepinizden Allah cc razi olsun.

Su kadar yaziyi dahi uzun bir surede ancak yazabildim. Cepten hizli yazamiyorum. Bu nedenle nasip olursa yarin veya diger gunler, ilmi yonuyle degilde, saha da yasadiklarimizi ve sozune guvendigimiz, bizzat tanidigumiz kardeslerimizden duyduklarimizi anlatip analiz ederek katki saglamayi dusunuyorum.
Simdilik sunu soyleyeyim;
Korkacak birsey yok.
Korktugumuz yerde de geri cekilmeyi bilecegiz.
Geceler sorunlu, gunduz cozume yakin.
Geceniz hayrolsun insallah.